Forumi Kuq E Zi
Ia nxjerrin gurin njëkilogramësh.. Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ia nxjerrin gurin njëkilogramësh.. Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Ia nxjerrin gurin njëkilogramësh.. Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ia nxjerrin gurin njëkilogramësh.. Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ia nxjerrin gurin njëkilogramësh.. 575098_458062027538557_1970648348_n
Ia nxjerrin gurin njëkilogramësh..

Një gur që peshonte më tepër se një kilogram është hequr nga fshika urinare e një kinezi. Mjekët me sukses arritën të heqin gurin e përbërë nga minerale dhe proteina nga Zhang Wuhan, banor i provincës kineze Hubei.
Stafi mjekësor mbeti i habitur kur pikasi për së pari me rreze X masën 11 centimetra të gjerë, pasi 43-vjeçari u ankua për dhimbje gjatë urinimit. Kirurgu Wu Tianpeng tha se ky është guri më i madh i parë ndonjëherë në qeskën urinare të një njeriu, i dyti më i rëndë i gjetur ndonjëherë në Kinë.
Më i rëndi në botë u hoq nga një grua po në Kinë në vitin 2009. Ai peshonte më tepër se dyfishi i gurit të gjetur së fundi, rreth 2.4 kilogramë. Guri ishte kaq i madh saqë operacioni për heqjen e tij, që normalisht do 20 minuta, kërkoi më shumë se një orë.
”Fshikëza e një njeriu normal mund të mbajë 300-500 mililitra urinë, maksimumi 1.000. Ky gur zinte një vëllim prej më tepër se 700 mililitrash. Duhet të ketë qenë goxha e dhimbshme”, ka deklaruar Dr. Tianpeng, ndërsa citon Start.

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
mir tpakten qe paska shpetu

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons