Forumi Kuq E Zi
Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 5 e 6]


1Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Nje here dikush me tha.... prej Sat 12 Jan 2013, 10:18

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
First topic message reminder :

Nje dite nje plak me tha "Kur njeh dike, dhe ky dikush e ben zemren tende te ndaloj per ca sekonda, ki kujdes: ky person mund te jete njeriu me i rendesishem i jetes tende.
Nese syt takohen dhe ka nje drit qe ndricon kur e shikon, ki kujdes: mund te jete njeriu qe po pret qe kur linde.
Nese kur u puthet syte u mbushen me lote, mendo: ka diçka magjike midis jush.
...
Nese mendimi i pare dhe i fundit i dites eshe per ate njeri, nese deshira per te ndejtur bashke arrin te shtrengoj zemren, gezohu: qielli te dergoi nje dhurate hyjnore... DASHURINE
Nese nje dite i kerkoni falje njeri tjetrit per ndonje gabim dhe u kthehet nje perqafim, nje buzeqeshje, nje ledhatim dhe gjestet vlejn me shume se njemije fjale, dorezohu: ju jeni bere per njeri-tjetrin.
Nese eshte i merzitur, nese jeta e ka vrare dhe ti vuan dhimbjen e tije, qan lotet e tije dhe i fshin me dashuri, sa mrekulli. Ai njeri mund te kete besim te ty gjithe jeten.
Nese arrin, me mendimin, te ndjesh eren e njeriut qe do sikur ta kesh afer, dhe mendon se eshte perfekt edhe veshur me bizhame, shapka dhe flok te pakrehura. Nese nuk punon dot gjate dites, teper i emocionuar per takimin qe keni... nese nuk arrin dot te imagjinosh ne asnje menyre nje te ardhme pa ate person, dhe do doje me gjithe shpirt ti ishe pran kur plaket dhe, prap, mendon se do e doje marrezisht edhe keshtu. Nese preferon te vdesesh se sa ta shikosh te iki... atehere do te thote qe dashuria ka hyre ne jeten tende! Eshte nje dhurate."
Pastaj buzeqeshi dhe me tha "Ca njerez dashurohen shume here ne jete, pak duan vertet dhe gjejne nje dashuri te vertet. Ndonjehere e takojne dhe nuk u vene rendesi ketyre sinjaleve, dhe e lene te iki pa e jetuar. Eshte deshira e tyre. Keshtu qe, mos lejo kukurre qe marrezirat e çdo dite te bejne te mos shohesh gjene me te bukur ne bote: DASHURINE"....

121Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 03 Mar 2013, 15:41

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
po i kishte thene edhe tjetrit,ashtu si me tha mua

122Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 03 Mar 2013, 22:23

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
like, like postimet me super Smile super te bukur


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

123Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 03 Mar 2013, 22:23

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
dashuria nuk pyet: kush je ti?
ajo vetem thote: je i imi.

dashuria nuk pyet: nga je?
ajo vetem thote: jeton ne zemren time.

dashuria nuk pyet: c'ka bene?
ajo vetem thote: e bene zemren time te lumtur.

dashuria nuk pyet; perse je larg meje?
ajo vetem thote: je gjithmon me mua.

dashuria nuk pyet: a me do mua?
ajo gjithmon thote: une te dua


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

124Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Mon 04 Mar 2013, 14:59

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
te dua shume

125Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Mon 04 Mar 2013, 19:45

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nese ti vdes... Une kurre nuk do te martohem !!! ( Sa gjenjeshter e bukur )


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

126Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 05 Mar 2013, 20:58

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
rrenacak

127Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Wed 06 Mar 2013, 05:19

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

128Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Thu 07 Mar 2013, 13:04

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
me tha dhe i thash

129Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Thu 07 Mar 2013, 14:08

Vesa

Vesa
me tha te dua me shum se veten

130Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 08 Mar 2013, 06:19

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Kur fillon ta njohësh me të vërtetë dikë, të gjitha
karakteristikat e tij fizike fillojnë të zhduken. Fillon të bashkëjetosh
me energjinë e tij, i njeh aromën e lëkurës. Shikon vetëm esencën e
personit, jo "guackën" e
tij. Kjo është arsyeja se pse nuk mund të
biesh në dashuri me bukurinë.Mund të magjepsesh nga ajo, ta duash atë.
Mund ta duash atë me sytë dhe trupin tënd, por jo me zemrën tënde dhe
kjo është arsyeja pse, kur ti me të vërtetë lidhesh me brendshmërinë e
një personi, çdo aspekt fizik jo i përsosur, bëhet i parëndësishëm.

131Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Wed 13 Mar 2013, 14:52

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
te dua

132Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 15 Mar 2013, 11:24

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ajo qe ti mendon per vete dhe bota per ty,,kurre nuk perputhen..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

133Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Wed 20 Mar 2013, 12:19

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
nje genjeshter

134Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Thu 21 Mar 2013, 22:19

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
qe kjo esht tema me super e forumit


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

135Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Thu 21 Mar 2013, 22:21

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
keto tema jane te pelqyara

136Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 22 Mar 2013, 05:09

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
kurr mos shiko hijet ...se dhe ato vrasin


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

137Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 05 Apr 2013, 12:47

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
te dua,por me genjeu

138Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sat 06 Apr 2013, 06:28

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nese femrat jane dinake , jane per shkak se shkojne pertej inteligjences .


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

139Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sat 27 Apr 2013, 06:07

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
te dua,ishte vetem e thene

140Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sat 11 May 2013, 16:53

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Mos lejo askend qe te te thote qe ti nuk mund
te besh dicka.
As mua .Nese ke nje ender duhet ta mbrosh .
Kur njerezit nuk mund te bejne dicka vet,do te thone qe nuk
mund ta besh as ti.
Do dicka shko dhe merre.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

141Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 12 May 2013, 04:56

luani

luani
Administrator
Administrator
Lype nuk ta jep,
mere s'te thot gje .

142Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sun 12 May 2013, 15:52

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Në jetë ka një fillim . . një zhvillim & një mbarim . . .
vlerëso fillimin . . . shijo zhvillimin . . . mos mendo për
fundin sepse . . . s'do të lejojë që të realizosh këto të parat.......


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

143Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 24 May 2013, 08:39

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Mos me pyet pse u largova..!!Kur ti nuk me dhe as1 arsye per te qendruar... :'((((


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

144Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Fri 24 May 2013, 10:05

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
si mund te njihemi

145Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Mon 27 May 2013, 07:26

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ndoshta ndodhi rastesisht
Rat ne dashuri gabimisht
Ta dis se nuk e ben qellìsht
Ndoshta do te thuash se sjemi mir si fizikish ashtu edhe menderìsh
Por 1 gje esht e sigurt e dua marrèzisht


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

146Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sat 15 Jun 2013, 10:56

Klio

Klio
Moderator
Moderator
. Ckm mir je? Jo nfakt du te them mir mberrite? C'te t'them as skam cme te than. M'than se qave kur ike. Si e lam ne? Qe sdo qash per ko tmer malli per kta krv qe tshajn apo at mashtrusin qe tlendoi akoma 1 vit pa bo dashurin. Do doja tvija te takoja smunda jo sjam mir. Ana emocionale bo tveten sjam mir. Nejse as qaj as qesh. Un jam motra jote madhe e kam per detyr te tmbroj nkoh tbukra e tveshtir ike ca km pa than as lamtumir


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

147Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 18 Jun 2013, 05:03

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Buqeqeshja i jepet kujtdo , ndersa loti vetem pesonit me te rendesishem.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

148Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Sat 22 Jun 2013, 23:05

Albaa

Albaa
Princeshe
Princeshe
ka met marr malli per vajzerin:<Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 1141667947

149Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Tue 02 Jul 2013, 17:17

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Jeta eshte një mrekulli, të cilës ne ja humbim kuptimin. Atëherë kur sprovohemi, ne Jetën e fajësojmë. Por gabim !
Ne si individ jemi gabimtar, kemi lindur për të gabuar, jemi gjak gabimtar, ngase njeriu i parë gaboi. Nuk egziston asnji person pa gjynahe. Por kur bëhesh pjesë e gabimit, mos u mërzit, mos u dorëzo, sepse gjithmonë ka një rrugëdalje! Atëherë ZGJOHU ! Me dy duar kap ilaçët e gabimit: kuptimin, pastaj mësimin dhe pendimin ! Eshtë e vërtetë që pendimi shlyen gabimin ashtu si goma shlyen vijat e lapsit ! Nuk të nevojiten paratë për të përmirësuar ! Në atë moment vlen vetëm Ti dhe dëshira.
Pastaj koha! Koha, një dhuratë të cilën duhet ta shijojmë çdo çast, çdo minut, çdo sëkond sepse nuk kthehet prapë ! Dhuratë që të ndjek gjithmone ! Pra jepi arsyetim kohës sot që të rrjell ai kuptim në ardhmërinë tënde. Mos jeto për të tjerët, jeto për Shpirtin tënd. Me kohë do kuptosh se kush është i vërtetë! Të tjerët leri të shkojnë, ata kanë qenë dhe janë thjeshtë pjesë e interesit. Të gjykojnë ? Le të flasin ! Ti je përgjegjës i Jetës Tënde dhe Ti do të gjykohesh vetëm nga Zoti Yt !
Lumturia nuk blihet ! Ajo ndërtohet nga Ti ! Kurrë mos e humb lumturinë tënde për lumturinë e dikujt tjetër. Mos gënje që mos të të gënjejnë. Mos tradhto që mos të të tradhtojnë. Por dashuroqë të të dashurojnë ! Sepse Dashuria është GJITHQKA !
Ti, pra lufto për qellimin tënd, për deshirën tënde. Bëhu durimtare dhe çdo hap bëje me shprësë duke besuar në vete !
Çka duhet të ndodhë do të ndodh atëherë kur t'i vijë rralla, për një arsye dhe me personin e duhur ! prandaj Jeto ! Jeto duke i buzëqeshur Jetës, që Ajo të të buzëqeshë TY


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

150Nje here dikush me tha.... - Faqe 5 Empty Re: Nje here dikush me tha.... prej Wed 03 Jul 2013, 05:57

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Nese femrat jane dinake , jane per shkak se shkojne pertej inteligjences .


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 5 e 6]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons