Forumi Kuq E Zi
Europa dhe Ganimedi do na “tregojnë” për jetën në hapësirë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Europa dhe Ganimedi do na “tregojnë” për jetën në hapësirë Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Drejt të panjohurës: Europa dhe Ganimedi do na “tregojnë” për jetën në hapësirë


Europa dhe Ganimedi do na “tregojnë” për jetën në hapësirë 4310

Nëse ka jetë në sistemin diellor, vendet më të mirë për ta kërkuar janë satelitët e Jupiterit: Europa dhe Ganimedi, që së bashku me Calliston do të jetë mes objektivave të misionit JUICE (Jupiter Icy moons Explorer), i programuar për vitin 2022. Pas një udhëtimi prej pothuajse 8 vitesh, sonda do të kryejë një seri fluturimesh pranë Callistos dhe Europas përmara se të hyjë në obitë përreth Ganimedit. Mendohet që të tre hënat kanë oqeane uji nën sipërfaqes së akullt. Kushtet nënsipërfaqësore të Europas janë krahasuar me ato të liqeneve të mbuluar nga akulli të arktikut.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons