Forumi Kuq E Zi
Shkencëtarët kanë krijuar minj të tejdukshëm për të shëruar sëmundje Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shkencëtarët kanë krijuar minj të tejdukshëm për të shëruar sëmundje Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shkencëtarët kanë krijuar minj të tejdukshëm për të shëruar sëmundje

Shkencëtarët kanë krijuar minj të tejdukshëm për të shëruar sëmundje Shkenc10

Në përpjekje për të shëruar sëmundjen e kancerit dhe disa sëmundje të tjera, shkencëtarët ka zhvilluar miun transparent.
Këta minj laboratorik janë pa lëkurë dhe me anë të kemikaleve të ndryshme, organet e tyre janë bërë pothuajse të tejdukshme.

Siç raporton Associated Press, pasi të bëhen edhe disa studime të sistemit nervor të njeriut, do të bëhen edhe eksperimentet e para në shërimin e personave të sëmurë.

Viviana Gradinary nga Instituti i Teknologjisë në Kaliforni, ka thënë se ‘këta minj mund të ndihmojnë në zbulimin e qelizave kancerogjene, të cilat më pas do ti lokalizojmë’./Telegrafi/

Shkencëtarët kanë krijuar minj të tejdukshëm për të shëruar sëmundje Shkenc11


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons