Forumi Kuq E Zi
Mesazhe Dashurie Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Mesazhe Dashurie Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 4]

1Mesazhe Dashurie Empty Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 09:06

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje engjell me erdhi dhe trokiti ne zemren time ma bushi jeten plot me gezime me dha shum dashuri lumturi pa kufi te dua dhe e edi se me do edhe ti


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

2Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:30

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
1. Nje dite, hena me tha: Nese, ai te ben te vuash, lere! Nuk i meriton
lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta lije qiellin
tend te dashur"?


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:30

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

4Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:30

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Eshte e vertete qe nuk dime se c'kemi, para se ta humbasim, por eshte
gjithashtue vertete qe nuk dinim se cfare na mungonte para se ta kishim.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

5Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:30

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kur te filloje shiu, dil perjashta dhe leri te te lagin pikat qe bien
nga qielli...Jane puthjet e Dashurise, qe prej shume kohesh kam dashur
te t'i fal!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

6Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:30

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kur ti je prane ne jemi tre
une, ti dhe dashuria.
Kur ti largohesh ngelemi serisht tre
une, imazhi yt dhe vetmia.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

7Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:31

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nese me ndodh nje dite te me varin
e jeten ahh te ma sosin
me flokun tend te ma bejne litarin
e mes gjinjve te tu te me varrosin


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

8Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:31

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Jetoj e harruar ne mes
te kesaj bote...
Valle mos me mallkoj
dashuria jote??? Mesazhe Dashurie Puth


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

9Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:31

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Zemren ma shkaterrove...
shpirtin ma dogje...
skam me fuqi te jetoj pa ty...
pa ty do te jem e vdekur.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

10Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:31

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Thirre emrin tim
kur,etje ti te kesh
do te dergoj lotet e mi
qe lageshti ne buze te ndjesh


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

11Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:31

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nje dit kur do te zgjohesh mos ilaj syt me lot dikush do te tregoj se
nuk jam ne ket bot mos pyet si vdiqa mospyet sijetova por pyet per
ditet qe pa ty i kalova.. Mesazhe Dashurie Love


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

12Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:32

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
shpirti im qe rrin i heshtur
ngrihe koken me veshtro
nese un te ngjaj e vdekur
jeten tende ma dhuro


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

13Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:32

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
A je i lodhur, zemer?
Merzitur valle pse rri?
Mbeshtet koken tek une
Po deshe edhe fli.

Une ne heshtje do te pres,
Qe endrren te mbarosh
Kam shume gjera per te te thene
Po e di, s'do me degjosh.

Ti do endesh neper pyje,
Ne fusha pambarim
Do kerkosh boten mbare
E do zgjohesh ne preherin tim.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

14Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:32

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Do zinin t'u humbisnim syve tane
E dashur,pse te lashe te braktisur?
Bote e re,rrezuar eshte ne tjeter ane
Nje jete kam qe prej teje jam nisur.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

15Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:32

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
A degjon zogun e nates?
ja po qan e s'ka mbarim
si ky shpirt det i trazuar
plot mekate e trishtim

C'me kendon brengen e zemres?
zog i nates prish qetesine?
A me je dhe ti braktisur
fle e zgjohesh me vetmine?


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

16Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:33

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Vetem nje qast do te doja
Veq njher zerin ta degjoja
Do doja veq fytyren ta shikja
Do doja veq nje qast me ty te qendroja
Do doja veq nje qast nje puthje
ne buzet tua ta dergoja
Do te doja veq nje qast
Kohen me te lumtur
Qe e pata me ty ta kujotja
Dhe serish ta jetoja!

Sa bukre qesh sa bukur shikon
te Dua per bese sa qe nuk beson
Qka me te shkrue qka me te than
Kur zemra ime vetem ne ty mendon
Ti je shpres ti je gezim
Ti je loqka e shpirtit tim
Te kam hene e te kam drit
te kam zemer e te kam shpirt
Mbes me shpres e pa durim
Qe te behesh Fati ime!


Ma mire po jetoja noshta do te shofe
se nese une vdes pamjen nuk ta njofe
Eshte helmu shpirti syri veq loton
zemrra e palgosure Ty po te kerkon


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

17Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:33

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
hapa krahet ,drejt qiellit ika, me the te dua dhe menjeher un zbrita


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

18Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:33

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Se di c'me ndodh kur jam me ty,
kur me shikon me ata sy,
kur me buzeqesh me ledhaton,
koke e kembe ti me pushton,
se di se c'ndjen kur me ke pran,
kur te dy vetem rrime menjane,
kur koken ve tek gjoksi im,
se di a e ndjen SHPIRTIN TIM!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

19Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:34

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Per henen time te dashur une do te jem bashke me ty, si ne vuajtje, si
ne dashuri nuk te le une kurr ne vetmi do te mbuloj me dashuri, edhe me
mijera pengesa ne rruge dashuria ska ndalim, ti ke hyre dhe do te
mbetesh pergjithmon ne shpirtin tim!!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

20Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:34

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ti je ylli qe xixellon ne shpirtin tim
ti je ylli qe ben drite ne zemren time
ti je ylli i jetes time Mesazhe Dashurie 6


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

21Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Mon 25 Feb 2013, 18:34

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Mos mendo që vuaj
pse nuk të kam prane
sepse pa ty shume mire jam
e di se më ke dashur
ndoshta prap më don
edhe pse je larg meje
e di se nuk më harron
me këto vargje po e mbylli këtë poezi
ashtu sic e mbylla zemren për ty......


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

22Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 26 Feb 2013, 01:53

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
fort po vuaj
me merr malli
prej mallit tend
mu dogj livadhi Mesazhe Dashurie 1416650876

23Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 26 Feb 2013, 17:44

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Luaj me mua
ose prane me qendro
vetem mos ik
e mos me harro

==Me pyete ke doja me shume:
- "Mua apo jeten ? "
Une tu pergjigja: JETEN....
dhe ti ike pa e kuptuar qe JETA IME ishe TI

==Une per ty do thaja detin,
do te shkaterroja gjithe qytetin...
ndersa ti per mua,
s'thua as "Te dua"!!!!Nese zemra jote eshte burg me hekura, atehere TE LUTEM me deno me burgim te perjetshem

==nese
per ty do te isha lot kurr nuk do te qaja qe nga un te mos ikje dot
nese per ty do te isha lot me thuaj vall a do te qaje dot

==Nje
dite kur te zgjohesh, mos laj syte me lot, dikush do te thote se nuk
jame me ne kete bote, ti mos pyet si vdiqa por pyet si jetova, pyet si
me shkuan ditet qe pa ty qe kalova.

==Nje zemer e plagosur nga nje zjarr dashurie, nuk eshte e lehte te sherohet me asnje ilac farmacie

==U bene kaq koh eqe ste kam pare, po te isha gure do isha care


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

24Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 26 Feb 2013, 17:45

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nder fjolla resh dremitur hecen hena
Dhe muzgu ra, mbeshtolli malin rreth
Te ndiej ty prane, sa fort me rreh zemra
E ndiej dicka qe trupin ma rrenqeth


Askush se di ku jemi ne kete nate
Ku bredhim sdi me asnjeri
Sa bukur eshte kur rrime mbi gjethet thate
Dhe pylli plak zevishet me flori

Ne ndalemi pak mbi gjethet keputur
Kur hena lart noton nder fjolla resh
Sa bukur eshte kur me nje te puthur
Magjine e saj, naten tja rrembesh
O dashuri e pare e mitur e shkuar
Sikur te kthehej dhe njehere ne flladin e embel perseri
Pse erdhe athere kur sdinim te benim dashuri
Dhe ike athere kur u dogjem me zjarr te perveluar

Kur te vi rasti ndonjehere e dashur
Te kesh ne dore se pari kete varg
Do bjer shi, do fryj ndoshta ere
Do jem per ty do jem un aq larg

Ne shtrat do kesh nje tjeter ato net
Qe ste kupton brengen nuk ta di
Do mbyllesh syt do derdhesh me frike ca lot e Do ta ruash te mos e zgjosh ti ngjallesh zhelozi
Dhe sikur ta zgjosh e di cdo ti thuash
Mos u shqeteso I dashur isha ne enderrim
Do mbyllesh syt qe enderren ta ruash
Ashtu me lot te qet gjer ne agim
O sa te desha ste pata kurr verim se ne cdo varg je dhe vetem ti
Me fal nqs vi ndonjeher te prish qetesine e sjam aty qe lotet te ti fshij.

Dhe se fundi desha te jepja nje urim
Se shpejti nje djale te bukur qe te me thote
Tani mamin sta le ti ta puthesh me
Se mami eshte I imi.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

25Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 26 Feb 2013, 17:46

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
"Ty t'kalon rinia moj ne vetmi
e une si i mjer moj po pres ty
hajt mos mendo e m'dashuro
hajt ti ket zemer ma gezo"

"Ne vend timin une qaj per ty
ne dhe t'huaj une lot po pi
nen nje hije une rri n'qeli
meja s'paku ne anderr ti"

"Shkoj vera ket vit
shkoj pranvera dhe ni vit
meritoj qe te jesh moj
vec e imja shpirt"


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

26Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 26 Feb 2013, 17:46

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Se per ty moj e dashur
gjithe naten rri pa gjume
se m'ka pelqy trupi e floket
edhe syt me shume


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

27Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 26 Feb 2013, 17:47

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Mos me kerko naten,se nuk jam heshteje,
mos me kerko ne ere se nuk jam zog,
mos me kerko ne qiell se nuk jam yll,
me kerko ne zemren tende,aty ndoshta jam...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

28Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Tue 26 Feb 2013, 17:47

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Jeta eshte e bukur,
zemra rreh me mall,
po une kurre s'te harroj,
o ylli im polar!________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

29Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sat 02 Mar 2013, 16:22

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
jeta eshte e bukur
bukurine ja shton ti
pse nuk behesh flutur
te biem ne dashuri

30Mesazhe Dashurie Empty Re: Mesazhe Dashurie prej Sun 03 Mar 2013, 07:45

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte nje fantazi e trurit dhe mashtrim i zemres.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 4]

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons