Forumi Kuq E Zi
Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 3 e 4]


1Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 09:06

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
First topic message reminder :

Nje engjell me erdhi dhe trokiti ne zemren time ma bushi jeten plot me gezime me dha shum dashuri lumturi pa kufi te dua dhe e edi se me do edhe ti


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

61Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 11 May 2013, 14:15

luani

luani
Administrator
Administrator
Dua te jem flutur ,
te vij fluturim,
ne gjoksin tend,
pran zemres,
te beje pak pushim...

62Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 11 May 2013, 16:49

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Sa ye ka nata smundesh me i numru,sa te dua ty smundesh me besu...ket qe
po ta shruaj mos ja shkur askujt se zemra ime nuk eshte e gjithkujt!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

63Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 11 May 2013, 16:49

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Per TY, do te behesha ajer qe te depertoja
thelle ne te gjithe qenien e trupit tend dhe do te ndalohesha tek zemra
jote per ti kerkuar pakez vend...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

64Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 11 May 2013, 16:49

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
"..Nese bota do te shuhej
per mua kjo ska rendesi
se dashuria do te mbetej
dhe bota ime je vetem ti.."
________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

65Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sun 12 May 2013, 05:03

luani

luani
Administrator
Administrator
Dua te isha diell,
rrezet vale vale ,
ti dergoj vec per ty,
te te puth ne ball !

66Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sun 12 May 2013, 15:47

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Te urresh gjithe trendafilat
sepse u gjakose nga nje gjemb,
te mos besosh enderrat sepse
njera nuk u berealitet,
te humbasesh besimin te Zoti
sepse nuk iu pergjigj lutjes tende,
te dorezohesh sepse deshtove
drejt suksesit njehere,
te urresh te gjithe shoket, sepse
njeri te tradhetoi,
te mos besosh te dashuria sepse dikush te la,
Kujtohu gjithmone se koha do
te sjelle...nje shok te ri, nje
dashuri te re, nje jete te re, dhe
mos u dorezo kurre, sepse jeta
eshte dicka e mrekullueshme...!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

67Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 14 May 2013, 12:03

luani

luani
Administrator
Administrator
Ne hije te blibnit kush po qan,
qan syzeza per jaran,
seq pe than gjethin ne mal,
po than gjeth e po than bar ,
nuk po e len veren me dal,
nuk po e len me dal simjet ,
per qat djel si eshte ne gurbet,
larg ne gurbet tretun ka dal ,
ka tr vjet djalin pa e pam,
Zemra thahet e coptohet,
Guri thyhet e dermohet,
hekuri ndryshket e shkaterrohet,
DASHURIA KURRE S'HARROHET.

68Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 14 May 2013, 14:10

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kam
mall né zemér Kam lot né sy Kam dhimbje né shpirt Kur té kam larg ty Té
dua me net Té dua me dit Té dua me ♥ Té dua me shpirt.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

69Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 15 Jun 2013, 11:04

Klio

Klio
Moderator
Moderator
!! Mirmengjesi 'ZemRa ime' eshtE Bukur Kur Hap Syte Dhe Ndjej AroMen tenDE Qe Me LedhatoN te Gjith TruPin tim... eshTe Bukur Kur Ndjen NgroHTesine E Trupit Tend , Eshte Bukur kuR Ndjeje EmbelSine E Buzve te TujA.,, Nje Dit Te Bukur Te urOj Ty 'Vogelushja ime'.,, Sado Larg Meje te Jesh Un Te Dergoj Puthje dhe shum shum PerQafime Me zjaRrin Qe Me DjeG Per Ty bota ime tdsh puc


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

70Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 15 Jun 2013, 11:04

Klio

Klio
Moderator
Moderator
" NeSe AjO Te BeN Te QeSheSh, Te BeN Te
MenDosh Dy HeRe Per DiCka, Te BeN Te
PranOsh Se Je NjeReZor Dhe GaboN , AteheRe
ShtreNgOje ForT Dhe FaLi GjithCka Qe Ke ... !!♥ "


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

71Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 18 Jun 2013, 05:13

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nese Meson se kam vdekur ti jo mos qaj
se per vdekjen time ti ske faj
faj kam un
qe si marr parasysh pasojat e te dua cdo dit e me shum


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

72Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 18 Jun 2013, 05:15

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Me jep tpakten shpirt pakez shpres
e nmes thicit mos me ler te tpres
me jep pakez drit
tlutem jo nga mua ti mos ik
tlutem zemer kurr mos harro se tdua me tvertet
jo shpirt mos harro se zemra ime vetem ty tperket
jo tlutem ti mos me shih ne at menyr
tlutem nje shanc dua nga ti
e me gjith shpirt tme thuash fjalen dashuri


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

73Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Wed 03 Jul 2013, 05:58

Klio

Klio
Moderator
Moderator
c'eshte dashuria? Tere nje liber ne nje fjale, tere oqeani ne nje pike loti, shtate pale qiej ne nje shikim, furtune ne nje psheretime, rrufe ne nje prekje, nje mije vjet ne nje cast. Kjo eshte DASHURIA... TUPER


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

74Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Wed 03 Jul 2013, 05:59

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Kur je i trishtuar,shih ne syte e atj qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur.

Dashuria eshte qe te ben te dashurosh,
Dashuria eshte qe te bente gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh,
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane.
Dashuria eshte sherim kur ke doktorin ose doktoreshen afer.
Dashuria eshte semundje e iluzion kur se ke prane.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte.
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes.
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerezit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte celesi prej floriri qe hap dyert e lumturise.
Dashuria eshte humnere qe po re ste gjenden me as kockat.


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

75Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Wed 03 Jul 2013, 05:59

Klio

Klio
Moderator
Moderator
’KAM dashur kurrë të të lëndoj,se të kam dashur sa s’ka më,por ti më ikën,më largohesh prandaj dhe unë po të lë.S’besoj se do mërzitesh shumë,ti ende s’di ç’është dashuria ndaj s’mund ta kuptoje dot prushin e ndjenjave të mia.Unë jam dhe vetë i lënduar e ndoshta të kam mërzitur shumë.Po,kush vallë do të dojë ashtu siç të desha unë.Mbi ndjenjën tonë ra dëborë,gjithçka që bëmë iku kot,nëse s’të them dot lamtumirë as mirupafshim s’të them dot.


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

76Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 06 Jul 2013, 06:49

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Cdo gje qe terheq vemendjen tuaj, do te behet gjithnje e me i/e rendesishem ne jeten tuaj Wink


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

77Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 06 Jul 2013, 06:50

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuri, një emer, emer që të therë në zemer që kur përmendet emri i saj lotët rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.
Dashuria e vërtetë është kur zemra dhe mendja jote thonë të njëjten gjë!

- Emer që duhet më shumë se vetvetja emer që e din e ç’është e vërteta,
që të benë njëmijë vjet të jetosh e të benë ç’do gjë ta gëzosh! Dashuria!

- Nëse më do me lerë të qetë që ta vërtetoj se a të dua me të vërtetë,
e nëse kujton se më ke fituar ky është një mendim i yti i gabuar.

- Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjëherë askend.
Edhe pse nuk jemi bashkë , ende të dua dhe gjithë do të dua.

- Gjithçka që dëshiroja netë dhe ditë të tëra, ishte të të dashuroja me gjithë fuqinë e qenies sime.
Lutesha që të pranoje të qëndroje pranë meje deri në fund të jetës sime.

- Për mua e vetmja në jetë, në zemrën time, e kaluar, ajo që e deshta me të vërtetë.
Mos mendo se për ty poezia ime ka marrë fund, sepse fundi nuk i vjen kurrë edhe nëse ty s’të takoj askund.
Do të vazhdoj të shkruaj deri në fundin e kësaj bote dhe nuk do të harroj kurrë si më
mashtroi dashuria jote.

- I shkruaj asaj që kurr nuk e takova, asaj që në zemër ende e mbaj dhe që nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zërit që kurr se dëgjova, dashurisë që mbet vetëm në mendje, asaj që vetëm e ënderrova.

- I shkruaj një femre që e dua shumë, i shkruaj i shkruaj, doren s’mund ta ndalë, i shkruaj në megjes, ditën,
në mbrëmje, në mesnatë, i shkruaj dhe kur jam në gjumë. I shkruaj pa zemër se zemrën time e ka ajo të falur nga unë .

- I shkruaj në letra, por kujt nuk e di, Enigmes, ënderres që në foto se pashë, i shkruaj asaj për të cilen mbaj zi,
i shkruaj asaj që në të, në dashuri rashë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

78Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 06 Jul 2013, 06:51

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
I shkruaj zemrës që mundohem ta përvetsoj, asaj të cilës dashurinë që kam ndaj saj nuk din ta kuptojë.

- Më fal zemër se ndoshta më flajet e mija të ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija të gjykova.
Më fal e dashur se veç për ty unë mund të jetojë, më fal Syri im se pa ty unë nuk dua të egzistojë.

- Mos harro: Se vetëm ty të deshta në këtë botë, mos harro se për ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty çdo gjë është e kotë, mos harro se të dua ma shumë se dje, sotë.

- Më kujto edhe kur të thojnë se nuk jam gjall, mos harro se as guri s’kishte plas ma parë.
Më thuaj një herë se kotë nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi në shpirtin tim.

- Mos lejo që të behem i dashurisë, edhe një viktim , më thuajë një herë,
se më don sa të dua shpirti im. Mos mendo se edhe nëse me Ty nuk jam, më beso se vetëm ty të deshta, me zemër të them!Edhe pse thonë se koha hakmerret me harresë ndaj kujtimeve, dashuria ime për ty kurr nuk do të zbehet.
Dhimbje e madhe për mua do të ishte t'i harroj ditët më të lumtura të jetës sime.

- Kam kërkuar një njeri si ti pjesën më të madhe të jetës sime, por ishte shumë vështirë ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

- Kur të bie shi, dil nga shtëpia dhe leri pikat që bien të të prekin,
janë puthjet e dashurisë që prej shumë kohesh kam dashur të t'i jap.

- Çka të shkruaj kur s’kam as fjalë, nuk kam as zemër, se të gjitha ti kam falë!

- Lulet nuk mi pranove, tani më ke zemëruar, këtë gjest do ta kuptojë se dashurinë time ke refuzuar!

- Bie të fle, tek ti mendoj, në enderrat e gjumit ty të shikoj,
zgjohem në mëngjes ty të imagjinoj, për tërë jetën ty të dashurojë.

- Do desha të isha një pikë loti që të lindja në syte e tu, të jetoja në faqet e tua dhe të vdisja mbi buzët e tua.
- Dy pika lot' për dashuri, dy zemra që ndodhen ende në vetmi,dy zemra të arta, dy zemra të zjarrta,
e duan njëra tjetrën edhe pse jan të larta !Ç'të them tjetër ,tash përveç se mendo mirë. Më lër të iki nëse të pengoj ose : Të dua ,më thuaj.

- Çdo ditë po vdes nga pak, se dhemjen e kam afër e ty të kam larg. Kam prit e nuk ke ardhë,
pse s’më vrave ti, po më le të gjallë. Vonë është, vonë është për të qar, vonë është për të qesh,
vonë është përseri pran meje të jesh!

- Jetoj si në parajsë, në një botë krejt tjetër, nuk di se ç'bëj, nuk di nga shkoj.
Gjithmon një buzëqeshje më përkëdhel krejt fytyrën kur kujtoj syt e tu.
A nuk e vën re o e dashur se sa i dashurm jam pas teje?
Kur më dhe dashurine zbulova jetën, kur të dhashë vetën time zbulova lumturinë.

- Mbi detin e qet lundronte një flet . Mbi të shkruante të dua për jetë!

- Merre zemren time të shkret mbyte me durë tua pastaj knaqu në këtë botë se më s’të them të dua!
Se kjo zemër veç për ty ka rrah dikur, por ti këtë se kuptove kurrë!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

79Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 06 Jul 2013, 06:52

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Mos loto nëse shkoj e s'kthehem. Mos më pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.

- Mos më pyet si jetoj kur më ke lënë vetë, mos kërko falje nga zemra që një herë e vret.

- Mos trokit më në dern time, se ajo është mbyll, së në zemrën që e theve kurr s’ke për të hyrë.

- Mos më thuaj, se më ke dashuruar, tash është vonë, shumë vonë për tu penduar.

- Mos më pyet për ato çaste që dikur me mua kalove, mos loto për fatin tonë qe ti vetë e shkatërrove!!!

- Në mendjen time shpalos kujtime një nga një ,në njëren nga ato e gjejë tregimin për ty ,athua ku je ti!?
A thua ënderr ishe ti!?
Nëse nuk të thash se për mua je ti ajo që më fal buzëqeshje, ajo që më fal ngrohtësi.
Nëse s'ta shpreha dot sa shumë të dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemrës gojë.

- Një mijë poezi do ti shkruaj për ty ,por asnjëra s’bënë punë ,që të kthehesh tek unë,
mollë e ndaluar, e ndaluar për ne, qenka dashuria jonë, që u mbulua me dhe!!

- Tash nuk jemi afër, si dikur nuk jemi, përveç njëri tjetërit tjetër gjë nuk kemi!

- Të pres jashtë botës aty ku realiteti bëhet magji, të pres aty ku urrejtja bëhet dashuri,
ku lotët kthehen në rreze dielli. Të pres aty ku le krenarinë për gjithmonë, të pres aty ku zemra ime s’do të vuaj më!

- Sa të çmuar janë sytë e tu pas gjithë kesaj që kam parë. Sa e varfër është gjithçka që shohë, kur shohë sytë e tu.

- Si guxove që zemrën time të ma marresh ashtu, si rrezikove kaq shumë. Ke harruar çka të kam thënë!
Borgji me borgj lahet, sepse edhe zemrën tënde kam unë.
Shumë të dua në këtë natë, eja e mos mbaj inat, mos u bë zemer e ngrutë, jeta është e shkurtë!

- Pa u lind po e braktis këtë dashuri, mos harro kur më the: Do të jetoj vetëm për ty, o ti dhe vetëm ti!
Ti je shkaktare për këtë vetëmi.Pa ty nuk mundem të rri, pa ty jeta më bëhet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra e ime e shkret vetëm ty të don !

- I thash lotit pse qan mu përgjigj: Për ty! I thash po boll qave pusho, ai më shumë rrodhi në sy!

- I thash zemres pse je merzitur mu përgjigj në heshtje: Jam lodhur duke pritur,
më tha me gjysëm buzeqeshje.

- E pyeta ç’kuptove nga dashuria? Më tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
të gjitha përveç lumturise dhe ngadal fshiu lotët e mia.

- Pastaj në vetmi ngela në dhomë me shoqerin e lotëve në sy dhe me zemren e lënduar për një vajzë,
se nuk mund të jetoj dot unë pa ty !!
S'kam besuar se më ik si era, s'kam menduar të jetoj pa ty,
s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy !

- Në çdo hap në çdo vend dhe në gjum më bie ndërmend. Kur flej më duket të kam pranë,
kur qeshi më duket më shikon,
kur qaj më duket më pajton. Eja pranë meje !!Ti prap më thua se më don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harrojë ata sy, si dhe lotët që të rrodhen ty!

- Ti me fajson për atë gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se ç’po bën, dashurin tonë ku po e len!

- Kur rrjedh një lot besoje se e ka me të vërtet, kur vuan një zemer pa ty nuk rri dot e qet!

- Kur një zë i lenduar do që të tregojë diçka, dëgjoje me vëmendje se për ty shumë dashuri ka!!
Kur një dhimbje thërret, mos e luaj më me tej por mbaje pran vetës dhe shëroje që andej.

- Kur dy sy të shikojnë të lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti në zemër,
sepse ata janë sytë e mi, se ti je shpirti im!!

- A t'kujtohet ajo natë ,ajo natë e ftohtë, kur më le e dashur duke qajtë me lotë!
Mbaje fjalën e dashurisë kurr mos e harro bëhu besnike dhe gjithmonë beso! Por, prej ditës që s’të pash,
prej ditës që shkove, unë për ty mendoj por ti më harrove !

- Mos më veshtro e heshtur mos më kerko, të lutem më harro!! S’mësove të duash prandaj do të vuash,
> nuk do të jeshë më puthja ime nuk do të keshe më ledhatime. Të lutem shko, të lutem më harro !!
A e ke provuar atë ndjenjë kur të vjen t’i thuash shpirt, asaj që e dashura jote s’është?Kur i thua zemër asaj që nuk rri me ty, pranë, por zemrën me ty e ndan?!

- Ç'do ditë pa ty, është si një ditë pa diell. Ç'do mbrëmje pa ty, është si një natë pa yje.
Ç'do orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja. Ç'do minut pa ty, është një minut si mos të isha në jetë.
Ç'do sekund pa ty, është si mos t’më rreh zemra.

- Deshirojë të shof me sy e të mos digjem mall për ty, vetëm ta dish se sa të dua s’do jetoje as një orë pa mua!

- Digjem, përvëlohem se të dua shumë, ditën mendohem, natën rri pa gjumë.

- Dua që sa më pare, kur të zgjohem një mëngjesë, pranë meje të të takoj ty. Ti je krijesë e veçantë e zemrës sime. Më mungon pa masë!!
Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nëna pa fëmi,
dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

- E dua edhe shiun tash. I mbyllë sytë dhe e ndjej ende çastin kur më preke në dorë.
Të shiqova turpshëm, e ti më buzëqeshe.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

80Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 06 Jul 2013, 06:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
E pash shkëlqimin e shikimit tënd në sytë e tu, rrezet e të cilit më bënë të ndjej dridhje të lehta nëpër gjithë trupin.
As që kam menduar se do të ndihem ndonjëherë ashtu si atë ditë.

- E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
kur të takohemi përseri do t’ma shërosh plagen me dashuri!!!

- Eja me mua se ty të kam shpres, eja me mua se pa ty s’du të plakem dhe vdes.
Ti je djelli që mua më ngroh, ti je ëndrra që unë çdo natë e shoh!

- Eja ti mos vono, eja ti po te pres. Eja ti, vetem ti hapma qiellin!

- Është e pamundur të mos perëndon dielli, kur egziston nata!
Është e pamundur të jetojnë njerezit gjithmon kur egziston vdekja!
Është e pamundur të mos dashuroj kur egziston ti !!

- Fjalët e mija s’di sa ti i kupton, a din ti që zemra ime ty shumë të don !Isha duke pi qaj në ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota për pak kesh tu përvelu.
Kujto erën e malit ,kujto erën e lehtë, kujto zemrën time që të don për jetë!

- Kur jam në mendimete t’kam pran zëmres sime kur rrugës heci, shkoj, veç për ty mendoj!

- Kur po e kqyri qiellin, po të shoh ty, kur po e kqyri diellin, po të shoh ty,
kur po e kqyri hanen, po të shoh ty. Ej, largou bre pak!

- Kur të pash më lindi simpatia.Kur më buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur më fole e dita se do të më thuash: Të dua,
këtë e vërejta nga buzet e tua.

- Me gishta po shkruaj atë çka kam në mendje që të tregojë, askend për pos teje nuk e dashurojë !

- Më kujtohet dita kur të takova ty. Në zemrën time ndjeva ngrohtësinë e flakës që u ndez.
E ndiej edhe tash. Të dua.
Përgjithmon vetëm ty!!
Më nxeht se në zjarr më shtrejt se liria, në shpirtin tim për ty qëndron dashuria.Mos e merr atë lule që ta falin brigjet po merre zemren time që ajo për ty digjet.

- Mos mendo se në ty nuk mendojë apo të harroj, vetëm ty të dashuroj!
Zemra ime rreh veç për ty se ty t'kam si dy sy!!

- Në zemren time është një bashqe,në atë bashqe gjindet një lule e ajo lule m’je ti !

- Nëse nuk të thash se për mua je ti ajo që më fal buzeqeshje ajo që më fal ngrohtesi,
nëse s'ta shpreha dot sa shumë të dashuroj fajin e kish natyra që si dha zemrës gojë!

- Nëse ti më don ma thuajë të vërtetën, s'do ta jap veç zemren por por ta jap dhe jetën.
Nëse ke zemer ndaje bashk me mua, nëse ke fjalë, më thuaj të dua!!
Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua të kuptoj. Nuk dua veç... të harroj!

- Nuk di shumë, por e di se ti je arsyeja pse unë jetoj. Kur ma dhurove dashurinë, më mësove se si duhet jetuar.

- Nuk e di ndryshe si ta përshkruaj këtë ndjenjë përveq me fjalët se,
kur unë jamë pranë teje thjesht fluturoj në lartësitë hyjnore dhe ndihem si krijesë më e pasur në botë.

- Një ditë më pyete: Kë dua më shumë?! Tu përgjigja: Jeten time. Ti ike duke qarë pa e ime" !!

- Oh po po, e imja do të jesh,duart e mija kane me t'zhvesh...,
oh po po,une veç një gjë e di, të gjithë do t'na kenë lakmi.

- Pa ty hëna nuk ka dritë,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty të dua ,
veç ty shpirti im !
Puthja! Dy herë hyra sot ne dush, dy herë dola i tharë. Puthjen që më le në gushë nuk desha uji të ma marrë!!

- Puthjet më të ëmbla ti mi ke dhuru jeten ty ta fala kur më the: Të du!

- Që nga hera e parë kur unë ty të shikova, nga ato momenente unë në ty u dashurova !


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

81Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 06 Jul 2013, 06:54

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Cfare eshte nje vajze?
Vajze eshte ajo qe para se te bjer ne dashuri thote:
Djali qe do te dua duhet te jet perfekt. Duhet te me doje me shum sec do e dua un. Nuk duhet te me bej kurre te derdh lote. Duhet te me kuptoj gjithmon.
Dhe pasi bie ne dashuri thote:
C'rendesi ka nese ai nuk eshte perfekt, prapseprap per mua eshte me i miri. C'rendesi ka nese nuk me do pa kushte, e dua un. Crendesi ka nese nuk me kupton, un do e kuptoj dhe do bej qe gjerat te ndryshojne sepse nuk mund ta humb
Kjo eshte nje Vajze, por jo te gjithe e kuptojne rendesine dhe sakrificen e saj.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

82Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 06 Jul 2013, 06:55

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria-vec nje fjale,
pa germa,pa pershperima-
abc tinguj psheretima
ti merr syte si vetetima
dashuria eshte vec nje fare
bulzon n'shpirt mbin si n'are
behet peme e madhe sa qielli-
ngrohtesia e saj sa zjarr dieli
Ne fjalen dashuria-
fshihet perendia.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

83Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 06 Jul 2013, 06:55

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
eta
Nje njeri kur ne jet te tradhton ai nuk e din se dikush tjeter jeten ja drejton ky spo din e ne raste te kqija po e shfrytzon po me von dikush e denon me von i kujtohet qysh osht kur dikend ta lendon qishtu jeta me pika maron…..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

84Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 13 Jul 2013, 13:45

luani

luani
Administrator
Administrator
E diel ne plazh,
mbi dallgezat e shkumbezuera,
notonte nje trendafil i kuq ngadal,ngadal,
afrohem ta kap,
por largohet sikur me thot me ndiq pas,
e keshtu mbas ti duke notu,
mu duk se aty ishe ti,
te mora ne supe,
te ngrija lart e te hidhja mbi vale,
trupi jot i brisht me rreshqiste si ngjal,
te perqfova,te putha me malle ,
e keshtu,desha te zgjat pa mbarim,
por ne cader erdhi dhe me zgjoi nje shoku im.
Tani te ftoi nje dte ne plazh per pushim.

85Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Thu 18 Jul 2013, 13:27

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Pa ty jete me duket e ashper
Pa ty cdo gje me duket e vdekur
Pa ty dhe dita kurre ska mbarim
Pa ty dhe yjet nuk kane te njejtin shkelqim

Pa ty vetem trishtim ka ne syte e mi
Pa ty ndjehem gjithnje ne vetmi
Pa ty kete jete nuk me pelqen ta jetoj
Pa ty vetem vdekjen imagjinoj


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

86Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Thu 18 Jul 2013, 15:14

luani

luani
Administrator
Administrator
Kur ti je prane meje jemi tre,
un, ti dhe dashuria,
kur ti largohesh, ne ngelemi serish tre,
un, imazhi yt dhe vetmija...

87Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 20 Jul 2013, 07:22

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kur s`mundem te qaj une qesh
Kur s`mundem te flas une hesht
Kur s`mundem t`veproj mendoj
Kur s`mundem t`realizoj enderroj.....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

88Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 20 Jul 2013, 07:23

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Do te vi ngadal ne endrrat e tua ,do te puth me mall,do te them te dua,do te vij si era,nga gjumi te te zgjoj,te te them me shpirt se sa shume te dashuroj


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

89Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 20 Jul 2013, 07:23

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Udheto mesazhi im,
deri kur ta gjesh te dashurin tim,nese e gjen duke fjetur,thuaj jetmira te ka pershendetur


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

90Mesazhe Dashurie - Faqe 3 Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 20 Jul 2013, 07:24

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
nje amanet nga dhimbjet du me e lane kush bjen me dashuri zemren mos me dhan por prap e merr por e merr te lenduar dhe te mbetet plag,PLAG E PA SHERUAR


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 3 e 4]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons