Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@torISON, kometa me “7 shpirtra”. Misteri pas takimit me Diellin 


Kometa ISON, ose ndryshe kometa e shekullit deri dje deklarohej ‘e vdekur’ pas takimit fatal me Diellin, nga nxehtësia shumë e madhe e të cilit, astrofizikanët menduan se ajo u shkri plotësisht pasi humbi nga pamja e teleskopëve.
Por mesa duket ISON qenka si macet, paska 7 jetë, pasi fotot e fundit tregojnë një pikë të shndritshme, që nënkupton se diçka mund të ketë mbetur nga kometa dhe se ajo nuk është zhdukur plotësisht.
ISON, kometa me bisht të gjatë të ndritshëm, e cila kaloi vetëm 1.2 milionë kilometra nga sipërfaqja e Diellit mbrëmjen e djeshme, mendohej se u zhduk përfundimisht pas këtij momenti, duke u nisur nga fakti se ajo përbëhet nga mbetje të ngrira nga formimi i sistemit diellor rreth 4.5 miliardë vjet më parë.
ISON u zbulua nga Vitali Nevski dhe Artyom Novichonok në vitin 2012.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons