Forumi Kuq E Zi
Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 6 e 7]


1Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine prej Fri 09 Sep 2011, 10:20

Vizitor

Anonymous
Vizitor
First topic message reminder :

Emer qe duhet me shume se vetvetja
emer qe e din e cka eshte e verteta,
qe te bene nje mije vjet te jetosh
e te bene c do gje ta gezosh!.... Dashuria!

151Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:20

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Me ka pushtuar aq shume shume qenia jote ne shpirt, aq sa
frikohem te me shohin te tjeret drejt e ne sy, sepse me duket sikurse
edhe ne bebet e syve te mi dukesh ti.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

152Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:20

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Teksa hena i'u peshperit yjeve per kenaqesin
dhe qielli e ndan gezimin me token, une te dergoj nga shpirti im nje
pjese te dashurise, qe qellim qe lulet e shpreses perbrenda teje, te mos
vushken kurre per jete...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

153Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:20

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria te puth vetem nje here ne jete, dhe nese te puth te pushton gjithe jeten.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

154Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:21

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte si nje gote qelqi, qe po t'u
thye ne dor, do te t'a caje doren, ndaj edhe dashuria po t'u thye ne
shpirt, shpirti do te te pikoje gjak


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

155Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:21

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
dashuria nuk eshte nje kokerr patate qe hahet brenda nje nate por eshte nje shtylle betoni qe sa e prek te ze tensioni


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

156Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:21

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Te presesh dike qe s'kthehet, tek ajo qe ka vdekur te shpresosh
Te degjosh por mos te te degjojne, ja cdo te thote....Te dashurosh.

Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

Dashuria eshte ne bote , per te harruar boten.

Dashuria zgjedh dashurine ,pa ndryshuar fytyre.

Dashuria dhe vdekja jane dy mysafir te paftuar.

Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjëherë askend...

Dashuria nuk mund të jetë e thellë, nëqoftëse nuk është e pastër.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

157Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:22

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nese dashuria jone eshte si vera, me mbush dhe nje gote tjeter..

Dashuria nuk eshte gjithcka..por pa te ne jemi asgje

Të dashurosh do të thotë të duash një tjetër më shumë se veten


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

158Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:22

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ashtu si te gjithe vlerat e verteta, dashuria nuk mund te blihet. Kenaqesia mundet, por dashuria jo.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

159Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:23

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Njeriu ka shumë dashuri të mëdha e të vogla në jetë, por ka vetëm një dashuri të parë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

160Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:23

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Antitezë e dashurisë nuk është e thënë të jetë përherë urrejtja. Mund të jetë një dashuri e re.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

161Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 06 Apr 2013, 06:23

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
1 Plagen e dashuris e sheron vetem ai qe e shkakton.
2 Dashuria re nxierr dashurin e vjeter, si gozhda gozhden tjeter.
3 Dashuria sheron shpirtin e semur nga vetmi.
4 Dashuria per njeriun eshte gjendja natyrale eshpirtit te tije.
5 Dashuria dhe kolla nuk fshihen.
6 Dashuria e ndertuar te bukuria, vdes shpejt ashtu si vet bukuria.
7 Ai qe dashuron shuem flet pak.
8 Dashuria eshte kenaqsia ete qenit dy, frika se mos behesh tre, tmerri se mos mbetesh nje.
9 Nuk eshte fai i forces se gravitetit qe njerzit bien ne dashuri.
10 Ne dashuri vetem fillimi eshte zbavites......


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

162Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:52

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Shumezo valet e detit me yjet qe jane ne qiell...dhe do te zbulosh sa te dua.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

163Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:52

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nese do paguhesha sa here qe mendoj per ty tani do isha milionere


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

164Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:52

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kur
dashuron dike mos i fal gjithcka qe ke ne zemer, sepse kur dashuria te
jete larguar, ajo gjithcka qe i ke falur, do te vdes pergjithmone


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

165Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Te biesh ne dashuri eshte semundje, ndersa ilaci i saj eshte martesa me personin qe dashuron.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

166Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria është çështje e ndjenjave e jo e dëshirave. Nuk mund të
dashuroj pse dua, e më së paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar
është e marrë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

167Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria lind nga besimi,jeton nga shpresa,vdes nga dëshira..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

168Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

169Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte shanca qe ia jep dikujt per me ta thy zemren..por qe shpreson qe nuk do ta beje..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

170Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:54

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Në aritmetikën e dashurisë, një plus një është e barabartë me çdo gjë dhe dy minus një e barabartë me asgjë.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

171Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:54

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dshuria eshte kenaqsia e te qenit dy,
frika se mos behesh tre
tmerri se mos mbetesh nje.....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

172Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:54

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Mëso mirë për dashurinë, ka bardhësinë është si bora, është si akull, të mërrdhinë dhe si diell, kur borën shkrin!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

173Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:54

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Mbulohet truri e trupi me myk, pa dashuri!
Pa të, asgjë ska rëndësi
As vlerë e as dobi!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

174Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Wed 10 Apr 2013, 12:54

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
S'ka tjetër ndjenjë më të
këndshme e më të mirë, se dashuria! Sa e fuqishme aq e thellë, sepse të
lidh aq ngushtë e të bën të duesh me gjithë zemër!
Aty fillon jeta, është një prirje e brendshme që nuk përshkruhet me fjalë.
Menjëfjalë, dashuria është fole shpirti, se vetëm aty e me te, ndien freskinë e ngrohtësinë e jetës.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

175Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 19 May 2013, 06:46

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Te dua dmth.........gjithcka
T-ë dua më shumë se gjithçka.....
Ë-shtë e vërtet besom..
D-ua të jem me ty...
U-n pa ty smund të jetoj.....
A-jo që gjtimon vuan për ty..........

[Only mods are allowed to see this link]


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

176Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sun 19 May 2013, 16:25

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Vajzën që të do mos e trajto si 1 lodër, se një tjetër ndoshta nesër mund të ta lëndoj tët motër


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

177Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Fri 31 May 2013, 17:09

luani

luani
Administrator
Administrator
Akulli dhe zjarri u dashuruan,
zemrat njeri tjetrit i dhuruan,
Zjarr i dha nje puthje,
por kjo puthje solli tragjedi,
zjarri u shua...
akulli u shkri...
po me mire qe nga kjo bote iken,
se atje lart as nuk u shkrin ,as nuk u fiken

178Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 11 Jun 2013, 09:26

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
do
doja te isha e padukshme tvija me ty mqendroja te tputhja te tledhatoja
ti puthja syt e tu po thjesht po te uroj nje dit tbukur e te dua shum se
jan vec endrra qe i shoh ngjum


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

179Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Sat 15 Jun 2013, 10:58

Klio

Klio
Moderator
Moderator
MòOs M kraHasoÒ Kurre me tt tjerett sePse ... Une jam Une !!!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

180Thenie te bukura per Dashurin - Faqe 6 Empty Re: Thenie te bukura per Dashurin prej Tue 02 Jul 2013, 17:20

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dy te dashuruar ndahen per t'u takuar serish, por po s'u takuan me mire te vdesin.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 6 e 7]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons