Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


Logged in as Anonymous. Hera e fundit që vizituat

You are not connected. Please login or register

Astronomia

ForumTematMesazhetMesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Djelli


Dielli është ylli në qëndër të sitemit diellor që prodhon dritë e nxehtësi, ai përbën 99% të masës së sistemit diellor. Nxehtësia e krijuar nga dielli përcakton klimën (moti) dhe ndërrimin e stinëve në tokë, pra dielli është element i cili mundëson jetën dhe zhvillimin e saj normal në tokë etj...
1326avatarNASA thotë se Tokën ...
Tue 21 Jul 2015, 21:10
$EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Merkuri


Mërkuri është planeti më i afërt me Diellin dhe gjithasthu planeti më i vogël në Sistemin Diellor. Mërkuri kryen orbitën rreth Diellit një herë në 87.969 ditë etj.
610avatarMërkuri “fsheh sekre...
Wed 04 Dec 2013, 19:04
$EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Aferdita-Venus


Aferdita eshte planeti i 2-te me afer Diellit dhe i 5-ti per madhesine e tij, kur themi e tij duam te tregojme, qe Aferdita eshte planet, i cili konsiderohet si Femer per shkak te emrit dhe disa historive te kaluara etj.
716avatarPër ata që nuk e pan...
Thu 28 Feb 2013, 18:53
$EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Toka


Toka është planeti i tretë i sistemit diellor. Toka është rreth 4.55 Miliard vjet e vjetër, dhe i vetmi planet në sistemin tonë diellor ku është zhvilluar jeta. Toka ka një satelit i cili quhet Hënë. Supozohet që, krijmi i tokes erdhi si rezultat i ngjarjeve qe pasuan Big Bang-un etj.
924Zbulohet se edhe tok...
Fri 01 Mar 2013, 13:00
E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Marsi


Marsi eshte planeti i 4 nga Dielli dhe i 7 per madhesi, nese nje njeri ne Toke peshon 45 Kg ne Mars peshon 17.1 kg etj.
4168avatarNë kërkim të jetës n...
Sun 23 Oct 2016, 08:57
$EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Jupiteri


Jupiteri eshte planeti i 5-te nga Dielli dhe me i madhi nga te gjithe tjeret. Jupiteri eshte me shume se dy here me i madh se sa planetet e tjere, dhe (318 here me i madh se sa Toka) etj.
48Astronomët “kapin” n...
Sat 02 Mar 2013, 11:01
E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Saturni


Saturni është një planet i Sistemit Diellor. Ai është planeti i gjashtë nga dielli. U emërtua sipas zotit romak Saturnus, i quajtur Kronos në mitologjinë greke Saturni është planeti i dytë për nga madhësia në Sistemin Diellor pas Jupiterit etj.
816avatarDy hëna të Saturnit ...
Tue 11 Oct 2016, 17:54
$EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Urani


Urani eshte nje planet gjigand por jo sa jupiteri dhe saturni, eshte planeti i 7 nga djelli, perbehet kryesisht nga heliumi, uji, metani, amoniak, gure dhe metal dhe ka mbi 20 hena etj.
13Urani
Sat 02 Mar 2013, 11:01
E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Neptuni


Neptuni eshte planeti me i larget ne sistemin ton djellor, masa e tij eshte 17 her me i madh se toka etj.
36NEPTUNI ne astrologj...
Sat 02 Mar 2013, 11:12
E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Plutoni


'Plutoni' rrotullohet pertej orbites Neptunit. Ai eshte shume me i vogel se çdo planet zyrtar dhe klasifikohen tani si nje Dwarf Planet = planet xhuxh.
46avatarPër herë të parë NAS...
Fri 17 Jul 2015, 14:40
$EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Temat [0]

TematPërgjigjetShikimeMesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri   

Në 23 shtator planeti “Nibiru” do të shkatërrojë Tokën, çfarë thotë NASA për këtë teori

   nga $EB@$TJ@N
0543prej Wed 16 Aug 2017, 20:49 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Ylli misterioz që po habit shkencëtarët

   nga $EB@$TJ@N
0972prej Sat 03 Sep 2016, 16:35 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

NASA: Ja ç’premton Hëna për nëntorin

   nga $EB@$TJ@N
0811prej Thu 05 Nov 2015, 15:18 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Hena Blu

   nga $EB@$TJ@N
0562prej Fri 31 Jul 2015, 18:15 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Shkenca bëri marketing me Kepler 452b

   nga $EB@$TJ@N
0346prej Mon 27 Jul 2015, 15:32 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

A mund të themi tani se presim vizita nga një botë tjetër

   nga $EB@$TJ@N
0403prej Sun 26 Jul 2015, 13:48 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Europa dhe Ganimedi do na “tregojnë” për jetën në hapësirë

   nga $EB@$TJ@N
 Drejt të panjohurës: Europa dhe Ganimedi do na “tregojnë” për jetën në hapësirë
0398prej Sun 26 Jul 2015, 13:43 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Tre revolucionet e universit

   nga $EB@$TJ@N
0462prej Sat 25 Jul 2015, 16:33 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Zëra rrëqethës nga Kozmosi që i ka regjistruar NASA

   nga $EB@$TJ@N
 Zëra rrëqethës nga Kozmosi që i ka regjistruar NASA [video]
0433prej Fri 24 Jul 2015, 19:19 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Astronautët kanë lëkurë më të hollë

   nga $EB@$TJ@N
 Astronautët kanë lëkurë më të hollë
0390prej Fri 24 Jul 2015, 19:15 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Dilemat pas “Tokës së Re”

   nga $EB@$TJ@N
 Dilemat pas “Tokës së Re”: A ka jetë tjetër në gjithësi dhe pse s’duhet kërkuar jashtëtokësorët? (Video)
0416prej Fri 24 Jul 2015, 15:42 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Gjithçka që di NASA për Kepler 452B, binjakun e Tokës

   nga $EB@$TJ@N
0476prej Fri 24 Jul 2015, 15:33 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Gabime kozmikë. Mashtrime të shkencës

   nga $EB@$TJ@N
0434prej Sat 27 Jun 2015, 08:01 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Temperatura nga ferri në planetin që u besohj se ishte i bërë nga diamanti

   nga $EB@$TJ@N
0411prej Fri 08 May 2015, 17:41 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Kujdes nga Eklipsi ! Ja çfarë s’duhet të bëni të premten

   nga $EB@$TJ@N
0474prej Wed 18 Mar 2015, 15:22 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Si shpëtoi planeti ynë nga një tragjedi me 23 korrik 2012

   nga $EB@$TJ@N
0493prej Sun 27 Jul 2014, 19:29 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Zbulohet planeti ku jetojnë krijesa gjigande

   nga $EB@$TJ@N
0505prej Tue 03 Jun 2014, 18:28 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Njerëzit në Mars? Vetvrasje

   nga $EB@$TJ@N
0477prej Tue 13 May 2014, 18:40 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Zbulohet planeti si Toka

   nga $EB@$TJ@N
0463prej Fri 18 Apr 2014, 15:54 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Zgjohet nga gjumi kometa "Rosseta"

   nga E Sinqerta
0419prej Thu 06 Mar 2014, 17:44 nga E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Planeti me dendesi identike si Toka

   nga $EB@$TJ@N
1515prej Thu 06 Mar 2014, 17:41 nga E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Teleskopi “Hubble” zbulon shtate galaktika te reja

   nga E Sinqerta
0424prej Thu 06 Mar 2014, 17:39 nga E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Shkencëtarët: Zbulohen galaktika pa fund të fshehura nga materia e errët

   nga $EB@$TJ@N
0541prej Sun 29 Dec 2013, 18:00 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

ISON, kometa me “7 shpirtra”. Misteri pas takimit me Diellin

   nga $EB@$TJ@N
0449prej Mon 02 Dec 2013, 17:15 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Kina dërgon në hënë “Lepurushin Xhad”

   nga $EB@$TJ@N
0466prej Sun 01 Dec 2013, 20:18 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Mashtrimi i madh i SHBA-ve me uljen në Hënë! Ja si e sajuan! (foto)

   nga $EB@$TJ@N
0476prej Fri 18 Oct 2013, 19:42 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Diçka po ushqehet me kozmos?!

   nga $EB@$TJ@N
0383prej Thu 18 Jul 2013, 19:43 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Shkencetaret dekodojne misterin e formimit te yjeve gjigande

   nga $EB@$TJ@N
0414prej Tue 02 Jul 2013, 19:54 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Filmohet planeti i paparë ndonjëherë

   nga $EB@$TJ@N
0341prej Wed 05 Jun 2013, 21:55 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Çfarë do të ndodhë më 31 maj? Asteroidi niset drejt Tokës

   nga $EB@$TJ@N
0408prej Sat 18 May 2013, 19:02 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

NASA publikon fotografi të disa strukturave në Hënë, ndoshta një civilizim i lashtë!!!

   nga $EB@$TJ@N
1391prej Fri 17 May 2013, 08:45 nga E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Meteoriti që tmerroi ushtrinë, bëri natën ditë! (video)

   nga $EB@$TJ@N
0415prej Sun 21 Apr 2013, 16:45 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Voyager, i pari objekt njerëzor që kalon sistemin diellor

   nga $EB@$TJ@N
0440prej Thu 11 Apr 2013, 17:07 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Nis periudha e eklipseve, ja ç’do të ndodhë në prill e maj

   nga $EB@$TJ@N
0364prej Thu 04 Apr 2013, 18:31 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Objekte misterioze vizitojnë Tokën (video)

   nga $EB@$TJ@N
0362prej Sun 31 Mar 2013, 13:48 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Struktura misterioze, një vrimë e zezë aktive në zemër të Rrugës së Qumështit ?

   nga $EB@$TJ@N
1469prej Fri 22 Mar 2013, 06:45 nga E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

NASA: “E vetmja gjë që mundemi është të lutemi, ndryshe nuk shpëtojmë”

   nga $EB@$TJ@N
1366prej Fri 22 Mar 2013, 06:41 nga E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

NASA: Ne Mars mund te kete patur jete

   nga $EB@$TJ@N
0385prej Thu 14 Mar 2013, 01:09 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Planet “i pastrehë” endet vetëm në hapësirë!

   nga $EB@$TJ@N
0364prej Thu 14 Mar 2013, 01:01 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Sa yje ka Rruga e Qumështit?

   nga $EB@$TJ@N
0337prej Thu 14 Mar 2013, 00:53 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Befasohen astronomët, zbulojnë vrimë të zezë gjigande që rrotullohet me shpejtësinë e dritës!

   nga $EB@$TJ@N
0365prej Mon 11 Mar 2013, 20:30 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Zbulohet astronaut në një katedrale të shekullit të 11-të pas erës së re! (video)

   nga $EB@$TJ@N
0442prej Mon 11 Mar 2013, 17:58 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Shkencëtaret e Harvardit: Hëna dikur ka qenë pjesë e Tokës

   nga $EB@$TJ@N
0427prej Fri 08 Mar 2013, 20:55 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Apollo 11 –Çfarë na fshehën?, shikoni dokumentarin që do t’ju lerë pa mend! (video)

   nga $EB@$TJ@N
0392prej Fri 08 Mar 2013, 20:36 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Kthimi i planetit X

   nga $EB@$TJ@N
1449prej Wed 06 Mar 2013, 13:53 nga E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Konfirmohet prania e ujit ne hene

   nga inxh.marjo
9426prej Sun 03 Mar 2013, 18:25 nga inxh.marjo Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Objekti misterioz 2 km i gjatë në sipërfaqe të Hënës vë në “bela” NASA-n…! (video)

   nga $EB@$TJ@N
2398prej Sat 02 Mar 2013, 18:02 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Kinezët Fotografuan Asteroidin-Vrasës

   nga $EB@$TJ@N
2365prej Sat 02 Mar 2013, 18:01 nga $EB@$TJ@N Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

Galaktika jonë do të ndeshet me Andromedën fqinje

   nga $EB@$TJ@N
1383prej Sat 02 Mar 2013, 11:22 nga E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri   

NASA, lajme të reja për planetin: Toka s’do të përplaset ne 2040

   nga $EB@$TJ@N
1347prej Sat 02 Mar 2013, 11:20 nga E Sinqerta Shiko mesazhin e fundit

Temat [50]

  Mbrapsht në krye

Faqja jon ne facebook...Na Ndiqni ne Twitter...

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Moderatorët : Administrator, Gb Moderator, Moderator, Staffi Kuq e zi

Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi