Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kinezët Fotografuan Asteroidin-Vrasës prej Thu 20 Dec 2012, 20:47

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Aparati kozmik kinez “Chang’e-2″ fluturoi pranë asteroidit gjigand Tautatis dhe fotografoi sipërfaqen e tij. Aparati kozmik iu afrua asteroidit në një distancë prej 3.2 km, transmeton ZR njoftimin e agjencisë Xinhua.
Asteroidi në fjalë ka një diametër prej 5,4 km, ndërsa periudha kohore e rrotullimit të tij rreth Diellit është 4 vjet. Tautatis i afrohet shpesh herë Tokës dhe konsiderohet si shumë i rrezikshëm.
“Chang’e-2″ u bë sonda e parë që fluturon kaq afër asteroidit. Duke marrë shkas nga kjo Kina deklaroi se zotëron teknologji dhe anije kozmike të afta për fluturime ndërplanetare.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Kinezët Fotografuan Asteroidin-Vrasës prej Sat 02 Mar 2013, 11:21

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
cudi se nga fotoja spo duket si i tilll


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3 Re: Kinezët Fotografuan Asteroidin-Vrasës prej Sat 02 Mar 2013, 18:01

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ahahah pse si e pret te jet ti
te ket pistolet duhet?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons