Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kujdes nga Eklipsi ! Ja çfarë s’duhet të bëni të premtenEklipset janë gjithnjë fenomene natyrore mjaft të pëlqyera për njerëzit dhe tendenca për ti fotografuar këto momente është gjithnjë e lartë.
Megjithatë sipas ekspertëve nuk është e këshillueshme që të fotografohet ky lloj fenomeni. Rreziku i fotografimit të këtij eklipsi pa asnjë masë paraprake mbrojtëse është mjaft I lartë. Retina e sytit mund të pësojë dëmtime të pakthyeshme duke shkaktuar probleme të mëdha për sytë.

Eklipsi i të premtes që vjen, sigurisht që do të shkaktojë një mori “fotosh selfie” dhe kështu shumë persona do të ngrenë sytë nga qielli për të parë fenomennin, ndonëse ku veprim do të shkaktojë një rrezik serioz në shëndetin e syve tanë.

Eklipsi i parashikuar në datën 20 mars do të përfshijë një pjesë të mirë të Evropës dhe do të jetë një eklips i pjesshëm, pikërisht kjo karakteristikë e bën atë kaq të dëmshëm për ata që do të qëndrojnë një kohë të gjatë duke vështruar diellin në atë çast.

Ky lloj eklipsi është një fenomen mjaft i rrallë. Një mënyrë efikase për të mbrotjur sytë është duke përdorur filtra të posaçëm ose me syzet që përdorin saldatorët, të cilat e kanë shkallën e mbrojtjes 14, dhe jo me syzet e diellit të përditshëmrisë ato nuk kanë asnjë efekt për mbrojtjen e syrit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons