Forumi Kuq E Zi
Tregime Prekese.... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Tregime Prekese.... Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Tregime Prekese.... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Tregime Prekese.... Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 3]

1Tregime Prekese.... Empty Tregime Prekese.... 30/1/2012, 22:34

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje djale dhe nje vajze duheshin SHUME....
Fatkeqsisht vajza vdiq
Djali u trrishtua aq shume sa qe nuk pushonte se qari.
qante dite e nate
Shume njerez shprehnin keqardhje por asgje nuk i ndalonte lotet e tij
Nje nate ai pa nje ender.......Ai e pa vajzen ne parajse me shume bashkemoshatare te saj...
U ndje i cliruar
Ai vuri re qe te gjitha vajzat ishin te veshura me fustane ZANASH dhe kishin nje qiri te ndezur ne dore......por e Dashura e tij kishte nje qiri te pandezur ne dore !
Ai e pyet "Pse qiriri yt eshte i pandezur..??"
Ajo ju pergjigj "Sa here e ndez qiririn lotet e tua bien mbi te , prandaj te lutem ndalo se qari"

https://kuqezi.albanianforum.net/

2Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 30/1/2012, 22:34

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
AI : Do ikesh ?
Ajo : Po .
Ai : Pergjithmone ?
Ajo : Nuk e di . Ndoshta .
Ai : Por . . Ti. .Do me harrosh ?
Ajo : Me jep doren , ,E ndjen se si rreh ?
* filloi te qaje*
Ai : Nuk dua ti harroj kto rrahje, Por i druhem qe nje dite Kto rrahjet e zemres tende do i perkasin dikujt tjeter ... Dikujt qe s'do jem Une.
Ajo : Sigursht qe Jo . Kurre kurre ,,,,,, kurre...
Ai : Mos thuaj Kurre asnjeher... ! Te lutem mos Ik .
Ajo : Me duhet .. . !! Jam e detyruar..
Ai : Ti e do kte gje?
Ajo : Sikur te ishte per mua , do qendroja me ty pergjithmone.
Ai : Atehere -Me merr me vete te lutem . . Nuk e di si do jetoj pa ty ?
Ajo : Nuk dua te't lendoj 'Me mire Me Harro'
Ai : E si dreqin te't harroj , Me meso .
Te jetosh Pa ty eshte Sikur Qiellit ti vihej zjarri dhe Uji te digjej nga Shiu . Nuk dua .... Nuk dua .. JO te lutem Mos Ik .
Ajo : Te premtoj qe do kthehem ,Do jem serisht me ty .. Por derisa ajo dite te vije, do te strukem ne zemren tende, dhe keshtu do ndjesh rrahjet e zemres sime qe therrasin emrin tend.. !
[ Ai nuk mundi me, nuk e permbajti veten, dhe lotet i dolen ne menyre te pavullnetshem ]
Ai : Ne rregull , Do te le te ikesh , Por Mos me harro te lutem .. Nuk dua te jem e shkuara jote. Kam frike , Kam frike se nje dite, ti do kthehesh ,ndryshe. DO jesh ne krahet e nje tjetri ...
Ajo : Mos e thuaj kete... Ti e di qe ''Te dua'
Ai : DHe un , me gjithe forcen e zemres sime prandaj Po te le te shkosh .
Do shihemi ?
Ajo : Nje dite ........................... Do shihemi .
Ai : Ma Premton .
Ajo : TE PREMTOJ .
[Kishin kaluar muaj , dhe Ai e pyeste veten neqoftese Ajo e kishte Harruar Premtimin ]• ˚ •˛•˚ * 。Tregime Prekese.... 1141667947

https://kuqezi.albanianforum.net/

3Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 30/1/2012, 22:51

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje dite, nje djαle i verber ishte ulur ne cep te
rruges & po priste qe dikush ti hidhte ndonje
monedhe per te blere ushqim. Prαne kishte
nje derrαse ne te cilen shkruhej `Jαm i verber,
ju lutem kini meshire`. Nje gruα iu afruα,
hodhi nje monedhe dhe e fshiu αte qe
shkruhej ne derrαse. Djαli e kuptoi po nuk foli.
Me vone, djαli degjoi qe shume njerez po
hidhnin monedhα ne kαnαcen e tij. Pαs nje
ore gruαjα u kthye dhe e pyeti djαlin se si po
shkonte. Ai u pergjigj `Kαnαcjα ime eshte plot
me monedha, cfαre shkruαjte te derrαsα ?
`.Dhe gruαjα iα lexoi : `Sot eshte nje dite
shume e bukur, por une nuk mundem tα
shikoj Tregime Prekese.... 1141667947

https://kuqezi.albanianforum.net/

4Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 30/1/2012, 23:16

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje vajze e vogel shkonte dhe vinte nga shkolla vete, ne kembe
Moti, ne ate dite kishte qene
me te vertete i
paqendrueshem. Rrete e erreta paralajmeronin nje shtrengate
te furishme. Vetetimat
... dukeshin sikur do ta canin
krejt qiellin.
Nena e vajzes se vogel ndihej e
shqetesuar. Nuk priti me, por mori leje nga puna dhe u nis
me makine te merrte vajzen e
saj nga shkolla. Diku ne mes te rruges, e shikon
vajzen e saj qe po kthehej e
vetme ne shtepi.
Sa here qe vetetinte, vajza
ngrinte koken lart dhe
buzeqeshte. Perseri, pak me tej vetetiu, dhe vajza e vogel
ngriti koken lart dhe
buzeqeshi. Nena iu afrua dhe kurioze e
pyet. Po, perse sa here qe
vetetin ndalon, e ngre koken
lart dhe buzeqesh?
Po perpiqem te dukem e
bukur, tha vajza. Zoti eshte duke me bere fotografi dhe
kete foto do ia jape babit ne
parajse.

https://kuqezi.albanianforum.net/

5Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 30/1/2012, 23:17

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje dite nje vajze 11vjecare e pyet babain e saj:
Cfare do me blesh per 15vjetorin tim te lindjes?
Babai u pergjigj: Ka shum kohe deri atehere bija ime...
Kur vajza mbushi 14vite, filloi te paraqiste probleme me shendetin dhe u shtrua ne spital.Doktoret i thane te atit se vajza kishte nje zemer te dobet, dhe mundesit per te shpetuar ishin te pakta.
Vajza e shtrire ne shtratin e spitalit pyet?
Babi te thane se do vdisja?
Babai i perlotur duke dal nga dhoma i pergjigjet: Jo, ti do jetosh...
Si mund te jesh i sigurt?
Thjesht e di...
Ajo i mbushi te 15tat kur po dilte nga spitali dhe po drejtohej per ne shtepi. Atje prane shtratit te saj, ajo gjeti nje leter ku shkruhej:
E dashura ime bije, ne je duke e lexuar kete leter, do te thote se cdo gje shkoi mire ashtu sic te thashe. Nje dite ti me pyete se cdo te dhuroja per 15vjetorin e ditlindjes tende. Nuk e di per ate kohe por tani dhurata ime per ty eshte ZEMRA IME

https://kuqezi.albanianforum.net/

6Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 30/1/2012, 23:24

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje femijë po kthehej nga shtëpia e fqinjes, ku sapo kishte vdekur ne nje aksident tragjik nje vajze 8-vjeçare.
“Perse shkove”- e pyeti babai
“Per te ngushelluar mamin e saj”.
“E çfare mund te bëje ti, kaq e vogel , për ta ngushëlluar?”.
“Iu ula ne prehër..dhe kam qarë bashkë me të”

Nese prane teje eshte dikush qe vuan, qaj bashke me të. Nëse eshte dikush që eshte i lumtur, qesh bashke me te. Dashuria sheh dhe degjon. Te duash do te thote te marresh pjese, tërësisht, me gjithë qënien tënde. Jemi Engjej me nje krah,fluturojme vetem nese ecim te perqafuar.

https://kuqezi.albanianforum.net/

7Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 30/1/2012, 23:25

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një burre i urtë indian kishte një mik te dashur i cili jetonte në Milano te Italise. Ata ishin të njohur në Indi, ku italiani kishte shkuar me familjen e tij për të bërë një udhëtim turistik dhe Indiani kishte qenë një udhërrefyes për italianin, duke e ndihmuar ate për të eksploruar vendin e tij.
Miku italian, per ti kthyer respektin,e kishte ftuar indianin per vizite në shtëpinë e tij. Ai edhe pse ne fillim ngurroi, duke pare këmbënguljen e shokut të tij italian një ditë i hipi avionit dhe u ul në Malpensa.
Të nesërmen, italiani dhe indiani dolën per shetitje përmes qendrës së qytetit.Indiani, me ngjyrën çokollatë te tij, mjekrën e zezë dhe çallmën me të verdhë terhiqte syte e kalimtareve, dhe shoku italian ecte krenar që kishte një mik me nje pamje kaq ekzotike.
Papritmas, në Piazza San Babila, indiani ndaloi dhe i tha: "Dëgjon dhe ti atë qe veshet e mi po degjojne???".
Milanezi, pak i tronditur, u impenjua te degjonte me më shumë vemendje, por asgjë, ishte thjesht zhurma e madhe mbytese e trafikut të qytetit.
"Aty pranë po kendon nje Bulkth- tha i sigurte ndiani.
"E keni gabim," u përgjigj milanezi "Unë dëgjoj vetëm zhurmën e qytetit. Dhe pastaj, imagjinoni te kete nje bulkth ne kete qender te qytetit..., boh.
"Nuk mendoj se jam duke gabuar, po e degjoj mirë kengen e tij”- dhe filloi duke kërkuar në mesin e degeve te disa pemëve aty prane. Pas pak kohe , i tregoi me gisht mikut te tij qe shikonte i habitur, insektin qe kendonte ne menyren e tij.
"A e shihni se paska patur nje bulkth?", Tha indiani.
"Vërtetë," e pranoi milanezi. "Ju indianet e keni te degjuarin me te mprehte se ne te bardhët ...."
"Ah...Këtë herë ju e keni gabim," buzëqeshi urtësisht indiani. "Shiko me vemendje ...".
Indian nxori një monedhë nga xhepi i tij dhe e hodhi tutje në trotuar. Menjëherë katër apo pesë persona kthyen kokën drejt tingullit te monedhës.
"A e shikuat?", Shpjegoi indiani. "Kjo monedhë leshoi nje tingull me te holle se kenga e bulkthit, por ti e shikove se sa “te bardhë” e degjuan ???".
Nese do te jesh i mencur .. Mesohu te pyesesh me mend ... te degjosh me vemendje . . . Te pergjigjesh i qete ... dhe te pushosh së foluri kur nuk ke cfarë thua ....!!

https://kuqezi.albanianforum.net/

8Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 30/1/2012, 23:28

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ai: Alo!
Ajo: Po, kush ësht?
Ai:Jam un!
Ajo:çfar do?
Ai:Dua të më thuash se më dashuron.
... Ajo:Përsëri? Ti nuk lodhesh?
Ai:Kush dashuron nuk lodhet kurr...
Ajo:Mbaroi!!!
Ai:Cfar thua un nuk vlej asgjë më për ty?
Ajo:Nuk ka rëndësi tani jam lodhur...
Ai:Të lutem...
Ajo:Pse?
Ai:Sepse un të dua...
Ajo:Atëher më harro.
Ai:Preferoj të vdes se sa të të harroj!
Ajo:Atëher vdis...

Pas një jave një person pyet dikë:
-Pse vdiq ky djal i ri ishte i smur?
Dhe i përgjigjen:
-Jo ky djal vrau veten për dashuri...
Në diten e varrimit ajo ishte aty i vuri një lule të kuqe mbi varr duke qar dhe tha:
-Edhe un të duaa shum...
Ai u shfaq në qiell dhe tha:
-Shum von.

Ndonjëher nuk i vlersojm njerzit kur i kemi pran pastaj kur i humbim ato na kujtohet se sa shum i duam por SHUM VON...!!!!!!!

https://kuqezi.albanianforum.net/

9Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 30/1/2012, 23:28

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një nënë ecën bregut të detit me fëmijën e saj. Në një moment fëmija e pyet nënën : Si mund të mbahet një dashuri. . .?
Nëna e shikon dhe më pas i thotë : " Mblidh pak rërë dhe shtrëngoje në dorë ." Djali e mbledh dhe shtrëngon dorën , por , e shikon sa sa më shumë e shtrëngon aq më shumë i rrëshket nga dora . E di , tani mbaje dorën komplet të hapur . Fëmija bindet , por një erë e lehtë i merr me vete rërën që i kishte mbetur në dorë . Edhe kështu nuk mundem ta mbaj !! Nëna duke qeshur i thotë : Tani mblidh përsëri rërë tjetër dhe mbaje dorën hapur në formën e lugës ... mjaftueshëm hapur për ta ruajtur dhe mjaftueshëm hapur për ta lënë të lirë . Fëmija shikon që në këtë mënyrë rëra nuk i rrëshket nga dora dhe është e mbrojtur nga era . Ja si mund të mbahet një dashuri.

https://kuqezi.albanianforum.net/

10Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 30/1/2012, 23:29

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
I ati i goces nk e plq te dashurin e vajzes se tij dhe don qe ato te ndahen!
Djali vendos ti shk 1 leter vajzes duke qene i bindur se babai i saj do ta lexonte:
1-Dashuria e madhe qe kam x ty
2-eshte zhdukur dhe mospelqimi x ty
3-rritet cdo dite.Kur te shikoj ty
4-as fytyra jote sme pelqen me
5-e vetmja gje qe dua te bej eshte
6-te njoh vajza te tjera.As1here nk dua
7-te martohem me ty.Biseda jone e fundit
8-ishte shume e merzitshme dhe nuk
9-me ka bere te te takoj serisht
10-Mendon vetem x veten
11-Nqs do ishim martuar e di qe do kisha
12-nje jet shume te veshtire dhe nk do kisha
13-knq te jetoja me ty.Kam 1 ♥️
14-x te dhene,por nuk eshte dicka qe
15-dua te ta jap ty.Asnjera nuk eshte me
16-qesharake se ti,dhe nuk je
17-e afte te kujdeset dhe te me ndihmoje
18-sinqerishte dua te kpt qe
19-them te ver8n.Do me besh 1 nder
20-nqs mendon se ky eshte fundi.Mos u perpiq
21-ti prgj kesaj letre.Letrat e tua jan plot
22-gjera qe nk me interesojne.Ti nuk ke
23-dashuri te ver8 x mua.
Mirupafshim!Me beso
24-nuk ma ndje x ty.Te lutem mos mendo se
25-jam ende i dashuri ytt!

Perpara se tja drg ket leter djali i kish thene vajzes te lexonte vetem numrat tek!
Keshtu qe ju lutem kthehuni dhe 1 here e lexoni vetem numrat tek Smile

https://kuqezi.albanianforum.net/

11Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 31/1/2012, 21:40

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
I vëllai ishte me tumor në tru , pra ishte destinuar për të vdekur .Prindërit e tyre ishin shumë të varfër , por kishin bërë të pamundurën për birin e tyre , duke i shpenzuar të gjitha kursimet modeste të tyre .
Një natë babai i thotë nënës me lot në sy : Nuk ia dalim dot më e dashur , besoj se mori fund dhe vetëm një mrekulli mund ta shërojë.
Vajza e vogël po luante në një cep të dhomës dhe i dëg...joi gjithçka .
Mori kutinë e kursimeve të saj dhe pa bërë zhurmë u drejtua te farmacia më e afërt .
Priti me qetësi dhe kur i erdhi radha , u ngrit në majë të gishtave dhe hodhi sipër banakut monedhat e saj .Farmacisti i çuditur e pyet :
- Për çfarë , çfarë dëshiron vogëlushe ?
- Kam ardhur për vëllanë tim , ai është shumë i sëmurë dhe unë kam ardhur të ble mrekullinë .
- Cfarë po thua? - mërmëriti farmacisti .
- Quhet Andrea , po i rritet diçka brenda në kokë dhe është i sëmurë .Babi i tha mamit se mori fund dhe se vetëm një mbrekulli mund ta shërojë .Unë e dua shumë vëllane dhe erdha të blej mbrekullinë.
Farmacisti me një buzëqeshje të trishtuar i tha : Zemër e vogël ne këtu nuk shesim mrekulli .
Por nëse nuk mjaftojnë , unë do të gjej të tjera - tha vajza .
Në farmaci ndodhej edhe një burrë i veshur elegant dhe që po dëgjonte me kureshtje .
Farmacisti mblodhi supet ndërsa vajza duke qarë mblodhi monedhat .
Në atë moment afrohet burri elegant : Përse qan vogëlushe ?
Xhaxhi farmacisti nuk do që të më shesi mrekullinë , vëllai im është sëmurë , babi nuk ka lekë për operacionin dhe i tha mamit se vetëm mbrekullia mund ta shërojë .Unë i kam monedhat me vete për ta blerë .
Sa ke ?
1 dollar dhe 11 cent..por e dini mund të gjej përsëri ..shtoi vajza .
Burri qeshi .Nuk është e nevojshme , këto para janë të mjaftueshme për të blerë mrekullinë për vëllanë .
Kapi vajzën për dore dhe i tha të niseshin për në shtëpinë e saj që të takonte prindërit dhe të shkonin të gjithë për të blerë mrekullinë .
Ky njeri ishte profesori Carlton Armstrong një nga neurokirurgët më të mirë në botë .
Ai operoi djalin e vogël dhe për pak javë djali iu kthye jetës normale .
Ky operacion është me të vërtetë një mrekulli , më thoni sa kushtoi ju lutem - pyeti nëna .
Vajza qeshi dhe nuk foli .Ajo e dinte sa kishte kushtuar 1 dollar e 11 cent ...plus dashuria dhe besnikëria e një fëmije !

https://kuqezi.albanianforum.net/

12Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 31/1/2012, 22:33

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kur ishe 8 vjec, babai te bleu nje akullore dhe ti e falenderove duke bere pis pantallonat e tij ngaqe te pikonte akullorja. Kur ishe 9 vjec, ai pagoi per kursin tend te pianos dhe ti e falenderove duke mos mesuar instrumentin. Kur ishe 10 vjec, ai te beri shetitje rreth e rrotull qytetit, te coi nga stervitja e futbollit tek ditelindja e nje shoku etj., dhe ti e falenderove duke dale nga makina dhe kurre nuk e ktheve koken prapa. Kur ishe 11 vjec, ai te coi ty me shoket e tu ne kinema, per te pare filmin qe pelqeje, dhe ti e falenderove duke i thene qe te ulej ne nje vend larg teje.Kur ishe 13 vjec, te sugjeroi se si ti prisje floket, dhe ti e falenderove duke i thene se s'kishte shije per keto pune. Kur ishe 14 ai te pagoi nje eksursion nje-mujorsh dhe ti e falenderove duke mos i derguar asnje leter kur ishe larg. Kur ishe 15, ai erdhi nga puna, dhe kerkonte nje perqafim tendin. Dhe ti e falenderove duke mbyllur deren e dhomes tende. Kur ishe 16 ai te mesoi makinen dhe ti e falenderove duke i marre makinen perhere. Kur ishe 17 ai priste nje telefonate te rendesishme dhe ti e falenderove duke ndenjur gjithe diten & naten ne telefon. Kur ishe 18 ai qau kur ti u diplomove ndersa ti e falenderove duke festuar me shoket e tu. Kur ishe 19 ai te pagoi kolegjin dhe solli valixhet e tua ne dhome, ndersa ti e falenderove duke i thene mirupafshim por me friken se mos turperoheshe ne syte e shokeve.Kur ishe 25 vjec, ai pagoi dasmen tende dhe ti ia shperbleve duke ikur nga qyteti bashke me gruan tende. Kur ishe 50 vjec ai u SEMUR dhe kerkoi ndihmen tende.Dhe ti e falenderove duke menduar se ai ishte barre per ty. Dhe pastaj nje dite ai VDIQ. Dhe vdekja e tij ra si nje rrufe ne zemren tende. U pendove per te gjitha gjerat qe s'kishe bere. Duajini prinderit, sepse ato te falen jeten dhe bene qe te behesh DIKUSHI ne jete.

https://kuqezi.albanianforum.net/

13Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 1/2/2012, 17:44

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një njeri i thyer në moshë po udhëtonte me tren me djalin e tij, i cili ishte 25 vjeç. Në fytyrën e djalit, që ishte ulur afër dritares, shihej 1 gezim i madh...
Në atë moment, djali nxori dorën jashtë dritares dhe ndjeu se era po kalonte përmes dorës së tij dhe bërtiti: -Baba, shiko si drunjtë po ecin pas nesh..! Plaku buzëqeshi. Pranë tyre ishte ulur një çift, që po dëgjonte bisedën mes babait d...he të birit dhe u ndjenë pak në pozicion të keq; -Si ka mundësi që ky djalë 25-vjeçar të sillet si fëmijë? - menduan ata. Papritmas djali bërtiti: -Baba shiko liqenin, shiko retë si vijnë pas nesh! Ky çift prapë u habit nga sjellja e këtij djali. Më pas filloi të bjerë shi. Pikat e shiut filluan të bien në dorën e djalit, të cilit i shkëlqente fytyra nga gëzimi. Papritmas ai bërtiti: -Baba, po bie shi, pikat e tij kanë mbushur dorën time. Shiko…shiko…! Në fund, çifti nuk pati më durim dhe iu drejtua plakut: -Pse nuk shkoni te ndonjë mjek për të gjetur ilaç për këtë djalë? Plaku u përgjigj: – Ne sapo dolëm nga spitali, birit tim tani i ka ardhur shikimi dhe po sheh per here te pare ne jeten e tij !!
Nuk Duhet Ti gjykojm Asnjeher Njerzit Pa i Njohur !!

https://kuqezi.albanianforum.net/

14Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 1/2/2012, 20:31

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje Djale IshTe I Lodhur Nga Sms-T E Te Dashures Sepse Ajo Gjithmone I ShkruanTe : " Zemer I Love U . .Ca Bere SoT .? Me Mungon . Je JeTa Ime
Nje Nate Vjen Nje Sms Nga E Dashuria E Tij
Ai Ishte I Lodhur Dhe Nuk E Lexoj Sms Qe Vajza I Dergoi
Te Nesermen E Merr Ne Cel Nena E Te Dashures E Cila Qante Pa Pushim
Ajo I Tha Qe E Dashura Tij Kishte Vdekur Mbrem Nga Nje Aksident Rrugor
Ai Hapi Sms Ku Shkruhej : " I Dashur Te Lutem Eja Me Ndihmo . . Dikush Po Me Ndjek Nga Pas :'(

https://kuqezi.albanianforum.net/

15Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 7/2/2012, 19:55

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Janar: Mami mori vesh se isha Djale Smile
Shkurt: Mami dhe babi paten nje debat, un mendova se ishte faji im por.. un jam thjesht nje i ngrire dhe nuk leviz dot!
Mars: Godas shpesh barkun e mamit me kemben time te vogel, me fal mami, nuk doja Tregime Prekese.... 1141667947
Prill: Mami dhe babi paten perseri nje debat, dhe flisnin per nje fjale qe un nuk arrija ta kuptoja,,,qe quhej "Abort"..
Maj: Mami shkoi te mjeku.. ndjeva diçka qe po me terhiqte këmbën time të vogël në pjesën e jashtme, mendova se ishte koha për të dalur :=) dhe mendova se kjo ishte koha për të parë Mamin tim të bukur Smile).. papritmas, pashë që gjithçka ishte e errët :'(

-Mami ime, perse po me vret mua?? Ti nuk e ke idene se sa shumeee te doja :'(

https://kuqezi.albanianforum.net/

16Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 7/2/2012, 20:01

Infinit

Infinit
Princeshe
Princeshe
Dashuria për nënën
Tregimi në vijim është një ngjarje e shkurtër, mirëpo shumë tërheqëse dhe kuptimplote. Mbetem me shpresë se do t’ju pëlqejë shumë...

Pas 21 vitesh martesë, hasa në një dashuri të çiltër. Para disa kohësh fillova ta kaloja kohën me një grua të ve që prej 19 vitesh. Gruaja ime më tha: -E di shumë mirë se sa e do atë.
Gruaja për të cilën më këshillonte shoqja ime që të kaloja çaste me të ishte nëna ime, e cila kishte mbetur e ve që para 19 vitesh. Punët dhe obligimet e shumta si dhe tre fëmijët kishin bërë që ta vizitoja nënën time shumë rrallë. Një ditë prej ditësh, gjeta kohë që ta ftoja nënën time për darkë. Mora telefonin dhe e telefonova. Ishte bërë vonë dhe nëna u bë merak kur ma dëgjoi zërin. Nuk e kishte zakon që të fliste me dikë në kohë të vona dhe më pyeti:
-Si je biri im?
-Mirë jam nënë,- iu përgjigja. -Të telefonova nga ndërgjegjja për të kaluar disa çaste me ty.
Më pyeti: -Vetëm ne të dy? U mendua pak dhe më tha: -Më pëlqen propozimi yt.

Ditën e enjte, pasi mbarova orarin e punës, u nisa për në shtëpinë ku banonte nëna ime. Ndihesha paksa i shqetësuar... Kur arrita në shtëpinë e nënës, vërejta se edhe ajo ishte paksa e merakosur dhe ishte duke pritur te dera e shtëpisë.
Ishte veshur bukur dhe m’u duk se kishte veshur fustanin e fundit që i kishte blerë babai im pak para se të vdiste. Duke buzëqeshur si një engjëll, më tha: -Biri im, të gjithëve u kam thënë se sonte do të dal me djalin tim dhe që të gjithë janë gëzuar, andaj të gjithë me padurim presin kthimin tim për t’ua sqaruar hollësitë e këtij takimi.
Shkuam në një restorant jo të zakonshëm, mirëpo i bukur dhe i qetë. Nëna u mbështet në krahun tim dhe dukej si një zonjë. Pasi u ulëm, fillova të lexoja listën e gjellëve, ndërsa nëna mund të lexonte vetëm shkronjat e mëdha. Gjersa po lexoja listën e ushqimeve, nëna, e cila më shikonte me një buzëqeshje të gjerë, me dy buzët e saj të çara nga mosha, më ndërhyri duke thënë:
-Kur ishe i vogël, unë isha ajo që lexoja për ty.
-Ndërsa tani ka ardhur koha të ta kthej këtë borxh dhe ja unë po lexoj sot për ty. Çlodhu dhe pusho nëna ime- i thashë.

Gjatë tërë mbrëmjes biseduam dhe nuk kishte asgjë të rëndomtë, me përjashtim të nostalgjive dhe përditshmërisë sonë. Qëndruam aq shumë, saqë ishte bërë shumë vonë. Pasi u kthyem dhe arritëm te dera e shtëpisë, nëna m’u drejtua me këto fjalë: -Kam dëshirë që të dalim së bashku përsëri, mirëpo me kusht që të paguaj unë.
Ia putha dorën dhe i thashë lamtumirë. Pas disa ditësh më erdhi lajmi se nëna kishte ndërruar jetë. Kishte vdekur nga një sulm në zemër.
E tërë kjo ndodhi për një kohë shumë të shkurtër, saqë unë nuk munda të bëja asgjë për të. Kaluan disa ditë dhe nga posta më erdhi një letër e dërguar nga restoranti në të cilin kishim darkuar unë dhe nëna ime. Në të kishin qenë disa fjali të shkruara nga dora e nënës sime:

“Kam paguar faturën para kohe, duke e ditur se nuk do të kem rastin të takohem me ty përsëri. Me rëndësi është se bëra pagesën për dy persona, për ty dhe gruan tënde. Ti assesi nuk mund ta përshkruash vlerën e asaj nate në të cilën darkuam së bashku. Të dua shumë biri im!”

Në atë moment arrita të kuptoja domethënien e fjalës “dashuri” apo “të dua”. Nuk mund ta kuptosh domethënien madhështore të kësaj fjale derisa nga dashuria jote të mos vjelë mirësi dhe bukuri edhe pala tjetër, ashtu siç bëri nëna ime. Asgjë nuk ka vlerë më shumë se prindërit, e në veçanti nëna. Dhuroja kohën që ata meritojnë. Duhet ditur se ky është obligim i ynë nga Allahu ndaj prindërve, prandaj këto gjëra nuk shtyhen. Në këtë rast më ra ndërmend tregimi kur qe pyetur Abdullah ibën Omeri: “Nëna ime është e moshuar, nuk mund të lëvizë fare dhe më duhet ta bart në çdo vend, madje edhe kur kryen nevojën. Nganjëherë nuk ka fuqi që ta përmbajë veten, kështu që e kryen nevojën duke qenë në duart apo në shpinën time. A mendon se e kam kryer obligimin ndaj saj?” Ibën Omeri u përgjigj: “A ke harruar fëmijërinë tënde kur edhe ti veproje kështu me nënën tënde? Ti po i shërben duke shpresuar vdekjen e saj, ndërsa ajo të shërbente ty, me gjithë mundimet dhe lodhjet që kishte, duke shpresuar jetën dhe lumturinë tënde.”
Me të vërtetë dallim i madh në mes këtyre dy qëndrimeve. Shpresojmë se porosia dhe mesazhi i kësaj ngjarjeje do të arrijë edhe tek ata që ende i kanë prindërit gjallë.

Marrë nga Assoc. Prof. Dr. Walid. I. S. Sharaiyra, ish- ligjërues në IIUM
Përktheu nga gjuha arabe: Mr. Feim Dragusha

17Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 9/2/2012, 22:51

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Kjo është një histori e vërtetë.... ( Lexojeni të gjithën ...)
Më quajnë Kris dhe jam tre vjeç. Sytë e mi janë të enjtur: nuk mund të shoh , duhet të jem budalla... , i keq ..., çfarë tjetër mund të jetë sepse babai im është kaq i nevrikosur me mua , dua të jem më i mirë ,dua të jem edhe i bukur ,atëherë mami do të më përqafojë të paktën një herë të vetme .
Nuk mund të gaboj as edhe një herë të vetme , nuk mund të flas as edhe një fjalë , sepse nëse e bëj më mbyllin gjithë ditën brenda .
Kur mami të kthehet do përpiqem të sillem mirë , ajo do të preket dhe do të më gjuajë vetëm një herë këtë mbrëmje...
Sapo dëgjova zhurmën e makinës së babit ,po kthehet nga lokali i Charlit ,dëgjoj emrin tim , më përplas pas murit , kërkoj tu fshihem syve të tij të tmerrshëm ..ohhh kam shumë frikë tani , kam filluar të lotoj .
Kur ai më sheh duke qarë më flet fjalë të këqija : më thotë që është faji im për problemet që ka në punë...ai më gjuan me grushta , me shkelma ,arrij ti shpëtoj për pak çaste për t'ia mbathur drejt derës..por e ka mbyllur me çelës...bërtas , qaj nga frika ...ai më kap dhe më perplas pas murit ...bie në tokë ...edhe pse gjithë kockat e mia janë të thyera babi vazhdon të më flasi fjalë të këqia ..
Më vjen keq - bërtas unë, por tashmë është shumë vonë , fytyra e tij është egërsuar , nuk arrij ti jap një formë ,..torturën , dhimbjen ..akoma , akoma ..
Oh Zot ki mëshirë..bëje të pushojë ..dhe ai më në fund pushon , shkon drejt derës ...ndërsa unë rri i shtrirë pa lëvizur në tokë ...
Emri im është Kris ...jam 3 vjeç..këtë natë babi im më vrau ..edhe ti mund të më ndihmosh "Shpirti im vuan ".
Nëse e lexon bëni diçka " Dënoni dhunën kundër fëmijve sepse fëmijët Vuajnë "....
Stop dhunes ndaj femijeve ...:/

18Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 10/2/2012, 20:22

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Berti shkruajti:Kjo është një histori e vërtetë.... ( Lexojeni të gjithën ...)
Më quajnë Kris dhe jam tre vjeç. Sytë e mi janë të enjtur: nuk mund të shoh , duhet të jem budalla... , i keq ..., çfarë tjetër mund të jetë sepse babai im është kaq i nevrikosur me mua , dua të jem më i mirë ,dua të jem edhe i bukur ,atëherë mami do të më përqafojë të paktën një herë të vetme .
Nuk mund të gaboj as edhe një herë të vetme , nuk mund të flas as edhe një fjalë , sepse nëse e bëj më mbyllin gjithë ditën brenda .
Kur mami të kthehet do përpiqem të sillem mirë , ajo do të preket dhe do të më gjuajë vetëm një herë këtë mbrëmje...
Sapo dëgjova zhurmën e makinës së babit ,po kthehet nga lokali i Charlit ,dëgjoj emrin tim , më përplas pas murit , kërkoj tu fshihem syve të tij të tmerrshëm ..ohhh kam shumë frikë tani , kam filluar të lotoj .
Kur ai më sheh duke qarë më flet fjalë të këqija : më thotë që është faji im për problemet që ka në punë...ai më gjuan me grushta , me shkelma ,arrij ti shpëtoj për pak çaste për t'ia mbathur drejt derës..por e ka mbyllur me çelës...bërtas , qaj nga frika ...ai më kap dhe më perplas pas murit ...bie në tokë ...edhe pse gjithë kockat e mia janë të thyera babi vazhdon të më flasi fjalë të këqia ..
Më vjen keq - bërtas unë, por tashmë është shumë vonë , fytyra e tij është egërsuar , nuk arrij ti jap një formë ,..torturën , dhimbjen ..akoma , akoma ..
Oh Zot ki mëshirë..bëje të pushojë ..dhe ai më në fund pushon , shkon drejt derës ...ndërsa unë rri i shtrirë pa lëvizur në tokë ...
Emri im është Kris ...jam 3 vjeç..këtë natë babi im më vrau ..edhe ti mund të më ndihmosh "Shpirti im vuan ".
Nëse e lexon bëni diçka " Dënoni dhunën kundër fëmijve sepse fëmijët Vuajnë "....
Stop dhunes ndaj femijeve ...:/

Berti isha qe isha sot..me perfundove me kete lexim Tregime Prekese.... 1141667947 Tregime Prekese.... 1141667947

19Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 10/2/2012, 22:37

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Lamtumirë e dashura ime


E dashura ime, secila ditë e imja është e mbushur me dashuri ndaj teje. Nuk kalon asnjë natë, dhe që të mos përqafojë në imagjinatën time. S’kalon asnjë ditë dhe të mos mallkojë famën edhe ambicien e cila më mban larg teje, shpirti im...

Të adhuroj, je e vetmja në zemrën time, e vetmja në shpirtin tim. Të gjitha mendimet e mia janë të dedikuara për ty...

Nëse zgjohem në mes të natës që të punoj, kjo është vetëm, që e ëmbla ime të kthehem sa më parë te ti... Megjithatë, në letrat tua zakonisht më drejtoheni me Ju! Ju! O, e si do të mund të shkruaje një letër të këtillë! Sa është e ftohtë kjo gjë! Çka bën kur unë nuk jam aty, afër teje, kush të nxiti dhe nga të erdhi ideja të më thuash “ju”? Mua, të dashurit tënd. Le të jetë i mallkuar ajo gjë që të frymëzoi të më quash ashtu! Ju! Ju!

Çka do të ndodhë kur të kalojë edhe një kohë? Jam aq i pikëlluar, zemra ime është robi juaj, ndërsa dyshimet që i kam në kokë më frikësojnë shumë! A më do më pak? A ke gjetur ndonjë “ngushëllim”? A do të vijë dita që më nuk do të më duash? Ma thuaj këtë: së paku në kohë të përgatitem për fatkeqësinë që më pret...

Lamtumirë zemër, gëzim, shpresë, brenga e shpirtit im... Nuk kërkoj nga ti dashuri të përjetshme, as besnikëri, por të vërtetën dhe sinqeritetin. Ditën kur do të më thuash: “Të dua më pak” do të jetë e fundit e dashura ime, se më nuk do të mund të jetojë. E dashur, kujtohu çka të kam thënë: “Natyra më ka dhënë karakter të fuqishëm dhe jam shumë i vendosur”. Por për ty, zemra im është më e butë se pambuku.

Përgjithmonë do të jem vetëm i juaji, edhe përkundër dyshimeve të cilët më bëjnë të pikëlluar...

Lamtumirë, dhe nëse që tani më do më pak, kjo do të thotë që kurrë nuk do të më duash...

Driloni nga Peja

https://kuqezi.albanianforum.net/

20Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 11/2/2012, 08:01

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Po nqs e do shume si i behet Tregime Prekese.... 2313840735

21Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 16/2/2012, 20:34

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Dy te rinj shume te dashuruar me njeri tjetrin vendosen te martoheshin.Disa muaj perpara marteses, vajza peson nje aksident dhe pas kesaj mbetet me fytyre te shperfytyruar.
"Nuk mund te martohem me ty",-i thote te fejuarit,"une do te mbetem gjithnje e shemtuar. Gjej ndonje vajze tjeter te bukur ashtu sic e meriton, sepse une nuk ia vlej per ty"
Pak dite me vone, ajo merr kete pergjigje nga djali:
"Ai qe duhet ne te vertete te ndihet keq, jam une. Pas nje vizite tjeter te mjekut, ai me tha qe se shpejti nuk do te mund te shoh dot me.Por megjithe kete, nqs ti do akoma te martohesh me mua, une jam gati"

Pas pak kohesh ata u martuan dhe djalit i iku shikimi.
Pavaresisht kesaj jetuan 20 vjet sebashku ne dashuri dhe mirekuptim.
Vajza ishte ajo qe kujdesej dhe u be drita e syve te tij.
Dashuria i drejtoi ata edhe ne tunelin e erresires.
Nje dite ajo u semur keq dhe vdiq, duke lene pas nje keqardhje te madhe qe po e linte ne ate gjendje.
Ate dite, per cudine e te gjitheve ai hapi syte.
"-Une nuk isha i verber"-tha, "Por bera si i tille ne menyre qe ajo mos te ndihej keq qe do e shihja perdite me fytyre te shperfytyruar, sepse dashuria ime ishte e bazuar ne bukurine qe ajo kishte ne shpirt"..

https://kuqezi.albanianforum.net/

22Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 16/2/2012, 22:31

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
E panjohura: Çkemi? Mund të ulem?
Djali: Mir, Sigurisht pa problem.
E panjohura: Më fal që po të shqetësoj por më dukesh i mërzitur gjithçka po shkon mir?
Djali: Ahhh ska gjë, s'po me shqetëson aspak madje kisha nevoj te bisedoja me dikë.
Ndihem i lënduar dhe i zhgënjyer nga jeta sepse e doja një vajz me pastërtin më të madhe që ekziston...
E kam ndjekur e kam bërë gjithçka për të për një koh të gjat, ajo gjithmon më thoshte se nuk mundet, bëra gjithçka që t'ja fitoja zemrën por nuk munda asnjëher...
Kjo gjë më ka futur shum në mendime dhe më ka mërzit me të vertet shum, jashtmase...Tregime Prekese.... 1141667947
E panjohura: Hej, mos u mërzit çdo gjë do të rregullohet, mjaft ngele në stres sepse po dëmton veten.
Djali: E di... por mendoj se... kush kam qën un për të? A më ka dashur ndonjëher?
Ku kam gabuar që nuk e fitova dot zemrën e saj??? Oh, o zot i madh sa shum mendime
që me vin në kok në të njëjtën koh Tregime Prekese.... 1141667947
E panjohura: Të kuptoj shum mir, por duhet të qetësohesh, ti e do ende atë??? Edhe pas gjith ksaj kohe???
Djali: E dashuroj marrëzisht, e kam gjën më shtrenjt, ajo është oksigjeni im, do të bëja gjithçka për të...
E panjohura: Ja ke thën këto??? Ja ke shprehur ndjenjat?
Djali: Sigurisht që po, kam qën plotësisht i sinqert ndaj saj.
E panjohura: Hmm kam përshtypjen se ky ka qën gabimi yt...
Djali: Pseee???
E panjohura: Sepse ndonjëher femrave u bëhet shum qefi kur dikush u shkon nga pas për një koh të gjat...
Djali: A thua vall???
E panjohura: Mbase, por mund edhe të ket një zgjidhje.
Djali: Cila???
E panjohura: Ndrysho, propozoi por kurr mos u trego aq i dashur pa e patur atë.
Mbase edhe mund ta kesh frikësuar me atë dashurin tënde të tejskajshme.
Dhe të sygjeroj të besh diçka, duaje, dashuroje me zemër por duhet të jetë ''Dashuri Në Heshtje''...

https://kuqezi.albanianforum.net/

23Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 12/3/2012, 21:21

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kur shkova ate nate ne shtepi, gruaja ime me sherbeu darken. I kapa doren dhe i thashe se kisha dicka per t'i thene.Ajo u ul ne karrike dhe filloi te hante qetesisht. Veshtrova dhembje ne syte e saj. Nuk dija si te hapja gojen serish porduhet t'ia thoja te qe kisha ne mendje.
"-Dua divorcin" i thashe. Ajo nuk u duk e shqetesuar, dhe m'u pergjigj butesisht "-Pse...?"
Iu shmanga pyetjes se saj. Kjo e beri te nervozohej. Hodhi lugen qe mbante ne dore dhe uleriti "-Ti nuk je burre"
Ate nate nuk i folem njeri tjetrit. Ajo po qante, donte te dinte c'kishte ndodhur me martesen tone. Dhe pergjigja i e ishte se zemra ime i perkiste dikujt tjeter, ia kisha dhene te dashures dhe per gruan ndjeja vec meshire.
Me nje ndjenje faji hartova nje marrevshje ku i lashe gruas shtepine tone, makinen dhe 30% te aksioneve te kompanise. Ajo e lexoi dhe e grisi ne qindra copeza. Njeriu qe kisha ndare 10 vjet me te,tani ishte kthyer ne nje e huaj. Me erdhi keq per kohen e saj te humbur dhe energjite e shpenzuara kot por nuk mund ta ktheja mbrapa qe qe kisha thene, doja te dashuren tashme. Filloi te qante me te madhe, dicka qe e prisja. Ta shihja te qante ishte si nje lloj lehtesimi per mua, duke qene se ideja e divorcit me kishte torturuar per jave me rradhe. Diten tjeter shkova ne shtepi shume vone dhe e pashe te shkruante dicka. Nuk e pyeta dhe shkova te flija pas nje dite te ngarkuar ne pune dhe me te dashuren. Ne mengjes me dha marreveshjen e saj te divorcit, nuk donte asgje prej meje pervecse nje muaj vemendje. Kerkoi qe ne ate muaj te perpiqeshim te benim nje jete normale dhe arsyeja e saj ishte shume e thjeshte:djali yne kishte provime ate muaj dhe nuk donte qe div orci yne te ndikonte tek ai. Kjo ishte e pranueshme per mua, por ajo kerkoi edhe dicka me shume. Donte ta ngrija ne krahe cdo mengjes nga krevati deri tek dhima e ndenjies ashtu sic kishim bere ne ditet e para te marteses sone. Mendova se ajo po cmendej, gjithsesi pranova. Kur ia tregova kete te dashures, filloi te qeshte me te madhe dhe iu duk absurde. Une dhe gruaja ime nuk kishim pasur kontakte fizike per nje kohe te gjate.
Kur e ngrita ne krahe diten e pare, djali yne erdhi mbrapa nesh dhe bertiti i lumtur -"Babi po ngre mamin ne krahe"
U ndjeva shume ne faj ne ato momente. Eca me te ne krahe per rreth 10 metra. Ajo me tha me ze te ulet"Mos i trego djalit tone per divorcin" . Serish vura re dhembje ne syte e saj. Diten e dyte ishte e lehte per ne. Ajo u mbeshtet ne gjoksin tim dhe munda te ndjeja parfumin e saj. Kisha kohe qe nuk e shihja me si femer. Vura re se nuk ishte me e re, floket i ishin bere gri dhe rrudhat i ishin shtuar. U ndjeva keq per ate cka i kisha bere. Ne diten e katert kur e ngrita serish ne krahe ndjeva njefare intimiteti te rikthehej. Ne ditet ne vazhdim filloi te rritej edhe me shume. Nje mengjes ajo po kerkonte cte vishte, pornte gjitha rrobat i rrinin me te medha. Ne ate moment vura re sesa ishte dobesuar, ja pra pse e ngrija aq lehtesisht ne krahe. Ndjeva dhembje ne shpirt, ajo kishte mbledhur kaq shume vuajtje dhe lot ne zemren e saj. Pa vetedije iu afrova dhe i perkedhela floket. Ne ate moment vjen djali dhe thote " Babi eshte koha te ngresh mamin ne krahe". Kjo ishte bere tashme si pjese e jetes se tij. E ngrita serish, ajo me hodhi duart rreth qafes dhe cuditerisht u ndjeva si ne diten e pare te marteses. Diten e fundit te " marreveshjes" kur e ngrita serish ne krahe, nuk doja ta leshoja me.
Me pas shkova te takoja te dashuren.
"Nuk dua te divorcohem me " - i thashe. Me pa, me vuri doren ne balle e me tha mos kisha temperature e ndaj flisja percart.
"- E degjove mire c'te thashe, nuk dua te divorcohem me". Me dha nje shpulle dhe perplasi deren e iku. Martesa ime ishte bere e merzitshme sepse une nuk kisha vleresuar me gjerat e vogla, jo sepse dashuria nuk ishte me. Shkova ne nje dyqan me lule dhe prosita nje buqete, ku ne nje shenim shkruajta " Do te te ngre ne krahe derisa vdekja te na ndaje". Vrapova ne shtepi me lulet ne dore dhe me buzeqeshje ne fytyre. Ngjita shkallet dhe ne krevat gjej gruan time ne shtrat....te vdekur....
Ajo kishte luftuar me kancerin per muaj me rradhe dhe une isha shume i zene me te dashuren , per ta vene re. Ajo e dinte qe do te vdiste shpejt , por donte qe ne syte e djalit tone une te mbetesha nje bashkshort i mrekullueshem...
Vleresojini gjerat, perpara se ti humbisni, sepse atehere do te jete shume vone per t'i kthyer pas. . .

https://kuqezi.albanianforum.net/

24Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 17/3/2012, 18:49

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ueee sa prekese kjo

‎(1) VAJZ I KERKON TE DASHURIT NJE UNAZ, POR AI I KISHTE BLER 1 ARUSH....... VAJZA KUR E PA ARUSHIN E HODHI E FILLOI TE QAJ.....DJALI ME SY TE PERLOTUR SHKOI TA MERTE ARUSHIN QE KISHTE RENE NE RUGE...... KUR AI PO KALONTE RUGEN (1) MAKINE ME SHPEJTESI PO KALONTE EDHE E PERPLASI DHE DJALI HUMBI JETEN. VAJZA VAZHDOI TE QANTE ME TE MADHE DHE TE NESERMEN SHKOI NE VARIMIN E DJALIT DHE E MORI ARUSHIN QE I KISHTE BLERE DJALI KUR U KTHYE NE SHTEPI VAJZA LEXOI DISA FJALE QE ISHIN SHKRUAR TE ARUSHI.......... UNAZEN E KE TE XHEPI I ARUSHIT ZEMER.

https://kuqezi.albanianforum.net/

25Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 18/3/2012, 22:44

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Po vajza hesapi cfare pret...shtriga jemi s ju degjojm asnjehere deri ne fund........ Tregime Prekese.... 1141667947

26Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 19/3/2012, 22:42

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
eshte natyra e femrave qe jan shum te nxituara

https://kuqezi.albanianforum.net/

27Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 19/3/2012, 23:07

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje Djale IshTe I Lodhur Nga Sms-T E Te Dashures Sepse Ajo Gjithmone I ShkruanTe : " Zemer I Love U . .Ca Bere SoT .? Me Mungon . Je JeTa Ime
Nje Nate Vjen Nje Sms Nga E Dashuria E Tij
Ai Ishte I Lodhur Dhe Nuk E Lexoj Sms Qe Vajza I Dergoi
Te Nesermen E Merr Ne Cel Nena E Te Dashures E Cila Qante Pa Pushim
Ajo I Tha Qe E Dashura Tij Kishte Vdekur Mbrem Nga Nje Aksident Rrugor
Ai Hapi Sms Ku Shkruhej : " I Dashur Te Lutem Eja Me Ndihmo . . Dikush Po Me Ndjek Nga Pas :'(

https://kuqezi.albanianforum.net/

28Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 19/3/2012, 23:08

Vizitor

Anonymous
Vizitor
$EB@$TJ@N shkruajti:Nje Djale IshTe I Lodhur Nga Sms-T E Te Dashures Sepse Ajo Gjithmone I ShkruanTe : " Zemer I Love U . .Ca Bere SoT .? Me Mungon . Je JeTa Ime
Nje Nate Vjen Nje Sms Nga E Dashuria E Tij
Ai Ishte I Lodhur Dhe Nuk E Lexoj Sms Qe Vajza I Dergoi
Te Nesermen E Merr Ne Cel Nena E Te Dashures E Cila Qante Pa Pushim
Ajo I Tha Qe E Dashura Tij Kishte Vdekur Mbrem Nga Nje Aksident Rrugor
Ai Hapi Sms Ku Shkruhej : " I Dashur Te Lutem Eja Me Ndihmo . . Dikush Po Me Ndjek Nga Pas :'(

Te na ndodhi e ne me mire keshtu...edhe i mbyllim hesapet.

29Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 28/3/2012, 18:33

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje vajze dhe nje djale po udhetonin me motor...

Vajza: Po trembem, te lutem ule shpejtesine!
Djali: Jo, sepse eshte shume argetuese!
Vajza: Te lutem ndalo!
Djali: Si fillim me perqafo
Vajza: *e perqafon*
Djali: Me thuaj qe me do!
Vajza: Te dua, a mund ta ulesh shpejtesine tani?
Djali: A mund ta heqesh kasken time dhe ta vendosesh ti? Sepse mua po me pengon..
Vajza: *vendos kasken*

--Te nesermen ne lajme:
Aksident me motor. Mjeti po ecte me shpejtesi te madhe kur doli nga rruga dhe u perplas me nje ndertese. Vetem njeri nga dy personat humbi jeten.

--Ajo qe ndodhi ne te vertete:
Ne mes te udhetimit, djali vuri re se frenat ishin prishur, por ai nuk donte ta frikesonte te dashuren e tij. Prandaj i kerkoi asaj qe ta perqafonte... per here te fundit dhe ta dinte qe ajo e donte. Ai i kerkoi te vinte kasken e tij, qe edhe nese do te perplaseshin.... ajo te shpetonte edhe pse ai ishte i ndergjegjshem se kjo gje do ti kushtonte jeten..

https://kuqezi.albanianforum.net/

30Tregime Prekese.... Empty Re: Tregime Prekese.... 28/3/2012, 18:34

Vizitor

Anonymous
Vizitor
$EB@$TJ@N shkruajti:Nje vajze dhe nje djale po udhetonin me motor...

Vajza: Po trembem, te lutem ule shpejtesine!
Djali: Jo, sepse eshte shume argetuese!
Vajza: Te lutem ndalo!
Djali: Si fillim me perqafo
Vajza: *e perqafon*
Djali: Me thuaj qe me do!
Vajza: Te dua, a mund ta ulesh shpejtesine tani?
Djali: A mund ta heqesh kasken time dhe ta vendosesh ti? Sepse mua po me pengon..
Vajza: *vendos kasken*

--Te nesermen ne lajme:
Aksident me motor. Mjeti po ecte me shpejtesi te madhe kur doli nga rruga dhe u perplas me nje ndertese. Vetem njeri nga dy personat humbi jeten.

--Ajo qe ndodhi ne te vertete:
Ne mes te udhetimit, djali vuri re se frenat ishin prishur, por ai nuk donte ta frikesonte te dashuren e tij. Prandaj i kerkoi asaj qe ta perqafonte... per here te fundit dhe ta dinte qe ajo e donte. Ai i kerkoi te vinte kasken e tij, qe edhe nese do te perplaseshin.... ajo te shpetonte edhe pse ai ishte i ndergjegjshem se kjo gje do ti kushtonte jeten..

Aman e ti...nise me keto e di kete e me ka ardhur vertet keq.. 3333 3333

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 3]

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons