Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Teleskopi “Hubble” zbulon shtate galaktika te reja

Astronomet amerikane me ndihmen e teleskopit kozmik "Hubble" zbuluan ekzistencen e shtate galaktikave te reja.

Sipas fjaleve te eksperteve, duke u bazuar ne te dhenat shkencore, keto galaktika u formuan pak kohe pas lindjes se Universit dhe perfaqesojne ne vetvete dicka te ngjashme me blloqet e ndertimit per galaktikat bashkekohore.

Shkencetaret vune ne dukje se nje nga keto objekte mund te jete galaktika me e vjeter e zbuluar deri me sot. Ndoshta tani mund te behet e qarte se cfare ka ndodhur ne te ashtuquajturat kohera te erreta, pas Shperthimit te madh, i cili shenoi fillimin e Universit tone me shume se 13 miliarde vjet me pare.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons