Forumi Kuq E Zi
Dhjetë fenomene paranormale për të cilat nuk ka shpjegime  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Dhjetë fenomene paranormale për të cilat nuk ka shpjegime  Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Dhjetë fenomene paranormale për të cilat nuk ka shpjegime.


Në Britani të Madhe u gjetën gjurmë të çuditshme në formën e brirëve. Krijesa që thuhet se kishte brirë, ngjitej nëpër kulme dhe kalonte përmes mureve. Ky dhe shumë raste tjera janë hetuar nga shumë njerëz, por kurrë nuk u gjetën shpjegime pse ndodhën.
10. Ura Overtoun: Nga ura “Overtoun”, e cila gjendet në Skoci, ku gjatë 50 viteve të fundit kanë vdekur më shumë se 600 qen. Rastet e vetëvrasjeve së qenve janë mjaft të rrallë, por ky fenomen për herë të parë u dokumentua në vitin 1950, ku disa nga qentë që i mbijetuan vetëvrasjes, thuhet se u përpoqën që të hidhen për herë të dytë.

9. Shndërrimi në krijesë prej majmuni: Majmuni me erë të keqe thuhet se i ngjan një “Big Foot”, ndërsa është vërejtur për herë të parë në Florida, kurse u emërua si “Myakka majmun me erë të keqe”. Edhe pse nuk ka prova konkrete për ekzistencën e kësaj specie, në vitin 1977 u miratua një ligj që mbron ekzistencën e tij, transmeton Telegrafi.

8. Dhoma 428 në Universitetin e Ohio: Kjo dhomë e Universitetit u bë e njohur për tingujt e saj të pazakonshëm që vijnë prej saj, në një kohë, kur në dhomë nuk gjendet askush. Studentët, tingujt i kanë përshkruara si “çnjerëzore”.

7. Fluturaket Chupa-chupa: Objektet misterioze fluturuese thuhet se shpesh mund të shihen mbi majat malore braziliane. Ato janë të ndërtuara prej metali, ndërsa vendasit pohojnë se lëshojnë dritë jashtëzakonisht të ndritshme që mund të shkaktojnë djegie, madje edhe vdekje.

6. UFO në Uashington: Në vitin 1952, thuhet se në kryeqytetin e SHBA-së në mënyrë të përsëritur është vërejtur një avion i pazakontë, i cila u shfaq në radar. Qeveria ka urdhëruar një hetim për aeroplanin, por sapo iu afroheshin avionit, ai u zhdukte ndërsa ky ritual u rishfaq disa herë.

5. Shpirtrat e shpëtimit në San Antonio: Aksidentet e mëdha të hekurudhave gjatë vitit 1938 lidhen me një fenomen të çuditshëm. Pasi treni goditi një autobus që vrau 22 fëmijë, në këtë vend paraqitet një shpirt që ndal veturat tjera që mos të goditen nga treni.

4. Binjakët Pollock: Të lindur dy vjet pas vdekjes së motrës së tyre, binjakët, Gillian dhe Jennifer thuhet se kujtojnë momente nga jeta e motrës së tyre të vdekur. Ajo ka lindur në vitin 1958, Gillian kishte nishane identike si një nga binjakët e vdekur, transmeton Telegrafi.

3. Fytyra në Belmez: Në një shtëpi spanjolle, konkretisht e ndërtuar mbi një sipërfaqe të një varreze, thuhet se u shfaqen konturat e fytyrës së njeriut. Edhe pse banorët u munduan ta fshinin këtë fytyrë, ajo sërish u shfaq mbi këtë ndërtim.

2. Gjurmë të ferrit: Gjatë një dite të vitit 1855, në Britani të Madhe u gjetën gjurmë të çuditshme në formën e brirëve përgjatë 160 km të dëborës. Krijesë që thuhet se kishte brirë, ngjitej nëpër kulme dhe kalonte përmes mureve.

1. Anija e të vdekurve: Në vitin 1948, nga anija holandeze “Ourang Medan” u dëgjuan thirrje për shpëtim me mesazhin “të gjithë zyrtarët janë të vdekur” dhe “po vdesim”. Ekipi i shpëtimit kur mbërriti në anije, gjetën gjithë ekuipazhin e vdekur, me fytyra të masakruara, ndërsa shkaku i vdekjes ende mbetet i panjohur.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons