Forumi Kuq E Zi
Çka i bashkon meshkujt dhe femrat Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Çka i bashkon meshkujt dhe femrat Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Çka i bashkon meshkujt dhe femrat Empty Çka i bashkon meshkujt dhe femrat prej Wed 29 Jun 2011, 17:55

Milanisti

Milanisti
VIP
VIP
Më parë meshkujt kishin ngritur disa hipoteza mbi orgazmën femërore, të cilat seksologët i kundërshtojnë sepse nuk janë aspak të vërteta. Sipas tre gratë nuk kanë fantazi të veçanta seksuale.

Ndaji fantazitë e tua më partnerin

Është e gabuar nëse edhe sot mbështetet ky mendim, pasi sipas sociologëve femrat nuk e kanë aspak problem t’u tregojnë meshkujve se si ndihen. Megjithatë, ka femra që flasin në mënyrë të hapur për dëshirat e tyre, e megjithatë jo me partnerin. “Nëse meshkujt do të dëgjonin ato që i rrëfejnë njëra-tjetrës, do të çmendeshin. E disa të tjerë do t’ia mbathnin”- shprehen sociologët.
Si t’ia mbushësh mendjen një femre që të t’i tregojë ty fantazitë e veta seksuale dhe jo mikeshave? Përgjigjja është e thjeshtë: Duke bërë pyetje. Fillo duke i treguar disa nga mendimet dhe fantazitë e tua. Asgjë nuk është më e efektshme sesa ky tregim i pikave të tua të dobëta, kjo e bën dikë tjetër që të hapet më lehtë.

Dëshirat në çift shpesh janë të njëjta

“Disa meshkuj, duke u përpjekur të jenë të ndjeshëm dhe të plotësojnë nevojat e partneres, mendojnë se seksi i shpejtë është i ndaluar”, thonë seksologët. E megjithatë është e rëndësishme të mësohet se edhe femrat e duan një të shpejtë. Kur burrat dhe gratë arrijnë tek të tridhjetat, ndryshon edhe nevoja dhe dëshira e tyre për fazën përgatitore. Sipas disa studimeve të bëra, meshkujt e pyetur nga 35 vjeç e lart: se cila ishte pjesa më e mirë e një marrëdhënieje seksuale, shumica e tyre u përgjigjën: Faza parapërgatitore.

Sa pëlqehet “agresiviteti”

Së fundmi psikologët kanë pranuar se nga pikëpamja seksuale, femrat nuk janë shumë më të ndryshme nga meshkujt. Ashtu si edhe meshkujt shpesh femrat pëlqejnë një seks pa përkëdheli, shumë prej tyre madje pëlqejnë edhe të kapen me vendosmëri dhe me forcë nga partneri i tyre herë pas here. Është mjaft i përhapur një mendim se sensualiteti mashkullor është brutal. Në të kundërt, seksologët mendojnë se seksi, duhet, dhe mund të jetë spontan dhe instiktiv nga ana e të dy partnerëve. Edhe pse kjo sjell rrezikun që të dy partnerët të mund të veprojnë në një mënyrë që mund të duken si agresivë ndaj njëri-tjetrit. Ideja e një mashkulli që pyet: “A të pëlqen ta bëj kështu e dashur?” apo “Të pëlqeu zemër?” mund t’i pëlqejë ndonjërës, por nuk ekzistojnë prova që kjo është ajo që preferojnë shumica e femrave.

Meshkujt dhe femrat të ndryshëm nga natyra

Meshkujt nga natyra janë shumë të ndryshëm nga femrat, pasi e kanë më të lehtë të marrin vendimin për të kryer marrëdhënie edhe pse kanë pak kohë që e kanë njohur partneren, dhe e vetmja dëshirë e tyre është që të bëjnë performancën më të mirë. Por ajo që i bashkon më shumë të dyja gjinitë, janë fantazitë dhe ëndrrat për seks. Të ëndërrosh nuk është ndonjë e veçantë e madhe apo një “pasuri”, por padyshim që kanë sharmin e tij. Për shembull një mbidozë e ëndrrave tuaja në dëshirën për seks mund të bënte që ju të përfshiheshit më shumë gjatë aktit, por edhe mund t’u largonte nga e dashura me të cilën po shoqëroheshit. Sipas rezultateve të studiuesve, meshkujt janë më të prirë se sa femrat që të kenë ëndrra seksuale. Meshkujt duhet të “kontrollojnë” dëshirat e tyre duke ëndërruar më shumë nga sa duhet.

http://www. http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum

2Çka i bashkon meshkujt dhe femrat Empty Re: Çka i bashkon meshkujt dhe femrat prej Wed 06 Feb 2013, 05:39

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Sinjalet dhe ëndrrat ****uale
Studimet laboratorike kanë provuar se te meshkujt që kanë shtuar numrin e
ëndrrave ****uale, është shtuar edhe numri i ereksioneve të tyre. Por
nëse ëndërroni edhe ditën, atëherë i keni punët keq. Meshkujt kanë
tendencën të përjetojnë më shumë shenja si qenie ****uale se sa femrat.
Për ta edhe sinjali më i vogël mund të vënë në lëvizje hormonet e
testosteronit. Pjesa më e madhe e tyre nuk harrojnë të mbajnë mend atë
që kanë ëndërruar. “Në kërkim” të ëndrrave të tyre, shumë meshkuj kanë
përmendur një prej atyre skenave të ëndërruara gjatë bisedës për veten e
tyre apo edhe për çiftet e tjera. Edhe pse jo të gjithë meshkuj e
eksperimentuar nuk ishin homo****ualë, pjesa më e madhe e ëndrrave ishin
për femra të cilat donin të kryenin marrëdhënie me ta, apo thjesht t’i
joshnin. Më shumë se gjysma e meshkujve në shumë vende të botës mendonin
se ereksioni është një element më shumë që duhet të ndjejnë dhe të
përmbushin gjatë ****it.

Nga vijnë ëndrrat erotike
Ëndrrat janë gjithçka që keni dashur të bëni pa dijeninë e askujt
tjetër. Mund të ndodhë që shkak i një ëndrre ****i të jenë pikturat
erotike apo një film *****grafik që ndoshta u jep më shumë ide, të cilat
mund të kenë ekzistuar edhe më parë në mendjen tuaj. Kërkuesit e ****it
kanë vënë re se, pjesa më e madhe e çifteve kanë turp të fillojnë aktin
****ual pikërisht për shkak të ëndrrave të tyre, të cilat janë kaq të bukura dhe të sikletshme njëkohësisht, sa
që është shumë e vështirë për ta të vihen në realitet. Ata e kanë të
vështirë të kuptojnë se pothuajse të gjithë llojet e *****grafisë kanë
një element bazë, atë të perfeksionit. Nuk do të mund të arrihej kurrë
një mashkull apo një femër të quhej partner/ere e denjë për ****, nëse
nuk do të ekzistonin ëndrrat e ****it por edhe shtysat për to. Femrat
humbasin të gjitha fantazitë e tyre ****uale tek ëndrrat sepse sipas
tyre ato i japin më shumë entuziazëm raportit intim.Çka i bashkon meshkujt dhe femrat Kiss,sensual,b,w,couple,nude,water-25056b66c6dce91ec1db8a2abaabd42f_htemen do e cojm tek zona +18 ska lidhje kjo me psikologjin lol


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3Çka i bashkon meshkujt dhe femrat Empty Re: Çka i bashkon meshkujt dhe femrat prej Wed 06 Feb 2013, 11:40

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
padyshim enderrat

4Çka i bashkon meshkujt dhe femrat Empty Re: Çka i bashkon meshkujt dhe femrat prej Fri 12 Apr 2013, 07:29

luani

luani
Administrator
Administrator
Deshira per te kenaq ndjenjat duke filluar nga fjalet e ngrohta e komlimentat e ndersjellta,puthjet e zjarrta,ledhatimet ne vendet me delikate dhe akti i fundit Seksi... Qendron nje fjale e urte popullore :-Pula eshte mahana e qervisht.
Nje shakaxhi malesor thoshte un nuk di me then fjale te bukura femrave po i bie shkurt : - Hajde ti bashkojme keta pshurrac... Çka i bashkon meshkujt dhe femrat 1416650876

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons