Forumi Kuq E Zi
Punonjesit e Yahoo t'u rikthehen zyrave per te punuar Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Punonjesit e Yahoo t'u rikthehen zyrave per te punuar Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Punonjesit e Yahoo t'u rikthehen zyrave per te punuar Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Punonjesit e Yahoo t'u rikthehen zyrave per te punuar Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Punonjesit e Yahoo t'u rikthehen zyrave per te punuar Yahoo-10

Punonjesit e Yahoo t'u rikthehen zyrave per te punuar

Të punosh nga shtëpia është parë, të paktën deri më sot si e ardhmja e në këtë sektor. Por një vendim i Yahoo rrëzon këtë mit. Drejtoresha e re ekzekutive e kompanisë amerikane ka urdhëruar rikthimin në zyrë të të gjithë punonjësve të saj.

Vendimi ka ngjallur pakënaqësi dhe reagime. Në shumë e-maile dërguar drejtoreshës, punonjësit e Yahoo pretendojnë se nga shtëpia apo nga kontakti me njerëz nëpër kafene lindin idetë inovatore. Megjithatë, këto ankesa e pretendime nuk kanë ndërruar mendjen e shefes së re të Yahoo, Marissa Mayer. Ajo shprehet e vendosur që nga muaji qershor, të gjithë punonjësit e kompanisë të rikthehen në zyrat qendrore.

Vendimi nuk është i pari i këtij lloji. Edhe Google “po shtrëngon rripin” në këtë sektor. Kreu i motorit gjigant të këkimit i pyetur se sa punonjës nga shtëpia do të kishte kompania në të ardhmen, deklaroi: “Sa më pak që të jetë e mundur”.

Të dhënat tregojnë se që nga viti 2006 numri i personave që punojnë nga shtëpia është rritur me 56 përqind në Britaninë e Madhe dhe me 26 përqind në Shtetet e Bashkuara. Sipas kompanive që aplikojnë këtë lloj punësimi, fillimisht kjo u pa si e leverdishme pasi hiqte menjanë koston e transportit, por në gjithë këto vite dhe me shtimin e konkurencës, kërkohet më shumë rendiment, bashkërendim idesh dhe për më tepër, më shumë siguri për të mos dalë para kohe projektet inovatore.

https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons