Forumi Kuq E Zi
NEPTUNI ne astrologji dhe ne mitologji Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
NEPTUNI ne astrologji dhe ne mitologji Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1NEPTUNI ne astrologji dhe ne mitologji Empty NEPTUNI ne astrologji dhe ne mitologji prej Fri 16 Sep 2011, 18:47

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
NEPTUNI ne astrologji dhe ne mitologji F47
NË ASTRONOMI:Neptuni është planeti i tetë i sistemit tonë diellor. Kryen një rrotullim rreth Diellit në rreth 165 vjet. Një tjetër planet “modern”, Neptuni u zbulua në 23 shtator 1846. U llogarit nga matematicieni francez Urban le Veries dhe u zbulua nga astronomi Hallei. Mori emrin Neptun për nder të zotit të detrave tek romakët e lashtë, për të respektuar planetët e tjerë, të rrjedhur nga mitologjia klasike. Neptuni është katër herë më i madh se Toka, në diametër, pra 31 200 milje (50 000 km.). Ai është maksimalisht 4,54 miliard km larg Diellit dhe temperatura në sipërfaqen e tij arrin në minus 200oC deri në -220oC. Nën membranën e tij të gaztë mendohet se ka ujë. Neptuni merr ngrohtësi dhe dritë nga Dielli 900 herë më pak se Toka dhe koha e rrotullimit rreth vetes është rreth 16 orë. Neptuni ka 8 satelitë ku dy më të mëdhenjtë janë: Tritoni dhe Nereida.NË MITOLOGJI:

Sipas mitologjisë greke ai njihej me emrin Poseidon, ndërsa te romakët quhej Neptun dhe konsiderohej si zoti i detit. Poseidoni (Neptuni), ishte djali më i madh i Kronosit dhe Reas, vëllai i Zeusit dhe Hadesit. Poseidoni, ashtu si vëllezrit e motrat e tjera, ishte gëlltitur nga babai i tij, Kronusi, por Zeusi kur mori pushtetin, e nxori atë nga barku i babait. Tre vëllezërit ndanë Universin duke hedhur short. Poseidoni mori ujrat (detet, oqeanet, lumenjtë). Ai sundonte stuhitë, ujrat e qeta, kuajt e kalorësit. Kishte fuqi të ngrinte valët e detit, të trondiste Tokën dhe të çante malet, të formonte burime dhe ishuj. Thuhet se Atlantida, një ishull i mrekullueshëm i përket atij. Poseidoni banonte në një pallat prej ari në fund të detit me gruan e tij Amfitritën, vajzën e vogël të Oqeanit Titan. Megjithëse zot i detit, ishte ai që i dhuroi njerëzve kalin e tij të parë. Ai paraqitet me një sfurk në dorë që ka tre dhëmbë.

NË ASTROLOGJI:

Në astrologji Neptuni përfaqëson pavetëdijen, jetën e ëndrrave, të pavetëdijshmen, mistiçizmin, atributet medianike, fantazinë, intuitën, artin. Është një planet gjeneracional dhe ndikon në fushën artistike, poetike, muzikore dhe fetare. Nga ai varen forcat shpirtërore dhe idealet e mëdha. Ai lidhet me frymëzimin, lidhjen me universin dhe Hyjin. Të padukshmen, eterin, paqartësinë, iluzionet, arratisjen, shmangien nga realiteti, impresionalizmin, ëndërrimet, imagjinatën e lartë, ndjeshmërinë e mprehtë, vizionet, ëndrrat ditore, depërtueshmërinë, imtësinë, shpërbërjen, shkrirjen, globalizimin, ekstazën, mahninë, simbolizimin, pafundësinë, paprekshmërinë, idealizmin, magjinë, rafinesën, mëshirën, sakrificën, subkoshiencën, oqeanet, mjegullën, gjërat e dyshimta, fotografinë, internimin, vegullitë. Por ka dhe anë negative, si: mashtrimi, pandershmëria, telepatia, shqetësimi, nostalgjia, varësia, delikatesa, gjërat e paligjshme, alkooli, droga, ilaçet, sëmundjet mendore, çmenduria, marrëzia, pasiviteti, konfuzioni, zhgënjimi, gënjeshtrat, gjërat e pakapshme, pakujdesia, tradhëtia, pabesia, irealiteti. Në raportet e favorshme me planetet ai sjell situata të paparashikuara dhe me fat. Ka lidhje me ujrat, marinarët, detarët, peshkatarët, shkrimtarët, poetët, punonjësit e spitalit, spitalet, burgjet, shtëpitë e azilit (të pleqve), organizimin vullnetar, mediumet, magjistarët, të magjishmen, iluzionistët, të droguarit, farmacistët, muzikantët, kompozitorët, kërcimtarët, punët që lidhen me lëngjet (ujin), mikrobiologjinë, metafizikën, prodhimet kimike, helmet, sintetikën, lirinë trashendente dhe altruiste, të panjohurën, të kaluarën e largët, origjinën e njerëzimit. Neptuni frymëzon njerëzit për udhëtime të largëta, ideale të larta dhe mistikën.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2NEPTUNI ne astrologji dhe ne mitologji Empty Re: NEPTUNI ne astrologji dhe ne mitologji prej Sat 02 Mar 2013, 11:12

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
NEPTUNI ne astrologji dhe ne mitologji Neptun1Neptun - kjo najtajanstvenije në ju
Neptuni është për atë që ju?

Në mitologji, Neptun ishte zot fuqishëm e detit dhe shtratin e detit.
Ai është shkaku i tërmetit shkatërrimtar që e ka shkaktuar trozupcom e
tij të goditur. Me Jupiteri dhe Plutoni vëllezërit e përbashkët sundimin
e universit. Simbolizon më shumë, thellësitë e saj misterioze

larg nga sekretet që ata kriju.U
astrologjisë intuitë të Neptuni qeveria e njeriut, aftësitë psikike që
ne kemi, imaginacijom tonë, dashuroj dhe imagjinatës. music Qeveria,
poezi, lojë, duke vepruar, artet figurative. Idealističan është,
spiritualan, mističan, maglovit, konfuzan. Konfuze dhe mashtruese.

Neptuni në shenjat

Neptuni në ovnu
Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.

Neptuni është në Capricorn banuar e fundit për një periudhë të 1861. do 1874. godine.
Pas qëndrimit të tij në këtë shenjë do të zgjasë për një periudhë të
2025. do 2040. Ajo do të jetë një kohë e dhunës të madhe, žestine në
fanatizma. Brezi nga kjo periudhë do të jetë e vështirë neuviđavne dhe
do të jetë në gjendje të kontrollojnë agresionin e tyre.eptuni në biking

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.

Neptuni është në Demi qëndruar e fundit për një periudhë të 1875. do
1889. Pas qëndrimit të tij në këtë shenjë do të zhvillohet në mesië
2041. do 2054. godine.
Brez i lindur në këtë periudhë do të ketë aftësinë për të intuitive
përgjigjur ritmeve brenda dhe përreth jush. Dashur rehati dhe natyrën.

Neptuni në Binjakët

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.
Neptuni është në Binjakët qëndruar për një periudhë të 1889. i 1901. godine.
Brez i lindur në këtë periudhë ishin delikate dhe të urtë me një
imagjinatë të zhvilluar mirë. Ata kishin një talent letrar dhe
tenedenciju të jetë sipërfaqësore. Edhe në qoftë se nerealistične ujit,
pa cak i nepoštene.

Neptuni në Cancer

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.

Neptuni është në kancerit ishte në periudhën e 1901. i 1915. godine.
Brezat e lindur në këtë periudhë ka treguar perceptim të mirë,
prijemčivost bile në sentimentalne. Ata janë të lidhura shumë me
familjen dhe të atdheut. gjërat praktike ata nuk janë duke shkuar
tmerrësisht.
Neptuni në lavu

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.

Neptuni në Leo ishte në periudhën e 1915. i 1929. godine.
Brez të kësaj periudhe janë kujdesur asgjë rreth tyre dhe mendimet e
tyre të jetesës përreth. Ato janë mjaft të kota dhe ndërhyrës. Bëri një
përpjekje për të marrë gjërat e sipër në një mënyrë që u përshtatet
atyre dhe për këtë arsye kishte një rol aktiv.

u Virgin Neptun

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.
Neptuni është në Device shënuar qëndruar për një periudhë të 1929. i 1942. godine.
Brezi i asaj kohe ishin të orientuar kryesisht shkencë dhe teknologji.
Gëzimi më i madh se ata mendonin në punë dhe kur mundësia për të
biznesit për të përdorni imagjinatën tuaj. Treguan një tendencë drejt
Hypochondriasis.

u Neptun paqartë

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.

Neptuni është në Peshorja, e paguar gjatë periudhës së 1942. i 1957. godine.
Brezat e lindur në këtë periudhë ishin kryesisht idealiste. Të
pakënaqur me rregullat e vjetra dhe mentaliteti i vjetër. Ata duan
ndryshim dhe për të udhëhequr të gjithë ata. Morale su elastike, shumë
emocionale dhe kanë veset sekret.

Neptuni në škorpionu
Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.

Neptuni në shenjë të Akrepi ishte në periudhën e 1957. i 1970. godine.
Këto gjenerata janë tërhequr për misteret e panjohura. Kanë probleme të
njohin emocionet e tyre dhe janë të prirur për të ekstreme seksual.
Gjithashtu një kujdes të vogël për ndjenjat e njerëzve të tjerë dhe të
gjithë janë të mirë e emancipuar.

u Neptun revole

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.
Neptuni në shenjë të Shigjetari ishte në periudhën e 1970. i 1984. godine.
Këto gjenerata kanë tendencë për të dhënë gjykime të pamenduara për atë
që është krijuar para tyre. Ata tregojnë një shumë e egoizmit, por në
kërkim të mënyrave të reja dhe më të vështirë për të hequr qafe të
gjitha normave të civilizuar e disiplinës dhe.

Neptuni në jarcu

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.

Neptuni është në Bricjapi ishte në periudhën e 1984. i 1998. godine.
Brezat e lindur në këtë periudhë do të jetë e qëndrueshme, autoritative
dhe të pavarur. Ambiciozne në pragmatične. idetë e kundërshtojnë vjetër
dhe arritjet, por do të përjetojnë ndryshime të padëshiruara.
Neptuni në vodoliji

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.

Neptuni është karakteri i Vodolije 1998. dhe odstaće atje deri 2010. godine.
Breza të cilët janë të lindur në këtë periudhë do të keni një
mirëkuptim të brezave të mëparshëm, qenë krijues, origjinal. Duke qenë i
orientuar altruist. Fillimi i procesit të zgjidhjes së Cosmos.

Neptuni në peshk

Neptuni në shenja ka ndikim të vogël në të individit. Ndikimi i tij
mund të ndihet në raste të rralla në lloje të veçanta të. Neptun qëndron
në një shenjë të 12 i 15 vjet dhe vendndodhjen e saj përcakton
karakteristikat e një brez i tërë ka një ndikim të madh në ngjarjet
botërore. Prandaj, pozita të Neptuni në shenjë të një astrologjisë i
rëndësishëm i kësaj bote, dhe kjo është periferan për astrologji natale.
Neptuni në Peshqit do të qëndrojnë nga 2010. i 2025. godine.
Në këtë epokë do të jetë i lindur breza do të jetë shumë osećajnije e
mëparshme. Sepse ajo do të jenë të ndjeshëm ndaj një shumëllojshmëri të
utopi dhe feve të reja. Ai gjithashtu do të jenë më të prirur për të
gëzojnë të stimuluesve psychedelic, të narkotikëve në softuer që
funksionon i gjithë sistemi vegjetativ nervor qendror dhe.

Neptuni në shtëpi

Neptuni në shtëpinë e parë

Pikë për njerëzit që janë të prirur për të fshehur diçka dhe për të
mbajtur të fshehtë për vete. Ata po e gjejnë veten e tyre të vështirë,
hutuar dhe nuk kanë një qëllim të qartë përpara. Ata kanë sistem shumë
delikate dhe të ndjeshme nervore. Natyra e tyre është e tillë që të
shfaqin një gamë të gjerë të ndjenjave, nga depresioni të thellë në
ngazëllim të pakontrolluar. Vetëmohues janë të ndjeni dashuri të madhe
për njerëzimin. Dëshira për të udhëtuar në tokë të largët dhe ekzotike.

Neptuni në shtëpinë e dytë

Këto janë një person pak humor, por me aftësinë e punës krijuese. Ata
kanë shije të mirë, kuptim të formës së, formë dhe mundi. A nuk ka
kuptim të qartë të parave dhe shpesh burime shumë të pazakontë e të
ardhurave. Ndonjëherë kjo është një e fshehtë dhe të paligjshme para.
Fat i keq në spekulime. Mund të marrin të ardhura përmes aktiviteteve të
lidhura me ujin. Pamjaftueshëm tëfuqishme dhe shpesh betohen stimulants, alkool, nikotinom,..
Neptuni në shtëpinë e tretë

Kjo është për njerëzit të cilët kanë zhvilluar një aftësi për të
kuptuar njerëzit e tjerë, në sajë kryesisht të natyrës së tij osećajnoj.
Kanë fantazi dhe imagjinatë të theksuar në mënyrë që ata mund të çojë
në përfundime të gabuara dhe turbullira e mendjes. Natyra e tyre është
shumë misterioze, të tilla si preferencat e tyre dhe aspiratat. Ata janë
të interesuar në jetën shpirtërore dhe zhvillimin shpirtëror. Herë pas
here ata mund të jenë shumë frymëzuese dhe krijuese. Janë të prirur për
mashtrim dhe vetë-mashtrim.

Neptuni e katërt në shtëpinë

Mund të tregojë një mungesë e qartësisë në origjinën e personit, ili
neke fshehurazi kullë në tim. Në çdo rast se ka një sekret familjar. Një
person ka një natyrë të butë dhe emocionale. perceptimi i saj
shpirtërore është niveli shumë i mirë dhe ka një nevojë shpirtërore për
unitet të brendshëm me të tjerët. temperamentin melankolik dhe karakter
jo shumë të qëndrueshme. Të prirur për zhgënjim dhe vuajtje për shkak të
tyre. Të mëparshme për jetën e saj nga uji ose në ishull. Ndonjëherë në
jetë ka probleme me ujë.
Neptuni në shtëpinë e pestë

Këta njerëz të ndjejnë një dashuri të madhe e bukurisë dhe të artit.
Sklone nga osobu idealizuju obožavaju voljenu, apo në një dashuri
platonike. Më shumë shpesh ëndërr dhe fantasize për dashurinë se sa
është në praktikë të përpiqet të bëjë atë të ndodhë. Ata kanë plane
shumë, shumë dëshirë dhe entuziazëm të plotë të. Ata janë shumë joshëse
dhe besnikërinë ndaj tyre nuk është i përshtaten të fortë. Nganjëherë
ata e dinë se shumë larg dhe për të drejtuar pasionin e tyre në drejtim
të gabuar.

Neptuni në shtëpinë e gjashtë

Dekoron s kuptim intuitiv të njerëzve të tjerë. Kështu që shpesh
posedojnë aftësi shëruese, apo njerëzit e tjerë duket qetësues dhe
pozitiv. Në to është një kombinim i madh i intelektit dhe frymëzim.
Prandaj, planifikuesit e madhe. Sidoqoftë, nuk përshtatet mirë në punën e
ekipit dhe priren të jenë tepër pedant. Ata janë shumë të ndjeshme dhe
kjo bën që ata të tërhiqen nga publiku, ose të paktën ai nuk është i
prirur.

Neptuni në shtëpi shtatë

Njerëzit e prekshëm të natyrës së sofistikuar. Ata kanë një ndjenjë
të rafinuar të dashurisë, Artit dhe jetës. Idealizoj partnerin e tyre
dhe nganjëherë nuk mund të shohim qartë të personit që ju keni zgjedhur
për shok. A nuk janë imunizuar për lidhjet e fshehta brenda martesës.
Shpesh i zhgënjyer në martesë dhe partnerët. Pjesë aktive e një shoqate
apo komunitet. E di të jetë joreale, për të bërë gabime. Kanë një qëndrim disi të çuditshme ndaj publikut, priren të jenë misterioze dhe reclusive.
Neptuni në shtëpinë e tetë

Tepër të shqisave të rritur të ketë njerëz në tabelë të cilit natal,
Neptun është shtëpia e tetë. Realiteti që na rrethon kuptuar nivelin
instiktive. Shpesh kanë aftësinë medijumske, në çdo rast të interesuar
në aftësitë metafizik. Ndonjëherë plotësisht përdor pa kujdes, jo duke
marrë parasysh interesat e tyre dhe njohjen e tyre nuk. Ata kanë një
tendencë drejt depresionit dhe sëmundjes mendore.

Neptuni në shtëpi nëntë

Njerëz të fortë shpirtërore dhe shpenzimet e veçanta. Ata kanë
aftësinë për kapjen e ngjarjeve të lexoni mendimet e njerëzve të tjerë.
Aspirojnë të njohurive të lartë, kanë një mendje aktive dhe frymëzim.
Ata janë plotë të planeve dhe dëshirave. Prandaj, nganjëherë në
konfrontim ndërmjet dëshirave dhe mundësive. Dashuri për të udhëtuar në
tokat e largëta, jashtë shtetit. Imagjinata e tyre nganjëherë tepër
kështu që unë mund të sjellë veten në një gjendje të vetë-mashtrim.
Nezavisni janë gjithashtu në duart e mia.
Neptuni në shtëpi dhjetë

Pikë për njerëzit që nuk e di se si të paraqesin veten në publik.
Rreth tyre janë të rrejshme të tjerët dhe të shohin ato në një dritë të
pafavorshme. Procedurat U, ata janë në gjendje të thellë dhe tërësisht
kuptuar realitetin. Kanë instinkte të shprehur dhe e di që ju keni ato
në shërbim të gjëra praktike. Për të arritur qëllimet që ata tentojnë të
përdorin mjete të paligjshme dhe. Prandaj, në mesin e këtyre njerëzve
të lumtur dhe të personave të pandershëm dhe kriminelët.

Neptuni në shtëpinë e njëmbëdhjetë

Këta njerëz shpesh kanë tipare jashtëzakonisht tërheqëse. shpirtërore
përhap dhe liria, dhe mendjes dhe shpirtit që ata janë në gjendje që të
fillojë ndryshimin. Ata kanë një qëllime fisnike dhe të larta, asgjë e
saj i Zeljo Numri i të. Kërko për unitet shpirtëror dhe anëtarët e
organizatave shpirtërore. Sidoqoftë, shpesh janë shumë të paqëndrueshme
dhe të prirur për ndryshime të papritura të mëdha për të mësuar apo fe.
Ata e dinë që lënë pas dore një partner dhe ai është i detyruar të vetë
pajisjet.

Neptuni në shtëpinë e dymbëdhjetë

Një shenjë e sigurt e preferencës për artin. Një numër i madh i
artistëve të lartë, muzikantë, dhe lloje të tjera të Neptuni artistët
kanë në shtëpinë e dymbëdhjetë. Tjetër, që personat që janë të prirë
sanjarenju, misticizmu, tërhequr. Ndonjëherë kanë veçori e largpamësi.
Çdo gjë në jetën e tyre është e fshehur në mister dhe merr vendin e
fshehur nga sytë e publikut. Mund të ketë një tendencë e theksuar për të
duhanit, alkool, Narkotikëve, i Ka apo usmerenjima të tjera
patologjike.
Astroskop.com


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons