Forumi Kuq E Zi
Lufta e III Boterore mund te zhvillohet ne internet dhe ISIS mund te fitoje Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Lufta e III Boterore mund te zhvillohet ne internet dhe ISIS mund te fitoje Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ekspertët paralajmërojnë: Lufta e III Botërore do të zhvillohet në internet, ISIS mund të fitojë

Lufta e III Boterore mund te zhvillohet ne internet dhe ISIS mund te fitoje 2490e510

Lufta e Tretë Botërore do të ketë si fushë beteje internetin – një luftë për të cilën militantët e Shtetit Islamik janë të gatshëm, ndërsa Perëndimi nuk është i përgatitur akoma. John McAfee, ekspert i sigurisë kibernetike, ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara dhe Perëndimi janë përgatitur vetëm për luftën tradicionale, jo për luftën në internet. Ai pohon se “arsenali i plumbave, bombave, tankeve, anijeve, raketave dhe aftësitë tona bërthamore do të jenë të padobishëm në luftërat e ardhshme”.

Në një artikull të shkuar për International Business Times, McAfee shprehet: “Askush nuk mund të parashikojë të ardhmen. Ne mund të bëjmë supozime ose, me shumë kujdes, mund të shqyrtojmë mundësitë e ndryshme dhe skenarët. Por, për një skenar të luftës kibernetike ne jemi mjerisht të papërgatitur – madje edhe të pambrojtur.”

Ai shtoi: “Nëse nuk jemi në gjendje të mbrojmë rrjetet tona, gjithçka që lidhet me to mund të infiltrohet nga piratët kibernetikë. Në botën tonë moderne këtu përfshihen rrjeti i energjisë, i centraleve bërthamore, aeroplanët, makinat dhe e gjithë infrastruktura jonë financiare.”. Këto do të jenë armët me të cilat do të ndeshemi në luftën kibernetike.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons