Forumi Kuq E Zi
BE-ja, SHBA-ja, Australia, Franca dhe Zelanda e Re dëshirojnë ta mbyllin Antarktidën Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
BE-ja, SHBA-ja, Australia, Franca dhe Zelanda e Re dëshirojnë ta mbyllin Antarktidën Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
BE-ja, SHBA-ja, Australia, Franca dhe Zelanda e Re dëshirojnë ta mbyllin Antarktidën
BE-ja, SHBA-ja, Australia, Franca dhe Zelanda e Re dëshirojnë ta mbyllin Antarktidën 807px-Ferrazbasealpha
Zëri i Rusisë Australia, Zelanda e Re, SHBA-ja, Franca dhe Bashkimi Europian kanë propozuar krijimin e 2 zonave të mëdha detare të mbrojtura në Antarktidë.

Ky vendim mund të merret në takimin e 32-të të përvitshëm të Komisionit për Ruajtjen e Gjallesave Detare të Antarktidës (CCAMLR), i cili do të nisë në qytetin australian të Hobart-it më 23 tetor.

Është propozuar krijimi i zonave të mbrojtura në Detin Ross dhe pjesën lindore të Antarktidës.

Sipas deklaratës së përfaqësuesve të delegacionit rus në CCAMLR: "para mbylljes së zonave detare të shfrytëzueshme është e nevojshme të studiohet në detaje baza shkencore e vendimeve të tilla".

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons