Forumi Kuq E Zi
Barcaleta - Faqe 5 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Barcaleta - Faqe 5 Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Barcaleta - Faqe 5 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Barcaleta - Faqe 5 Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 5 e 5]


1Barcaleta - Faqe 5 Empty Barceleta 19/2/2013, 13:48

luani

luani
Administrator
Administrator
First topic message reminder :

Nje nate djali i thot shefit te policise :
-Aman mor babi sa budallenje i ke policet.
Pse te keqen babi?
-Sot kisha marre dy buke dhe i mbaja pas shpinde ne duar,dhe i them nje polici:
-Po e dite sa buke kam ,ti jap te dyja.
-Po sa pate te keqen babi ? ja ben shefi.

121Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 19/7/2013, 19:13

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Babi pyet te birin :
Beni ke do me shum mua apo mamin ?
Biri - te dyve .
Babi - po nese une do te shkoja ne Angli dhe mami ne France ,
ku do shkoje ti ?
Biri - Ne France
Babai - po nese Mami shkon ne Angli kurse une ne France ,
ku do shkoje ti ?
Biri - Ne Angli .
Babai - Pse ?
Biri - Po se ne France isha njehere !!! (๏̯͡⊙)


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

122Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 20/7/2013, 09:11

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
1.Dy meshkuj godasin njeri -tjetrin ne nje supermaket;


-oh me fal. nuk ju vura re ,se jam i habitur nga qe kerkoj gruan.
ah edhe un po kerkoj gruan thot dhe tjetri, po me

thuaj si esht gruaja jote nga paraqitja.
1;80 e gjat... bionde .....e holl ...nje fytyr engjelli...te ndenjura

prefekte....gjoksin 4.
po e jotja si esht ? lere me mir timen po ec e kerkojm tenden

2.Gjirokastriti

Nje gjirokastrit i thote babait: "Kam gjetur nje goxha vajze nga Tirana do ta marr". Dhe babai: "Mire, mire, po rrugen kush e paguan" ?


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

123Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 20/7/2013, 09:11

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nje gjirokastrit sapo ka humbur te shoqen, i drejtohet gazetes per te publikuar njoftimin.
“Miredita, duhet te njoftoj per nje vdekje"
“Ju lutem, me jepni tekstin“
“Vdiq Yllka"
“Si??? Joo, nuk eshte e mundur! E ke idene se sa Yllka mund te kete ne Gjirokaster? Dhe dije qe deri ne pese fjale, tarifa eshte e njejte"
"Ah, vertet? Mire.
Atehere shkruaj: VDIQ YLLKA, SHES PANDA BOJEQIELLI"


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

124Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 20/7/2013, 09:12

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Refugjati

Nje i huaj ishte larguar nga vendlindja e tij dhe kishte shkuar ne Gjermani. Punonte ne nje fabrik makinash.Per te provuar nje makine te re lane te huajin ta provonte ne nje ruge te gjate rreth 2000km.U nis refugjati dhe pas 15 oresh mberrin ne vendin e duhur,thirr telefon shefin dhe me shume gezim i thote qe mberrita, ok i thote shefi tashti ktheu mbrapsht.Mbas 7 ditesh mberrin refugjati ne fabrik.Shefi shum i nevrikosur e pyet.Po ti te shkosh 15 ore dhe te kthehesh 7 dite do?perjashtohesh nga puna i thote shefi. Po ky nuk ishte faji im thote refugjati. ju vete e keni fajin se per te hecu perpara keni vendosur 5 marshe dhe per te hecur mbrapsht vetem nje marsh keni vendosur.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

125Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 20/7/2013, 09:12

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
nje djale i ri per te bere karriere vedos te shkoje ne shtrat me pronaren 65 vjecare.
kur vjen momenti i shumepritur ajo i thote ti mbylle syte se do veshe kemishen e nates.
pas pak i thote ti hape dhe ai shikon se plaka eshte krejt lakuriq dhe e pyet:
po kemishen e nates?
se shikon? i pergjigjet ajo, kam veshur ate qe me ka bere nena.
po e shikoj, i pergjigjet djaloshi, po te pakten t\'a kishe hekurosur...

Dy shoqedolen dhe pasi hengren dhe pine ne lokal na i zuri barku dhe njera i thote tjetres qe te iknin se nuk po duronin me.Hypen ne makine dhe ndaluan afer varrezave se nuk duronin me,pasi e bene njera u fshi me mbathjet e veta kurse tjetra mori nje kurore qe gjeti aty afer dhe u fshi.Te nesermen dy burrat e dy grave qe ishin shoke dhe punonin bashke ishin te merzitur dhe njeri pyet tjetri se c\'fare ka qe eshte i merzitur.Ai i thote se gruaja me shkon me tjeter dhe i tregon arsyen,se mbreme ne darke i kishte vajtur pa breke ne shtepi.Tjetri filon te qeshe dhe i thot se kjo nuk eshte asgje perpara asaj qe i ka ndodhur atij.Tjetri e pyet me habi dhe i thote se edhe gruaja e tij e ka tradhetuar??.Jo vetem ate i thot tjetri po dje ne darke erdhi ne shtepi me nje kordele qe thoshte.NUK DO TE HARROJME,DO TE KUJTOJME PER JETE.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

126Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 20/7/2013, 09:12

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nano si me të qeshur i thotë një ditë Gramozit:
- Amanet , kur të vdes , më hidhni në det ..
- Po pse atje ?- e pyeti Ruçi.
Sepse Ilir Meta është betuar që do të hedhë valle mbi varrin tim ...!?


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

127Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 2/11/2013, 23:46

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje burre ne stadium kishte gjith ndeshjen qe rrinte duke share me vete e duke turfulluar

-he pike e zeze 2mij njerez ne stadium,he pike e zeze 2mij njerez ne stadium,he pike e zeze 2mij veta ktu plus 22 futbolliste ne fushe plus 3 albitra 2025 veta ne stadium.

Ngrihet e i thot njeri i acaruar

-ore ti qke me njerezit se na cave veshet,ke gjith ndeshjen qe i numeron,shif o shoku ndeshjen se na merzite

-po jo u shoku skam gje me njerezit e kam me ate zogun qe kaloi qepar,ne 2025 veta qe jemi ne stadium mua e gjeti te me dhjesi..


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

128Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 1/11/2014, 22:54

luani

luani
Administrator
Administrator
Grua sec mu prish kandari
Nuk eshte me ai i pari
Qe s’pertonte dite e nate
Ndizej si barut i thate.

Lere grua se c’me gjeti
Nuk me bindet me aleti
Ky bandill qe cante rete
Me s’i ngre kryet perpjete.

Vjet si kale turfullonte
Grate e fshatit kur shikonte
Sa i shihte bythezbuluar
Sulej si qen i terbuar.

I pushtonte vete te tera
Zgavra, shpella, guva, verra
Fryhej si nje patellxhan
Kur shkonte nen fustan.

Sa i vinte mend zanatit
E uronin grate e fshatit
Po sot cka qe eshte merzitur
Trup e shpirt i raskapitur

129Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 2/11/2014, 12:50

luani

luani
Administrator
Administrator
Pasi martohet nje djal shkon te fleje ne shtrat naten e pare me nusen. Rane te flinin por nuk dinte qfar te bente. Mori nje shokun e tije ne telefon dhe I thote: - Cfar te bej tani ?
Shoku I thote : - Organin me te gjte qe ke fute atje ku ben grueja shurren.
Pas pak Nusja merr ne telefon ate shokun e burrit .- Cfar I the te bente burri im .
Shoku:- Pse pyet?
Po burri im ka future kemben ne vrimen ebanjes dhe spo e nxjerr dot... Barcaleta - Faqe 5 1416650876 Barcaleta - Faqe 5 1416650876

130Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 21/4/2015, 12:29

luani

luani
Administrator
Administrator
Ne stacion po prsnin disa njerz. 
Nje burr i moshuar i drejtohet nje djali te ri qe po qendronte ulur ne stol : - Ju lutem ma liron pak e te ulem un se jam plak e nuk po qendroj dot se po me dhembin kembet .
Djali : Njet nuk e kam o xhajo me ta liroj vendin e te rri ne kembe  e kur te plakem te me dhembin kembet  si ty. Barcaleta - Faqe 5 1416650876 Barcaleta - Faqe 5 1416650876 Barcaleta - Faqe 5 1416650876

131Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 6/6/2015, 22:32

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Vajza:
- O ma kur ishim n autobus, babi m tha
cohu qe t ulet kjo zonja qe eshte n
kembe!!!.
Mamaja:
- Sh mire ke ber t keqen mami......
sepse tja lirosh vendin me te
medhenjeve eshte gj e mire.
Vajza:
- O ma po une isha ulur tek preheri i
babit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

132Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 12/6/2015, 16:01

luani

luani
Administrator
Administrator
Ne fushate.
Halim Kosova, kanidat per kryetar bashkie ne Tirane ne nje takim me elektoratin pasi paraqiti programin e tije shume te pasur tha ne mes te tjerash.-" Tiranen do ta menaxhoi me sukses ashtu sic menaxhova maternitetin nr 1. e shikoni ate vazen atje? E mbaj mend mire kur ajo lindi ja futa nja dy her fap, fap, byqes. Tani e shikoni si eshte rritur!"  Nje qun i vogel i cili po qendronte me te jemen i drejtohet : - " xhaxhi po kur te lindin mamaja ime kete gocen qe ka ne bark, a do
t'ja futesh nja dy her buqes... Barcaleta - Faqe 5 1416650876 Barcaleta - Faqe 5 1416650876 Barcaleta - Faqe 5 1416650876

133Barcaleta - Faqe 5 Empty Re: Barcaleta 8/1/2020, 00:29

Erjon Cakrri

Erjon Cakrri
luani shkruajti:Nje dite prej ditesh nje polic shkon ne duqan per te blere nje lavatrice i veshur me uniforem tek sa kthehej nga sherbimi dhe i thot shitses:
-Sa kushton kjo lavatricja ?
Shitsja:- Nuk kemi lavatrice per polic .
Polici shkon ne shtepi dhe te nesmeren me qe kishte pushim heq uniformen ,vishet civil dhe shkon ne duqan dhe pyet perseri shitsen : Sa kushton kjo lavatricja ?
Shitsja : Nuk kemi lavatrice per polic.
Polici e shikon me habi dhe i thot : - Nga e dini ju se un jam polic?
Shitsja: Se pari kjo nuk eshte lavatrice po eshte frigorifer...!!!

duqan apo dyqan  Very Happy

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 5 e 5]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons