Forumi Kuq E Zi
Brazil, policia përleshet me ushtrinë  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Brazil, policia përleshet me ushtrinë  Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Brazil, policia përleshet me ushtrinë  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Brazil, policia përleshet me ushtrinë  Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Brazil, policia përleshet me ushtrinë  Brazil-harte
Në Brazil, policët që janë në grevë në shtetin e Bahias janë përleshur me trupat ushtarake që ishin dërguar për t’i larguar ata nga grumbullimet.

Trupat ushtarake qëlluan plumba gome dhe përdori dhunë të moderuar ndaj protestuesve, që kërkojnë pagë dhe kushte më të mira pune.

Në ndërtesat ku ishin grumbulluar grevistët u ndërpre energjia elektrike dhe ushtria hyri në përpjekje për të nxjerrë jashtë oficerët e policisë dhe familjet e tyre.

Numri i vrasjeve në kryeqytetin e Bahias, Salvador, është dyfishuar që kur forcat e rendit ndaluan punën të martën e kaluar.

Salvador, qyteti i tretë më i madh i Brazilit, është një nga pritësit e Kampionatit Botëror të futbollit 2014. Qeveria thotë se rreth një e treta e 30 mijë oficerëve të policisë janë përfshirë në aksionin industrial.

Oficerët kërkojnë një rritje rroge me të paktën 30 për qind dhe kushte më të mira pune. Mbi 3 mijë ushtarë brazilianë dhe anëtarë të policisë federale ushtarake janë dërguar për të patrulluar rrugët dhe për të ruajtur rendin në Bahia.

Që nga nisja e grevës më 31 janar, në këtë shtet janë regjistruar një seri krimesh që kanë lënë të paktën 93 persona të vdekur, më shumë se gjysma e kuotës normale.

Marcos Prisco, një oficer policie dhe drejtues i grevës, tha se grevistët janë të frustruar nga autoritetet braziliane. “Nëse problemi është mungesa e sigurisë, firmosni marrëveshjen dhe policët do të kthehen në punë menjëherë”, ka thënë ai.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons