Forumi Kuq E Zi
Zbulohet se edhe toka ka nje unaze Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Zbulohet se edhe toka ka nje unaze Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Zbulohet se edhe toka ka nje unaze Empty Zbulohet se edhe toka ka nje unaze prej Sun 25 Sep 2011, 12:57

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Zbulohet se edhe toka ka nje unaze Medium_nice-ring
Toka është e rrethuar nga një unazë e përbërë nga anti-protone. Unaza nuk arrihet të shihet me sy të lirë,keshtu qe ne sistemin tonë diellor nuk është vetëm Saturni planeti i rrethuar nga një unazë

Sipas shkencëtarëve unaza i shtohet zbulimit të mëparshëm të mjegullës së pozitroneve që mbështjellë planetin. Mjegulla e pozitroneve është gjithashtu e padukshme nga syri i njeriut.

Ironikisht, anti-protonet janë 2.000 herë më masiv se sa homologët e tyre pozitron, por u zbuluan te dytët nga njeriu.

Unaza është e burgosur nga unaza radioaktive e Van Allen, e cila është e krijuar nga fusha elektromagnetike e planetit.

Zbulimi i unazës është i rëndësishëm për anijet kozmike të së ardhmes, të cilat do të furnizohen nga anti-protone, si karburant.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

2Zbulohet se edhe toka ka nje unaze Empty Re: Zbulohet se edhe toka ka nje unaze prej Fri 01 Mar 2013, 13:00

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
cdo planet e ka nga nje unaz ndaj e ka edhe kjo sepse cdo planet ka


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons