Forumi Kuq E Zi
Alienët jetojnë në planetin e largët KIC 846 2852 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Alienët jetojnë në planetin e largët KIC 846 2852 Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Alienët jetojnë në planetin e largët KIC 846 2852


Alienët jetojnë në planetin e largët KIC 846 2852 Alienet

Alienët mund të jetojnë në një planet të largët, që furnizohet me energji përmes paneleve diellore. Kështu pretendojnë shkencëtarët, që prej kohësh po vrasin mendjen për planetin KIC 846 2852. Rreth planetit ka një megastrukturë, e cila duket sikur është diçka artificiale. Tani shkencëtari Brian Cox mendon se bëhet fjalë për panele diellore. Alienët i përdorin ato për të thithur dritën. “Është diçka që quhet sfera e Disonit, që përdoret nga civilizime shumë të përparuara. Bëhet fjalë për një strukturë që praktikisht rrethon të gjithë planetin dhe tërheq energjinë nga ylli, në mënyrë që alienët të ndërtojnë civilizimin ndëryjor. E theksoj, nuk e dimë me siguri këtë, por janë disa të dhëna që nuk shpjegohen dot ndryshe për momentin”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons