Forumi Kuq E Zi
Gjendet një luan i ngrirë 10 mijë vjet më parë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Gjendet një luan i ngrirë 10 mijë vjet më parë Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Gjendet një luan i ngrirë 10 mijë vjet më parë


Gjendet një luan i ngrirë 10 mijë vjet më parë 209795

Përmes këtyre fotove do të shikojmë se si duket fytyra e ngrirë e një luani shpellash, i ngrirë në Siberi rreth 10 mijë vjet më parë.

Luani këlysh është një nga dy të gjetur këtë verë, dhe nga i ftohti ato janë ruajtur në një gjendje thuajse perfekte. Shkencëtarët thonë se ky është një zbulim mahnitës.

Studiuesit rusë kanë siguruar një material gjenetik të tillë, që mund të sjellë në jetë sërish luanin e shpellave. Po ashtu ata shpresojnë të gjejnë përgjigje se përse u zhduk krijesa, që jetonte nga Britania e deri në Rusi.

Gjendet një luan i ngrirë 10 mijë vjet më parë 209795

Gjendet një luan i ngrirë 10 mijë vjet më parë 209796


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons