Forumi Kuq E Zi
Alienët janë zbuluar, ja ku jetojnë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Alienët janë zbuluar, ja ku jetojnë Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Alienët janë zbuluar, ja ku jetojnë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Alienët janë zbuluar, ja ku jetojnë Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Alienët janë zbuluar, ja ku jetojnë


Alienët janë zbuluar, ja ku jetojnë 318593

“Alienët janë zbuluar dhe ato jetojnë nën masat e mëdha të akullit në ekoplanetet ujore”, është shprehur një ish-shkencëtar i Nasa.Ekspertët janë ende në kërkim për jetën jashtë-tokësore, por deri më tani kërkimi nuk ka dhënë ndonjë rezultat pozitiv, përcjell albeu.com.Duke folur për Divizionin 2017 për Shkencat Planetare, Alan Stern, i cili tani punon për Institutin Kërkimor Jugperëndimor në Teksas, tha se të huajt janë të detyruar të ekzistojnë, por shkencëtarët duhet të përqëndrohen në botën e ujit.Kur u pyetën përse të huajt nuk janë gjetur, Z. Stern tha: “Shumë shpjegime të mundshme janë ofruar.“Ne sugjerojmë një tjetër – domethënë se shumica e botëve me biologji dhe qytetërime janë botët e oqeanit të ujit.”Ekipet në fund të botës së oqeanit do të mbrohen nga rrezatimi vdekjeprurës nga hapësira, në qoftë se planeti i tyre nuk ka një atmosferë mbrojtëse si ajo këtu në Tokë dhe yje shpërthyese, shkruan albeu.com.Por, shpjegon z. Stern, botët e oqeanit zakonisht janë të ngrirjes së ftohtë dhe këto qenie mund të jetojnë nën një kore të trashë akulli që e bën gati të pamundur t’i shohim ose t’i kontaktojmë ata.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons