Forumi Kuq E Zi
Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 2 e 7]


1Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine prej Fri 09 Sep 2011, 10:20

Vizitor

Anonymous
Vizitor
First topic message reminder :

Emer qe duhet me shume se vetvetja
emer qe e din e cka eshte e verteta,
qe te bene nje mije vjet te jetosh
e te bene c do gje ta gezosh!.... Dashuria!

31Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:51

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kur njeriu dashuron nuk ka frike...

2. Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...

3. Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...

4... Te dashurosh do te thote te gjesh lumturine tende ne lumturine enje tjetri...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

32Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:52

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
DaShUrIa---------ka fjale me te bukur se kjo???

*te qeteson gjendjen shpirterore si dhe ate fizike

*te ben te ndjesh gjakun kur te levizin neper "veins"--qeliza

*te sjell buzeqeshjen nese e kishe humbur

*te sjell ne jete nese ishe ne prag te vdekjes

*te krenaron e te ben te ndihesh i/e lumtur

*te largon intrigat dhe pesimizmin e jetes

*DASHURIA "simple" TE Dashuron


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

33Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:52

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s’di te notoje, mund edhe te mbytet!
Dashuria eshte e verber, cmenduria e percjell!!

Dashuria eshte nje kopsht me lule nese hyn aty dije se u ngule!!
Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlen per te jetuar!

“Dashuria e papjekur thote: “Te dua sepse kam nevoje per ty”, dashuria e pjekur thote:
“Kam nevoje per ty sepse te dua”.

Dashuri mundet te jap vetem ai qe dashuron!
Dashuri, nje emer, emer qe te there ne zemer qe kur permendet emri i saj lotet rrjedhin e vuajtja s ka skaj.

Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje!
Emer qe duhet me shume se vetvetja emer qe e din e c eshte e verteta,
qe te bene njemije vjet te jetosh e te bene c do gje ta gezosh! Dashuria!

Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar.
Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.
Edhe pse nuk jemi bashke , ende te dua dhe gjithe do te dua.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

34Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Gjithcka qe deshiroja nete dhe dite te tera, ishte te te dashuroja me gjithe fuqine e qenies sime.
Lutesha qe te pranoje te qendroje prane meje deri ne fund te jetes sime.
Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te vertete.
Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen kurre edhe nese ty s te takoj askund.
Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria jote.
I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe vetem e enderrova.I shkruaj nje femre qe e dua shume, i shkruaj i shkruaj, doren s mund ta ndale, i shkruaj ne megjes, diten,
ne mbremje, ne mesnate, i shkruaj dhe kur jam ne gjume. I shkruaj pa zemer se zemren time e ka ajo te falur nga une .
I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di, Enigmes, enderres qe ne foto se pashe, i shkruaj asaj per te cilen mbaj zi,
i shkruaj asaj qe ne te, ne dashuri rashe.
I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetsoj, asaj te ciles dashurine qe kam ndaj saj nuk din ta kuptoje.
Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova.
Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une nuk dua te egzistoje.
Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote, mos harro se per ty mbrem su ndalen lot.Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote, mos harro se te dua ma shume se
dje, sote.Me kujto edhe kur te thojne se nuk jam gjall, mos harro se as
guri s kishte plas ma pare.
Me thuaj nje here se kote nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim.
Mos lejo qe te behem i dashurise, edhe nje viktim , me thuaje nje here,
se me don sa te dua shpirti im. Mos mendo se edhe nese me Ty nuk jam, me beso se vetem ty te deshta, me zemer te them!
Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty kurr nuk do te zbehet.
Dhimbje e madhe per mua do te ishte t’i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.
Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume veshtire ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

35Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:54

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
kur te bie shi, dil nga shtepia dhe leri pikat qe bien te te prekin,
jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t’i jap.
cka te shkruaj kur s kam as fjale, nuk kam as zemer, se te gjitha ti kam fale!
Lulet nuk mi pranove, tani me ke zemeruar, kete gjest do ta kuptoje se dashurine time ke refuzuar!
Bie te fle, tek ti mendoj, ne enderrat e gjumit ty te shikoj,
zgjohem ne mengjes ty te imagjinoj, per tere jeten ty te dashuroje.
Do desha te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu, te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja mbi buzet e tua.
Dy pika lot’ per dashuri, dy zemra qe ndodhen ende ne vetmi,dy zemra te arta, dy zemra te zjarrta,
e duan njera tjetren edhe pse jan te larta !
c’te them tjeter ,tash pervec se mendo mire. Me ler te iki nese te pengoj ose : Te dua ,me thuaj.
cdo dite po vdes nga pak, se dhemjen e kam afer e ty te kam larg. Kam prit e nuk ke ardhe,
pse s me vrave ti, po me le te gjalle. Vone eshte, vone eshte per te qar, vone eshte per te qesh,vone eshte perseri pran meje te jesh!
Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c’bej, nuk di nga shkoj.
Gjithmon nje buzeqeshje me perkedhel krejt fytyren kur kujtoj syt e tu.
A nuk e ven re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?
Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.
Mbi detin e qet lundronte nje flet . Mbi te shkruante te dua per jete!
Merre zemren time te shkret mbyte me dure tua pastaj knaqu ne kete bote se me s te them te dua!
Se kjo zemer vec per ty ka rrah dikur, por ti kete se kuptove kurre!!
Mos loto nese shkoj e s’kthehem. Mos me pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.
Mos me pyet si jetoj kur me ke lene vete, mos kerko falje nga zemra qe nje here e vret.
Mos trokit me ne dern time, se ajo eshte mbyll, se ne zemren qe e theve kurr s ke per te hyre.Mos me thuaj, se me ke dashuruar, tash eshte vone, shume vone per tu penduar.
Mos me pyet per ato caste qe dikur me mua kalove, mos loto per fatin tone qe ti vete e shkaterrove!!!
Ne mendjen time shpalos kujtime nje nga nje ,ne njeren nga ato e gjeje tregimin per ty ,athua ku je ti!?
A thua enderr ishe ti!?
Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje, ajo qe me fal ngrohtesi.
Nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje.
Nje mije poezi do ti shkruaj per ty ,por asnjera s bene pune ,qe te kthehesh tek une,
molle e ndaluar, e ndaluar per ne, qenka dashuria jone, qe u mbulua me dhe!!
Tash nuk jemi afer, si dikur nuk jemi, pervec njeri tjeterit tjeter gje nuk kemi!
Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji, te pres aty ku urrejtja behetdashuri,
ku lotet kthehen ne rreze dielli. Te pres aty ku le krenarine per gjithmone, te pres aty ku zemra ime s do te vuaj me!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

36Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:54

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria është romani i zemrës.

Nëqoftëse drita është dashuria e parë e jetës, athua a është dashuria drita e zemrës ?

Dashuria është pëlhurë që e thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qëndisje!

Dashuria është zjarr, flaka e të cilës i djeg të gjitha vështirësitë e njerëzimit.

Të dashurosh, edhe më keq të mos dashurosh, por më së vështiri është ta gjesh atë që të do!

Dashuria është poet i madh i cili kurrë nuk e sheh të dashurin ashtu siç është, por ashtu siç dëshiron të jetë.

Nëse nuk të ka prekur dashuria, je duke ecur nëpër terr.Jeta pa dashuri është si viti pa pranverë.Zemra është pasuri, që as nuk shitet, as nuk blehet por dhurohet.

Dashuria nuk mund të jetë e thellë, nëqoftëse nuk është e pastër.

Dashuria e përhershme është xhevahir, i cili ka nevojë për kuti të artë.

Dashuria shndërrohet në shkallë të arta nëpër të cilat zemra ngjitet deri në qiell


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

37Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:55

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Eshte e leht te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik, por eshte e veshtir te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!!

Gjumi nuk me ze, nuk me flihet, pa ty e dashur nuk me rrihet.

Hape qiellin per mua sillma driten e diellit, hape qiellin dhe rete do te ikin. Do te shkrihen larg,
diku larg pergjithnje po une dua qe diellin te ma sjellesh vec ti.
Si mund te jetoj pa pakez qiell? Si mund te jetoj pa ty?!

Ike ti dhe dicka u keput brenda meje. Buzeqeshja ime pa gaz u be dhe dielli u fsheh pas nje reje. Ishe e vetmja ne jeten time me te cilin une ndaja gezime.
Ditet qe se bashku kaluam me duket se shume shpejt perenduan.

Jam shume i brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon.

Jemi aq larg sa duhet t'kaloj male e dete te vij tek ty, te te gjeje.
Jemi aq larg por ne cdo cast si mjegull e lehte ti qendron mbi mua ti det here i qete, here i trazuar.

Jo s'kam dashur asnjehere te mashtroj nje vajze, por si mund te te fitoj kur ti me rri larg.
Nuk e di se c'mund te bej te me dashurosh, pak me shume ti duhet te ne syte e mi,
ty te dashuroj, pres me ankth qe ti te vish, veten po shkaterroj. Ketu jam dhe po pres qe pran meje te ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurine, beje si nje kuror lulesh!

Ku shkon e dashur? Midis dy boteve, midis dy jeteve, njera e lene, tjetra e pa nxene ku shkon e dashur?
Endesh rrugeve si hije me bukuri perendie, natyre pranvere per rrethe per ty asnje shije!!

Ku mbet dashuria jone, me thuaj ku shkoje!!! Kaq shpejt per te u be vone, une nuk e kuptoje! Ti me ike pa e dite,
me le vetem kur nuk e kam prite, tani sillem poshteee,lart,mbrenda une e ndiej dashurine e zjarrt.

Kur t u afrova ne fillim desha vetem te lozja.. Tani qe te njoh nuk jam i denje per ty! Kur erdhe ishe plote gaze, kur me shiqove me dhe fuqi, kur me perqafove me dhe besim.
Kur hyre ne zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!

Mallin e kam rujt ne zemer ka shume kohe une s'te kam pare, syt' e tu s'i kam harruar te dua si me pare!
Ndaj mos guxo te ikesh larg, jo, jo nuk dua te vuj per ty, se do ti fal cfar' kam moje vajze qe perhere te jem me ty!!

Megjithate po te uroj, u befsh prape yll e leshofsh nure, me pas besoj se edhe per mua, Mbi ndjenjen tone ra debore, gjithcka me tutje eshte e kote pra lamtumire,
vec lamtumire, se mirupafshim s'te them dot!!

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ndjeva dicka qe kurre me pare nuk kisha perjetuar.
Deshiroja ta ndal kohen. Ajo dite me shi,
e ne te dy per nje cast te strehuar.
Deshiroja qe kurr te mos ndalet shiu qe mua me sjelli gezimin me te madhe te jetes.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

38Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:55

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Mos me thuaj me ze te mekurm, se jeta eshte nje enderr e kote sepse shpirti i fjetur eshte nje shpirt i vdekur!

Ne asgje tjeter s mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qete kurr nuk rri sepse mendimet me shkojne tek ti.

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
kur qeshi me duket me shikon, kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

Ne endrren time ishim vetem ne te dy. Une qe u dashurova te ti, por ti keto nuk e kuptonte sepse ishe large meje!
Desha te afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ike diku ku nuk te gjeja ty.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

39Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:56

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ne kete nate me shi malli me ka marre per ty. Ne kete nate me shi une mendoj per ty.
Ne kete nate me shi eja mos me le ne vetmi, se zemra ime te don vetem ty!

Ne mes te nates erdhe enderrat mi prishe ti, per mua ishe e vdekur e humbur ne gjithesi.
Me ler te qete te lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njehere thyhet nuk ngjitet serish!
Degjoje pikellimin qe shpirtin ma copeton qe bie bashke me shiun syte m'i mjegullon.
Ne mesin e nates, ne terrin e zi, une rri i zgjuar, dhe mendoj per ty! Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afer nuk te kam!

N'vendtakimin tone te pres si gjithmone, por ti me the: Mos me prit atje!Perseri te pres, i jap vetes shprese, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t'vish, e di se s'mund te rrish,
e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohe e gjate, u be ora nate tani eshte vone,
s'erdhe si gjithmone! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Me duket do t'pres, i jap vetes shprese.

Nese duhet do t jetoj me lendimet e tua por une kurr s do te vdes, jetoj se te dua!

Nese sonte dalim bashk dua te jesh me e mira.Veshu mire e per merak, shoqet po ta kan inatin.
Ja kan nis e po flasin,shume e vogel e cfare fati !? Mos beso ti fjale te kota, mos beso cka flasin bota,
beso vec fjalet e mia se me dogji dashuria! Nese vendos te me lash, lem kur bjen shi, sepse keshtu nuk i shef lotet e mi, vendos kur eshte mjegull dhe vjeshte, keshtu nuk me shef te merzitur edhe e kam me let qe te vdes.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

40Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:57

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne udhen e kthimit.
Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje, atje me veshtrojne.
Ajo cka shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!!
Nuk po te shkruaj per te t'thene se te dua shume, jo as per te t'thene se per ty po derdh lot ne keto momente.
Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente po ndjej mall.

Nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s jam me ne kete bote.
Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty kalova! Pa ty bota e humb kuptimin, pa ty jeta e humb drejtimin, pa ty loti im po e ujit token,
pa ty dhimbja po ma qan koken. Me ty nisa drejt jeten por e humba edhe vete veten per mua s`mbeti tjeter vec enderr e vjeter!

Pastaj buzeqeshja ime shkoi ate nate se bashku me ty. Ti u ktheve por ajo jo,
morri
rrugen e pa njohur per te than ty lamtumiren e fundit dhe diteve qe
dikur i kaluam bashk me ty. Pata nje enderr ne jeten time, dhe mendoja
se kurr nuk do te permbushet.
U permbushe diten kur te takova ty. Me kujtohet kur e perjetova perqafimin tend. Per ty e dashur shume po mendoj dhe as nje cast nuk mundem te te harroj. Pse keshtu po ndodhe as vet nuk po e kuptoje,
ndoshta bukuria jote aq shume po me terhek sa qe per ty mund te fale edhe kete jete.

Perse sonte yjet nuk shkelqejne! A thua edhe ata mungesen tende e ndjejne !
Te lutem mendo pak per mua dhe ne zemren tende ruaj pake vend per mua!!

Po ti ku me je, ne enderr a me sheh?
Kur ika vec ty te mbarta me vete se nuk e dija se sa ore zgjaste rruga nga Dashuria ne Dashuri.
Kur ika ndjenjat nuk i zhvesha dot, si lekurat vitaminoze te portokallit.
Ku jam? Ku je? Nuk e di !! Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur gruri u korr e ne
fushen e thare mbeti vetem kashta? Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq
vone tek une, kur edhe dera e fundit u mbyll. Dhe dimri te la perjashta?


Pse kjo Zemra ime kerkon dashuri prej teje? Te lutem kthehu perseri dhe rri pergjithmon pran meje!

Pse me rrah shpejte zemra kur flas me ty, pse me rrjedh loti kur mendoj ne ty?!
Pse nje here nuk mu afrove pse buzen tende nuk ma dhurove?! A e din se te mbaj mall, a e din sa me mungon.
Ah shpirte, eja me ledhato, eja me doren tende me lemo. Pse moj vajze te mbaj ne zemer, si me hyre keshtu ne shpirt?! Si mendjen ma ke terhjek?!
Pse ne mua nuk ka me hapesire por vetem ty aty te ndi? Do te kalon koha, do te rrenohet gjithesia,
do te perfundon jeta por ti nga une do te mbetsh ajo, gjithe e verteva.

Pse te desha ty ?! Sepse ti prure tek une thesarin e rinise sime qe une e kisha kycur.
E kycin e kisha fshehur,harruar e humbur diku. Si munde ta gjesh ti?

Por
ti shume shpejt shkove te gjitha i harrove. Tash te pres ketu qe te
jesh me mu.Rrija neteve pa gjume, mendoja per ne, per fjalet qe thoshe
dhe kete se di perse. S`arrija te kuptoja pse kaq shume te doja. Nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat te mendoja.

S'besoj se do te lendohesh shume, ti ende s'din c'eshte dashuria, ndaj s'munde ta kuptoje dot , prushin e ndjenjave te mija.

S'kam besuar se me ik si era, s'kam menduar te jetoj pa ty, s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojne te lotojne keta sy !

S'kam dashur kurre te te lendoj se te kam dashur sa s'ka me, po ti me iken me largohesh, ndaj dhe une ika e po te le.

Shiko syte e mi dhe do te gjesh dashurin. Qendro pran meje dhe do te fale lumturine. Shume e rende jeta pa ty, s'me ndalen lotet ne sy. Zemrat tona me s'bashkohen as keto plage me nuk sherohen.
Nese keto rreshta i lexon, shkrimin tim e dikton, vetem ne mua pak mendon, dhe e din se zemra ime ende te don!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

41Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:58

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
TE GJITHA DASHURIT JAN NJESOT ,,,TI BEJ DIFERENCEN


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

42Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:58

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte debulesa me fisnike e shpirtit !!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

43Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:58

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria e mire kerkohet, me e mira fare lind pa e kerkuar.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

44Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:58

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
c'eshte dashuria? Tere nje liber ne nje fjale, tere oqeani ne nje pike
loti, shtate pale qiej ne nje shikim, furtune ne nje psheretime, rrufe
ne nje prekje, nje mije vjet ne nje cast. Kjo eshte DASHURIA... TUPER


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

45Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:59

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ENGJEJT JANE TE NJEJTE, POR TI KE DALLIM,
SEPSE ATA JANE TE ZOTIT E TI JE ENGJELLI IM ♥


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

46Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:59

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashurohu me dikë që vuan bashkë me ty, që me ty, që të than lotët, që
të përqafon kur është e nevojshme dhe që të jep forca mbas një humbjeje .
Dashurohu me dikë që kthehet tek ti pasi të keni diskutuar, pas një
hidhërimi, dashurohu me dikë që ec me ty, që është besnik, që vetëm
mendon për ty dhe që ëndërron me ty. Dashurohu me dikë që të do dhe mos u
dashuro pas dashurisë por pas atij që dashurohet me ty.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

47Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:59

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dhuroji asaj që dashuron; krahë për të fluturuar; rrënjë për ty kthyer; motive për të qëndruar."


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

48Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:59

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria s’është vendim. Është një ndjenjë. Sikur të mundnim të vendosim
kë të duam do ishtë shumë më thjeshtë por shumë më pak magjike."


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

49Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 18:59

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Që të të pëlqejë një qytet, më parë duhet të biesh në dashuri me dikë prej atij qyteti.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

50Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 19:00

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Cdo gje qe terheq vemendjen tuaj, do te behet gjithnje e me i/e rendesishem ne jetentuaj Wink


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

51Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 19:00

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Barra e madhe mund per deve, dashuria e madhe mund per zemer


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

52Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 19:00

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nje burre qe bie ne dashuri zbulon moralin nje grua qe bie ne dashuri e humbet ate.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

53Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 19:00

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nje dashuri e vertete nuk di te flase. (William Shakespeare)


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

54Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 19:01

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kur njeriu dashuron, dëshiron të bëj diçka, prandaj dëshiron të sakrifikojë, dëshiron të shërbejë


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

55Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 19:01

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte i vetmi pasion që nuk duron as të kaluaren, as të ardhmen.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

56Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 19:01

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Te dashurosh do te thote te duash nje tjeter më shumë se veten.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

57Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Mon 25 Feb 2013, 19:01

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nese t'i u pendove per ate qe bere, mos u perpiq me kurre, nuk kam per
te dashur me aq shume s'a te desha dikur....Do mbetesh endrra qe shikoja
cdo nate, por per mua do jesh nje zemer qe do rrjedh perjete gjak...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

58Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 01:50

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
dashuri,moj shume terheqese,me thave me tere,me bere teneqe

59Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 17:48

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
U dashurova pas teje pa u menduar mire..
Shpesh here mendoj se eshte dicka e gabuar..
Por per dicka jam i sigurte.. qe eshte gabimi me i bukur i jetes time.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

60Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 2 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 26 Feb 2013, 17:49

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
- Ç'do ditë pa ty, është si një ditë pa diell. Ç'do mbrëmje pa ty, është si një natë pa yje.
Ç'do orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja. Ç'do minut pa ty, është një minut si mos të isha në jetë.
Ç'do sekund pa ty, është si mos t’më rreh zemra.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 2 e 7]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons