Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Filmohet planeti i paparë ndonjëherë prej Wed 05 Jun 2013, 21:55

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një planet i zbuluar së fundmi është fotografuar duke u rrotulluar rreth një ylli afërsisht 300 vite dritë larg Tokës. Marrja e pamjeve të një planeti të panjohur (alien) është e vështirë dhe kjo botë mund të jetë planeti më pak masiv i observuar jashtë sistemit diellor, thonë shkencëtarët.
Një foto e re publikuar nga European Southern Observatory (ESO) përshkruan një gjigant gazi (quajtur HD 95086 b), duke u rrotulluar rreth yllit më të ri (quajtur HD 95086) në rreze infra të kuqe. Ylli është hequr nga imazhi për të lejuar ndriçimin e planetit, siç tregohet në foto.
HD 95086 b u vështrua nga teleskopi ESO në Kil.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons