Forumi Kuq E Zi
Mesazhi që NASA ua dërgoi alienëve në hapësirë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Mesazhi që NASA ua dërgoi alienëve në hapësirë Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Mesazhi që NASA ua dërgoi alienëve në hapësirë


Mesazhi që NASA ua dërgoi alienëve në hapësirë Ja10

Ky informacion është i vendosur në disa inçizime, një për secilën anije, së bashku me udhëzimet se si të përdoret pajisja për t’i luajtur ato.

Inçizimet përmbajnë 116 foto, 90 minuta muzikë, përshëndetje në 50 gjuhë, dhe një mesazh nga presidenti i atëhershëm i SHBA-ve, Jimmy Carter.

Këto imazhe shpjegojnë se si është të jesh njeri, shoqërinë dhe biologjinë tonë, duke mos u përfshirë luftërat, varfëria, sëmundjet, krimet, ideologjia dhe feja.

Mesazhi që NASA ua dërgoi alienëve në hapësirë Unilad10

Që të gjitha këto anije po dërgojnë mesazhe prapa në Tokë, duke treguar se ende janë të aktivizuara që nga atëherë, por të cilat priten të mbesin pa energji deri më 2020

Mesazhi që NASA ua dërgoi alienëve në hapësirë Gpn-2010

Por, pse do të dëshironte NASA që t’i njoftonte alienët për jetën dhe njerëzit në Tokë? Madje, letra e shkruar nga Jimmy Carter është mjaft e çuditshme, sikur SHBA-të dhe NASA janë të sigurt se atje larg sistemit tonë diellor ndodhet dikush.

Në deklaratën e nënshkruar nga Jimmy Carter, drejtuar alienëve, thuhet: “Kjo anije Voyager ishte ndërtuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ne jemi një komunitet i 240 milionë qenieve njerëzore në mesin e 4 miliardë njerëzve të cilët jetojnë në planetin Tokë. Ne njerëzit jemi ende të ndarë në shtete kombe, por këto shtete janë duke u bërë shpejt një civilizim i vetëm global. Ne po e hedhim këtë mesazh në kozmos. Është e mundshme që t’iu shpëtojmë miliarda viteve në të ardhmen, kur civilizimi ynë të jetë ndryshuar thellësisht dhe sipërfaqja e Tokës të ketë ndryshuar. Prej 200 miliardë yjeve në Rrugën e Qumështit, disa – ndoshta shumë prej tyre – mund të kenë planetë të banueshëm dhe civilizime që jetojnë në to. Nëse një civilizim i tillë e kapë Voyager-in dhe mund t’i kuptojë këto përmbajtje të incizuara, atëherë ky është mesazhi ynë: Kjo është e tashmja e një bote të vogël dhe të largët, shenja nga zërat tanë, shkenca jonë, imazhet tona, muzika jonë, mendimet tona dhe ndjenjat tona. Ne jemi duke u përpjekur t’i mbijetojmë kohës sonë kështu që të jetojmë në të tuajën. Ne shpresojmë se një ditë, do ta zgjidhim problemin me të cilin përballemi, t’i bashkohemi një komuniteti të civilizimeve galaktike. Ky incizim përfaqëson shpresën tonë dhe vendosmërinë, dhe qëllimin tonë për një univers të madh dhe të mrekullueshëm. Shtëpia e Bardhë, 16 qershor, 1977”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons