Forumi Kuq E Zi
Fotoja e kopesë së ujqërve bën xhiron në rrjetet sociale Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Fotoja e kopesë së ujqërve bën xhiron në rrjetet sociale Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Fotoja e kopesë së ujqërve bën xhiron në rrjetet sociale


Fotoja e kopesë së ujqërve bën xhiron në rrjetet sociale Largea10

Kjo foto me këtë kope ujqërish po bën xhiron në rrjetet sociale për mënyrën e vendosjes së tyre.
Trë ujqërit e parë janë ata të dobët dhe të sëmurë. Ata i japin ritmin ecjes të të gjithë kopesë.

Po të ishte e kundërta, ata do të mbeteshin të fundit dhe do të ngrodhnin. Në rast sulmi, ata janë të parët që sakrifikohen. Ata krijojnë shtegun në dëborë, për t’iu kursyer energjinë atyre që janë pas tyre. Ndiqen nga 5 ujqër të fortë që krijojnë vijën e parë sulmuese, ndërsa në qendër ndodhet pasuria e kopesë, 11 ulkonja.

Më pas, 5 ujqër të tjerë krijojnë prapavijën.

I fundit, thuajse i izoluar nga kopeja, është lideri.

Ai duhet ta shohë mirë të gjithë grupin për ta kontrolluar, drejtuar, koordinuar dhe për të dhënë komandat e nevojshme.

Fotoja në fjalë është shpërndarë mbi 30 mijë herë në Facebook dhe është publikuar nga Saverino Giambi.

Mirëpo jo të gjithë janë dakord me atë që përshkruan ai.

Disa komentues e quajnë të pamundur një gjë të tillë dhe këmbëngulin se është krejt e kundërta, ndërsa disa të tjerë e vlerësojnë si një mënçuri në nënës natyrë.

Edhe për vendin ku është shkrepur fotoja ka kontradikta.

Autori thotë se është bërë në Parkun Natyror në Vanatori Neamt, Rumani, ndërsa disa të tjerë përcjellin të njëjtën pamje, duke e lidhur me Kanadanë dhe me përshkrimin se ujqërit e zonës atje janë të vetmit ujqër në planet që janë aq të mëdhenj dhe të fuqishëm sa mund të sulmojnë edhe bizonët për t’u ushqyer (gjithnjë në kope).


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons