Forumi Kuq E Zi
Profecia Maja: Afrohet Fundi I Botës Jo Më 21 Dhjetor 2012, Por Më 5 Qershor 2012. Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Profecia Maja: Afrohet Fundi I Botës Jo Më 21 Dhjetor 2012, Por Më 5 Qershor 2012. Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Profecia Maja: Afrohet Fundi I Botës Jo Më 21 Dhjetor 2012, Por Më 5 Qershor 2012. Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Profecia Maja: Afrohet Fundi I Botës Jo Më 21 Dhjetor 2012, Por Më 5 Qershor 2012. Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Aldo

Aldo
Moderator
Moderator
Profecia Maja: Afrohet Fundi I Botës Jo Më 21 Dhjetor 2012, Por Më 5 Qershor 2012. Fundi-i-bote-noa-300x187


Sipas llogaritjeve të arkeologes amerikane Maria Longhena, fundi i ciklit të kalendarit Maja është kalimi i Venusit në diskut diellor, i cili do të jetë më 5 qershor, 2012.

Kalimi i Venusit – mbështet Longhena – simbolizon ngjarje negative të shoqëruara me luftëra, përmbytje, zi buke, tragjedi. Për të vërtetuar teorinë e Longhena edhe astrofizikanët modernë kanë konfirmuar se data 5 qershor 2012 është një koincidencë e sigurt.

Maria Longhena shpjegon se pse është aq i rëndësishëm ky kalim i Venusit: “Ky planet sipas shkrimeve të priftërinjve Maja (të cilët ishin astronomë të talentuar) është i lidhur me ngjarjet negative të tilla si përmbytjet, katastrofa, luftërat. Dhe fundi i ciklit të kalendarit Maja ofrohet me fatkeqësitë, ashtu si fundi i ciklit të parë”.

Në Kodi e Dresden fundi i botës vjen nga një përmbytje që simbolizohet nga një dragua i madh që hedh ujë në Tokë”.

Sipas astrofizikantit Jesùs Galindo shkrimet e shenjta të gdhendura në një gur të madh në Tortuguero (në jug të Meksikës) sigurojnë fundin e ciklit kalendarik me ardhjen nga qielli të një qenie mbinatyrore, që do të sjellë…

Interpretimi i shkrimeve të priftërinjve Maja është i komplikuar, por e dhëna e sigurt që vërtetohet nga astrofizika moderne është se koincidenca e shtrirjes Diell- Venus-Tokë do të ndodhë më 5 qershor.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons