Forumi Kuq E Zi
Per Ty...... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Per Ty...... Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 2]

1Per Ty...... Empty Per Ty...... prej Thu 23 May 2013, 08:46

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nese
Kam Gabuar shpirt me fal...Nese Stpelqen Dashuria Ime Zemres I Them Ndal
E Nese Sdon Tkesh Lidhje me mua un te kuptoj falmi shpirt gabimet e
lerme te te dashuroj...Mos Harro Shpirt Se Je Arsyja Qe Jetoj mos harro
shpirt se per syt e buzqeshjen tende un kam nevoj..mos harro shpirt te
luytem mos me urre po ki sadopak meshir...Te dua Shum Shpirt e shpresoj
qe tme kuptosh e x dashurin time me e pranu mos ta kesh tveshtir


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

2Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Thu 23 May 2013, 08:47

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Mbase
nuk bej mire se po te shkruaj, -pasi nuk di nga tja filloj -se kam
shume per te treguar -nuk e di ne mundem dhe te gaboj -ndoshta ate qe
ndjej nuk e shpreh dot -sepse fjalet kan varferi nuk mjaftojne
-gjithsesi disa germa po i formoj -me gjith shpirt te dashuroje -por te
lutem mos e mer per dobesi -keto jan ndjenjat e mija per ty -edhe nese
une te ngjaj si femije -eshte malli dhe deshira te jem me ty ne
perjetesi..!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Thu 23 May 2013, 08:47

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
zEMEr
mÊ bE$ö ûÑ jâM pEÑDÛâr dÊ$hmîTÂr î kâM LÖtëT ÑÊ $ý tÂÑÎ e pRÂÑÔj $e kâm
GäbüaR Â$ñjeher $kâm qêñ î denj pËR tý î kûjtöj Me Mâll pÜthjet e tÜÄ
JÖ $e be$öÑ pôr ê$htE e vERTet mË me$ovE TÎ me leDHÄTIME kTHEhû pRÂp tê
lûtem dhe Njëher..!!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

4Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Thu 23 May 2013, 08:47

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Me
Cdo Njeri Ce Flas Per Ty Po Mendoj Shpesh Dhe Ne Pergjigje Po
Gaboj..Qeshin Ata E Bejn Shaka Po Buzeqeshjen Tende Askush Se Ka ^.^


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

5Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Thu 23 May 2013, 08:48

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
NUk e
DI a MUNd Me MFaL Me Ma Lonn ZeMRen Pa FJaL , Me HaP DRIt DERIn e
DIeLLiT e Me TBo PRINCESH e QeLLiT , TUeLem GJUNJe e TKeRKoJ FaLJe
TReNDaFILIn Ta DHuROJ , Du Me Bo DICKa SI Ne PRRaLLa Sa TJeM GJaLL Le Ta
KuJTOJ , CaSTeT HeR i Ke PERJeTuaR DHe ME SHPIR Je CoPTUaR DHe Me MaLL
UNNe I KUJToJ Se NUk MUnDeM TI HaRRoJ , NUk Po MUnDEm Qe Ta BeSoJ NUk Po
MUNDEM Ta BeSoJ Qe DaSHNia JoNe PRRaLLoRe Si NJe LOJ KTUu PeRFUnDoII ♥♥


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

6Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Sat 15 Jun 2013, 11:05

Klio

Klio
Moderator
Moderator
T kesH dikKe n ZzeMeR esHte bukuR pòOr t jesH dhe Ti n zZemRenN e tIjj esHte e MrekKulluesHme .. !!!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

7Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Sat 15 Jun 2013, 11:05

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Ne jette mesòva se s'mund ti kesH t gjitHa cfare kerkOn ..dHe un vendOsa t lej gjitHcka e tt t'kemM vetem TyY !!! Dhe e di sSe tt t'kem tYY dO t thOt t kem gjitHcka !!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

8Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Sat 15 Jun 2013, 11:06

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Pa tY joO s'jamm e qett :'((( ... Pa Ty jòO s'kamM jett Per Ty...... 1141667947(


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

9Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Tue 18 Jun 2013, 05:16

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Sdo munnd te iki askund se e di se do me mungoj....E Kam dit gjithnje se zemra ime vet at mashkull do dashuroj


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

10Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Tue 18 Jun 2013, 05:18

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Gjithnje kam dashur nje arsye tjetoja me shum,por jo nje arsye qe trrija gjithnje naten pa gjum...gjithnje kam dasht qe syt e ti tme shihnin mua gjithnje kam dasht qe goja e tij tme thoshte te dua....gjithnje kam dashur qe lotet e mi tbinin per te...por skam dasht qe lotet tbijn nga dhimbja e tradhtia se ai po iken larg e vetem po me le...kam dasht nje arsye qe zemra ime trrij per te....kam dasht nje arsye qe ti them se e duaaaa e se ai ka qen gjith bota per mua


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

11Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Sat 22 Jun 2013, 23:02

Albaa

Albaa
Princeshe
Princeshe
po rri zgjut ..

12Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Tue 02 Jul 2013, 17:21

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
do beja gjithshka veq nje shanc tme jepje ti


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

13Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Wed 03 Jul 2013, 05:54

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Gjithcka qe deshiroja nete dhe dite te tera, ishte te te dashuroja me gjithe fuqine e qenies sime.
Lutesha qe te pranoje te qendroje prane meje deri ne fund te jetes sime.
Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te vertete.
Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen kurre edhe nese ty s te takoj askund.
Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria jote.
I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe vetem e enderrova.
I shkruaj nje femre qe e dua shume, i shkruaj i shkruaj, doren s mund ta ndale, i shkruaj ne megjes, diten,
ne mbremje, ne mesnate, i shkruaj dhe kur jam ne gjume. I shkruaj pa zemer se zemren time e ka ajo te falur nga une .
I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di, Enigmes, enderres qe ne foto se pashe, i shkruaj asaj per te cilen mbaj zi,
i shkruaj asaj qe ne te, ne dashuri rashe.I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetsoj, asaj te ciles dashurine qe kam ndaj saj nuk din ta kuptoje.
Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova.
Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une nuk dua te egzistoje.
Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote, mos harro se per ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote, mos harro se te dua ma shume se dje, sote.
Me kujto edhe kur te thojne se nuk jam gjall, mos harro se as guri s kishte plas ma pare.
Me thuaj nje here se kote nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim.
Mos lejo qe te behem i dashurise, edhe nje viktim , me thuaje nje here,
se me don sa te dua shpirti im. Mos mendo se edhe nese me Ty nuk jam, me beso se vetem ty te deshta, me zemer te them!
Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty kurr nuk do te zbehet.
Dhimbje e madhe per mua do te ishte t’i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.
Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume veshtire ta gjeja.Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

14Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Wed 03 Jul 2013, 05:55

Klio

Klio
Moderator
Moderator
ur te bie shi, dil nga shtepia dhe leri pikat qe bien te te prekin,
jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t’i jap.
cka te shkruaj kur s kam as fjale, nuk kam as zemer, se te gjitha ti kam fale!
Lulet nuk mi pranove, tani me ke zemeruar, kete gjest do ta kuptoje se dashurine time ke refuzuar!
Bie te fle, tek ti mendoj, ne enderrat e gjumit ty te shikoj,
zgjohem ne mengjes ty te imagjinoj, per tere jeten ty te dashuroje.
Do desha te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu, te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja mbi buzet e tua.
Dy pika lot’ per dashuri, dy zemra qe ndodhen ende ne vetmi,dy zemra te arta, dy zemra te zjarrta,
e duan njera tjetren edhe pse jan te larta !
c’te them tjeter ,tash pervec se mendo mire. Me ler te iki nese te pengoj ose : Te dua ,me thuaj.
cdo dite po vdes nga pak, se dhemjen e kam afer e ty te kam larg. Kam prit e nuk ke ardhe,
pse s me vrave ti, po me le te gjalle. Vone eshte, vone eshte per te qar, vone eshte per te qesh,
vone eshte perseri pran meje te jesh!Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c’bej, nuk di nga shkoj.
Gjithmon nje buzeqeshje me perkedhel krejt fytyren kur kujtoj syt e tu.
A nuk e ven re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?
Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.
Mbi detin e qet lundronte nje flet . Mbi te shkruante te dua per jete!
Merre zemren time te shkret mbyte me dure tua pastaj knaqu ne kete bote se me s te them te dua!
Se kjo zemer vec per ty ka rrah dikur, por ti kete se kuptove kurre!!
Mos loto nese shkoj e s’kthehem. Mos me pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.
Mos me pyet si jetoj kur me ke lene vete, mos kerko falje nga zemra qe nje here e vret.
Mos trokit me ne dern time, se ajo eshte mbyll, se ne zemren qe e theve kurr s ke per te hyre.
Mos me thuaj, se me ke dashuruar, tash eshte vone, shume vone per tu penduar.
Mos me pyet per ato caste qe dikur me mua kalove, mos loto per fatin tone qe ti vete e shkaterrove!!!
Ne mendjen time shpalos kujtime nje nga nje ,ne njeren nga ato e gjeje tregimin per ty ,athua ku je ti!?
A thua enderr ishe ti!?
Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje, ajo qe me fal ngrohtesi.Nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje.
Nje mije poezi do ti shkruaj per ty ,por asnjera s bene pune ,qe te kthehesh tek une,
molle e ndaluar, e ndaluar per ne, qenka dashuria jone, qe u mbulua me dhe!!
Tash nuk jemi afer, si dikur nuk jemi, pervec njeri tjeterit tjeter gje nuk kemi!
Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji, te pres aty ku urrejtja behet dashuri,
ku lotet kthehen ne rreze dielli. Te pres aty ku le krenarine per gjithmone, te pres aty ku zemra ime s do te vuaj me!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

15Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Sat 06 Jul 2013, 07:01

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Sa shumë i pëlqente ta shihte vjedhurazi. Kur sapo ndaheshin, ajo vazhdonte rrugën, ndërsa ai bënte dy hapa e më pas kthente kokën, për të parë një e nga një hapat e saj! Ato hapa ishin melodia më e bukur për veshët, tingujt me qetësues për zemrën e tij. Dhe pse shpesh, ato hapa te qetë bënin që zemra e tij të rrihte shpejt. Dikur, teksa po shijonte ato hapa nga larg, ishte afuar e me shaka e kish’ quajtur: patë e bukur. Kaq bukur dhe plot delikatesë ajo ecte. E kaq mjfaftonte, një hap duhej, qe dita e tij te merrte arratinë drejt pafundësisë..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

16Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Mon 08 Jul 2013, 13:53

luani

luani
Administrator
Administrator
Per ty vrapoj e nuk lodhem,
Per ty sakrifikoi e nuk pendohem,
per ty luftoi e nuk dorzohem,
per ty kaloi nete pa gjume,
per ty shkruaj poezi pa fund,
per ty vazhdimisht enderroi,
per ty cdo gje e bej te arrire,
nga ty s'mund te ndahem asnje cast,
kaq shume te dua e kam me te dasht.

17Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Sat 20 Jul 2013, 07:27

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ende e dua dhe pres ta takoj mendoj me vete e them pse me tradhtoi un e dua ende e do ta pres me vitte vetem dua ta di se qben me fotografin time a mendon ai per mua dhe a me kujton ai le ta din se un per te rroj


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

18Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Mon 22 Jul 2013, 14:50

luani

luani
Administrator
Administrator
Per ty kam bere bene,
Per ty kerkoj toke e qiell,

per ty shkrij akuj e thaj oqeane,
Per ty rrafshoj maja e shuaj vullkane,

Per ty caj male e hap tunele,
dhe ne zemer te tokes te kerkoj folene.

Ne shtat dryna ba me te shti,
ska fortese qe te mban ty,

Edhe lart ne stratosfere
te ret e bardha kam me te gjet.

Ne ret e bardha ngjitem per ty,
Veq me te puth njata sy.

me te puth buz e faqe te kuqe,
kam ba ben me te marr ne gji,

Kaq shum te due moj selvi...

19Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Wed 24 Jul 2013, 06:13

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Rrezja e diellit me preku syte dhe ylberet e drites formuan imazhin tend
Portreti yt i derdhur ne drite ... nje iluzion qe vec me cmend.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

20Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Wed 24 Jul 2013, 06:13

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
atje ku ishe
ka mbetur zbrazetia
ska me paqe, ska me qetesi
asgje pervec humbjes
une smund ta kujtoj me
si dukeshe kur ishe mire
semundja jote te shkateroi te terin, te konsumoi te terin
ti urreje te ishe i mvarur
dhe une urreja te ishe i mvarur
por ne asnjehere nuk e urryem njeri tjetrin
Une te beja gjeja qe skisha enderruar kurre se do ti beja
Te mberdheja kopsa,
Te laja, te thaja @ te vishja corapet-
Ti me lejoje me deshire
Nuk kishe turp, por..
Trupi yt nuk ishte me ‘i bukur, i shendetshem’
Ishte bere nje gje e padurueshme dhe ti tani je i lire prej tij
Megjithese une do te kisha dashur dhe ashtu
Perseri nuk do te doja te kthehesh ashtu si ishe.
shpirti yt fluturoi nje here
dhe vazhdon te fluturoje
por une nuk jame e sigurte
per timin
une nuk dua qe nje dere e re te hapet
une dua qe e vjetra mos te ishte mbyllur
une jam nje femije qe qan per henen
duke u munduar ti ike realitetit.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

21Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Wed 24 Jul 2013, 06:14

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Afrohu Dhe Me Ngroh Zemren
Qe Per Ty Po Vuan
Afrohu Dhe Me Largo Dhimbjet
Qe As Gjate Me Munduan
Afrohu Me Afer
Dhe Ne Sy Me Shiko
Afrohu Dhe Me Thuaj Nje Fjale
Me Thuaj Qe Me Do

Shikoj Syt E Mi
Dhe Do Gjesh Dashurin
Qendro Pran Mejet
Dhe Do Te Fale Lumturin
Mos Me Rri Larg
Sepse Syt Lot Me Pikojn
Me Shiko Me Vemendje
Shiko Dy Sy Qe Dashurojn
Me Ler Te Te Prek Floket
Ngadal Ti Ledhatoj
Me Ler Te Te Them Nje Fjal
Te Te Them Te Dashuroj
Mos I Hap Krahet
Qe Te Fluturosh
Hapi Krahet
Te Me Perqafosh
Un Nuk Leviz Dot
Jam Si Akull I Ngrir
Afrohu Me Puth Buzet
Dhe Shuaje Kete Deshir

Ketu Jam Dhe Po Pres
Qe Pran Mejet Te Ulesh
Eja Dhe Zbukuroje Dashurin
Beje Si Nje Tufe Lulesh
Afrohu Ngadal
Dhe Me Fal Ngrohtesine
Qendro Me Mua
Dhe Do Te Kemi Dashurine


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

22Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Wed 24 Jul 2013, 06:14

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dyshoj se ka nje fund te lumtur
nje qellim te persosur
Kam frike nga e perkryera
ajo me shton pasigurine
Dyshoj ne gjetjen e lumturise
te asaj cka xemra kerkon
Ka mjaft krenari per te stolisur kete bote
aq sa me ndricimin e tyre do te vrisnin ndjesite
do ta semurnin te shenjten
e shpirtin njerezor do ta burgosnin
ne qeline e vetvrasjes
Madheshtore eshte fjala qe buron nga zemra
Dyshoj ne efektin qe ajo ka.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

23Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Thu 25 Jul 2013, 11:41

luani

luani
Administrator
Administrator
Per ty vrapova,
te gjej folene,
Ne muzg te takova,
per mua ishte kenaqesi,
te shikoja ne buze ,
te shikoja ne sy,
bukuria jote me magjepsi fare,
u zgjata sa munda te te puth ne balle...

Mos me the ate mbremje,
dhe un u largova pak nga ti,
-Pse me the mos,
a nuk me don ti.
Dhe ti mu prgjigje, me embelsi,
nuk e shikon henen qe sheh...
sikur te kishte sy.

Iku hena...
dhe nata u be pus,
Po tani te thashe,
me lejon te te PUTH...

24Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Thu 25 Jul 2013, 15:15

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Deshiroj


Deshiroj te shof me sy,

te mos me djeg malli per ty,

sikur te isha reze hane,

do te hi ne dhomen tande,

vetem ta dish se sa te dua,

s'do tjetosh as nje ore pa mua!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

25Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Thu 25 Jul 2013, 15:16

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Hapi krahet shpirti im!


Hapi krahet larte ne qiell,

ti per mua je diell,

por e lumtur prap nuk jam,

se TY afer nuk te kam!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

26Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Thu 25 Jul 2013, 15:16

Klio

Klio
Moderator
Moderator
Mos i beso askujt


Mos i beso askujt,

e mos e urrej veten

por me beso mua,

qe per ty e jap jeten.

Edhe pse je larg,

asgje sme pengon.

Largesia na ndan,
Dashuria na bashkon!


________________________
"Mendjet e mëdha diskutojnë idetë,
Mendjet mesatare diskutojnë ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnë Njerëz.."

27Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Tue 30 Jul 2013, 05:28

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Per ty po derdhi lotë

Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan nekafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit........


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

28Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Tue 30 Jul 2013, 05:28

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Largèsia...i rrit zjaret...rrit xhelozinè...rrit dashurinè...

Veprimi mè i bukur i dashurisè qè mund tè ndèrmerni nuk èshtè veprimi i parashèrbimit tè tè tjerève.Kur i ndihmoni dhe shèrbeni dikuj,juve e mbèshtetni,e ngushèlloni,i ofroni lehtèsim dhe mbèshtetje...megjithatè,kur do ta shikoni nè bukurinè dhe mirèsinè e brendshme origjinale tè tij,ju e transfromoni dhe pèrsèri e krijoni...pra,largèsia krijon nji lèmsh shpesh tè èmbèl..e shpesh lèmshin e mbushni me xhelozi...largèsia ashte e aftè pèr shumcka...ju nganjiherè mendoni gjatè....lodheni me vetmi e mednime gjetiu...dhe shpesh thoni "s'duroj dot mè"...
krijoni shpesh mendime tè kota...pèr njeriun e zemres...ku ndodhet?cbèn? me kan rri?ku prehet?ku buzèqesh?ku cmallet?...ju mbytin mendimet e lèmshi sa vin e mè shumè sillet e mbèshtillet...
Gjeja e pare qe ndjehet, eshte frika e humbjes se kontaktit me tjetrin, ndjeheni si molla e ndare ne dy pjese. Dhe gjithcka duket sikur erresohet. Filloni te mendoni se, per nje arsye apo tjeter, nuk do te jete e mundur te shiheni shpesh. Kur te doni te merrni nje vendim te rendesishem, nuk do te keni mundesi ta diskutoni me te deri naten vone, sic keni bere deri tani. Pastaj, ekziston edhe ajo frika tjeter: xhelozia. Ç'bote te re do te zbuloje ai, me mijera kilometra larg teje? Sic dihet, te rejat te magjepsin gjithmone. Dhe ndoshta, keni frikemund t'ju lere menjane...
Tani pèrpiquni qè atè njeri ta kujtoni si herèn e parè..pa lejuar tek ju tè ndikojnè pèrvojat qè pèr ta ndèrkohè i keni fituar,qoftè tè mira apo tè kèqija.pèrpiquni ti gjeni edhe ato gjèra qè mbase i keniharuar pèr shkak tè afèrsisè me tè...sepse afèrsia lind zakon...lodhje...shkurtpamèsi...mèrzitje...pra gjèrat nuk janè tè freskèta...ndèrsa nga largèsia ju pas largimit i freskoni dhe mè shumè dhepse ndjeni mungesè e dhimbje pèr tè...
LARGESIA MUND TE VRET SHPIRTIN...POR JO EDHE NDJENJAT...ehhh te te kisha TASH prane,shume gjera kam per te te thene,ne flasim ne telefon ne msn,cdo dite...shihemi...cmallemi,por jo,jo nuk cmallemi sa duhet,ndryshe eshte kur te shoh ne sy dhe me sheh ne sy dhe i themi njeri-tjetrit po te njejtat fjale,po te njejtat gjera po jo kane tjeter vlere kur ti them ne sy...ti shpirti i shpirtit tim,thone ti je larg po..ti...si mund te jesh larg kur te kam shume afer,ja ketu,mu ketu ne zemren time,ka D*cka me afer se zemra?une te shoh moj cdo nate ne enderr te shoh..hejj edhe rruges kur eci para sysh me del hija jote,joo nuk jam cmendur,JO,eshte dashuria per ty qe me ben te tille.Mbase ata qe jane rrotull meje nuk me kuptojne,po nuk ua ze per te madhe,them...ndoshta nuk e kan provuar se c'eshte dashuria,c'eshte malli,c'eshte...c'eshte qe te te zere gjumi duke menduar se te kam prane e te zgjohem ne mengjes duke te te kerkuar se ende je aty.Un KAM MALL...PER TY
Naten e mire...shihemi ne enderr...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

29Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Fri 02 Aug 2013, 17:54

luani

luani
Administrator
Administrator
Per ty shkrij akuj,
mbushe oqeane.
ngrohtesi pafund,
shperndaj per zemren tende...

30Per Ty...... Empty Re: Per Ty...... prej Sat 07 Sep 2013, 15:44

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Me gjet zemer te njejt asht shum veshtirê
me rujt dashurin nga rrethi gjeloz asht teper veshtirê
te heshtesh te han heshtja
te folesh te ik ndergjegja

si ta mbrojsh dashurin kur shumkush ta ka zilin
sa e poshter bota,me disa idiota
botê pa meshir,punen se njef aq mirê
me shkatrru din , me thy zemra ashtu
zoti i mallkoft ziliqaret e tradhtaret...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons