Forumi Kuq E Zi
Njerëzit në Mars? Vetvrasje Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Njerëzit në Mars? Vetvrasje Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Njerëzit në Mars? Vetvrasje Empty Njerëzit në Mars? Vetvrasje prej Tue 13 May 2014, 18:40

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Njerëzit në Mars? Vetvrasje 10308230_10152411297783151_7901729447381684038_n

Dërgimi i astronautëve në Mars është një mision vetvrasës. Ai që e thotë këtë nuk është një person dosido, por Robert Thirsk, astronauti kanadez që ka qendruar plot 204 ditë në orbitën e planetit tonë.

Deklarata e tij bëhet pas publikimit të projektit të NASAS-s, quajtur Mars One që planifikon dërgimin e 24 personave në Planetin e Kuq pas afërsisht 10 vitesh.

“Nuk jemi ende gati. Nuk kemi ende teknologjinë e besueshme dhe të duhur për t’u mbështetur në një mision të tillë”, deklaroi Thirsk.

Gjatë qendrimit të tij rekord në orbitën e Tokës, astronauti kanadez është marrë me rregullimin e avarive teknike në stacion.

“Është naivitet të mendosh që jemi të gatshëm dhe në gjendje të kolonizojmë Marsin në këtë pikë”, thotë ai.

Por ndryshe mendon Zac Trolley, një inxhinier 31-vjeçar pjesë e kontigjentit prej 705 personash që kanë kaluar testet e para dhe tashmë ndodhen në fazën finale të përzgjedhjes së 24 personave që do të udhëtojnë drejt Marsit.

“Më duket qesharake të flasësh për një mision vetëvrasës. Askush nuk ka ndërmend të vdesë”, thotë ai.

Në fakt edhe vetë agjencia amerikane e hapësirës, pavarësisht synimeve të publikuara, është pesimiste për realizimin e misionit brenda afatit të përcaktuar. Teste të shumta po kryhen në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar, mes të cilave edhe ai i ndërtimit të një serre, që do të transportohet në Mars nga vetë anija me 24 personat në bord.

Eksperimenti me bimët në serrën e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar në orbitën e Tokës do të ndihmonte NASA-n të kuptonte më mirë problemet konkretet të një qëndrimi të gjatë në Mars.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons