Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Temperatura nga ferri në planetin që u besohj se ishte i bërë nga diamanti!


Një planet 40 vite dritë nga ne tregon papritur ndryshimet e temperaturës. Planeti ekstrasolare 55 Cancri e (55 CNC d) ka një diametër që është 60% më e madhe se e Tokës, por është 8 herë më i madh se Toka,me një dendësi dy herë më të larta - sa më shumë që të jetë pothuajse aq dendur si plumbi.Kur kjo u zbulua, në vitin 2004, habiti botën shkencore dhe është studiuar për një kohë të gjatë: Shkencëtarët kanë ardhur më në fund në përfundimin se ajo duhet të jetë i përbërë kryesisht nga karboni, hekuri dhe karabit silic, aq shumë në mënyrë që disa kanë menduar se ajo përbëhet nga diamantë. Kjo ishte pamja deri disa muaj më parë.Sipas studiuesve në Universitetin e Kembrixhit ( të cilët janë të dedikuar për këto studime, temperatura e atmosferës për të paktën tre herë luhatur midis 1,000 dhe 2,700 ° C.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons