Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zgjohet nga gjumi kometa "Rosseta" prej Thu 06 Mar 2014, 17:44

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Zgjohet nga gjumi kometa "Rosseta"Kometa “Rosseta” është zgjuar nga gjumi letargjik, ashtu siç u parashikua para një muaji. Rosseta ka qenë në gjumë për 31 muajt e kaluar, duke ruajtur kështu fuqinë e saj për t’i ardhur rrotull planetit të Jupiterit, deri sam të arrijë tek “Kometa 67P/Churyumov-Gerasimenko”, ku pritet të arrijë në muajin gusht të këtij viti.

Agjencia Evropiane e Hapësirës, (ESA), parashikoi një gjë të tillë, më 10 dhjetor, kur tha se më 20 janar kometa “Rosetta” do të zgjohej nga gjumi,pasi do të bëjë përpjekje për të zënë poshtë kometën “67P/Churyumov-Gerasimenko”.Në qoftë se çdo gjë shkon sipas planit, Rosetta do të nisë prekjen e sipërfaqes së kometës në 11 nëntor, 2014. Ky mision duket se do të jetë ndryshe nga prova që bëri “NASA's Deep Impact”, në vitin 2005, kur lëshoi një raketë mbi kometën “Tempel 1”, për të lejuar shkencëtarët të studionin pendë të materies që hodhën në hapësirë.

/Shekulli Online/ E.B./


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons