Forumi Kuq E Zi
POEZI HUMORISTIKE :UNË DHE AJO Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
POEZI HUMORISTIKE :UNË DHE AJO Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
POEZI HUMORISTIKE :UNË DHE AJO Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
POEZI HUMORISTIKE :UNË DHE AJO Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 2]

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNË

ime tastier ,
jote diskotek,
dashuria jon,
windows 2008

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO

mendo nje cast,
nje cast per vehte,
sa je i shemtuar,
sa ska ku vete,
kerkoi nje premtim,
nga ti un e dua,
nderroje syratin ,
se keshtu s´te dua,...

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNË
ne qiellin e kalter pa re
filloi te binte shi
'te dua' i thoshte ajo
'as une' i thoshte ai

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO
Kush thote je i paafte?
Kush mbi ty po hedh dyshime?
Ti te gjithe i le ne balte
Kur eshte fjala per...pretendime!

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNË
Zemra ime tull,
zemra jote llac,
dashuria jone
pallat 15-kac

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO
15 katshi
si mos te ken lift
nisemi per takim
s´mund takohem tri dite.

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNE

nje enderr me tha
s´mund takohemi kurre
sa me doli gjumi
te takova n´forum
dua te jem me ty
jo nuk rri me burra
ne dy per lakmi
shkruajm vargje
me thumba.

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO
Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush me kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kisha pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te me cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa me cuar,
Por me ne fund u martova
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

Te Shtunen,naten e dasmes,
Lumemadhi burri im,
Beri bishtin pyk,
Dje isha ne varrim

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
SERISH AJO

I dashur do dalim te henen
po serdhe ta mar nonen
po sdule keq ta kesh punen
sjom budalle te pres njer
te shtunen

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNE

mi prano ngushellimet
mori mike e vjeter
do ti qoj une shkuesit
do ta gjej nje tjeter.

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO

Pash në ëndërr sikur të puthja
Me shumë afsh dhe ledhatime,
Mbaroi ëndrra hapa sytë
Unë po puthja dorën time!?

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNE
une u ndjeva mbret
ne kohe te kesaj endrre
veq me erdhi keq
qe lendove doren tende.

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO

I dashur do dalim te henen
po serdhe ta mar nonen
po sdule keq ta kesh punen
sjom budalle te pres njer
te shtunen

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNE
e dashur
te henen dalim
edhe po na e ngrente
ujku kalin
po dashe dalim
dhe diten e marte
ta kam nis sherrin
me cokollade
mos ke merak
nuk te harroj kurre
te therras per darke
diten e merkur
te ejten dalim
per trup qytetit
nuk kam shume lek
por do i huazoj prej Metit
pastaj per ty do e beje nje kremte
kete e kam plan diten e premte
te shtunen edhe njehere takohem
po pate pelqimin te dielen martohem.

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO
qe kur te takova
e deri ne ate dite
mallkoj ate bushter
qe te nxori ne drite

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNE
Dashuri matematike...


Ty po te drejtohem,vajze moj syzeze
me do a sme do,kjo eshte hipoteze

Pamja jote e embel,posi teoreme
kur te shoh perpara,sikur zgjidh probleme

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon

hunda si segment,posi rreze drite
veshet simetrike balli si orbite

Buzet si eklips,mjekra si kupole
syte si dy vatra,vetull parabole

C'mi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetrale

rreze rezatojne syt e tu te qeta
njeri rreze alfa,tjetri rreze beta

per ty psheretimat qe dalin rrethore
hapen vale-vale si rrathe bashkqendrore

une e ti nje thyese lidhur ne nje bosht
ti numerusi siper,une emerusi poshte

po ste bera jeten diell si pranvera
c'vite me jane taksur mi shumezofte zeroja

dashurise per ty mos ti shuhet vapa
cdo fjale qe te thuash do ta fus ne kllapa

dhe oh si do rritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore, mot fuqi kubike

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mendte gjer ne infinit.

me trete formule,me shkrive te gjalle
si nje copez akull ne plus njeqind shkalle

folme shpirti im,shpirt ne maximum
se pa ty s'kam gjume as ne minimum!

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO


Kush dreqin me mesoi Ineternetin, se s'po di me c'fare eshte realiteti
kur hy ne Chat haroj te dal, aty mesova qe kusherira ime ka 3 jave qe ka lindur djal
Nuk ri dot pa hyre perdite ne Internet, kurse tek gjyshja kam pa shkuar plot 2 vjet
Nuk le njeri pa ngacmuar ne Forum, sa nuk me del koha as per te fjetur gjum
Kerkoj gjithe diten te gjej nje Portal, s'me inetereson se kam shtruar gjyshin ne spital
i them Mirmengjes c'do dite nje shokut ne Irlanden e Veriut, ehhh... ta dini ju... kam 4 muaj pa pare komshiun
Ne MSN kam miq dhe nga gjithe bota ehi cmiq ....., dhe nuk kam kohe te dal me shoket as per nje kafe
I njoh gjithe Shtetet vetem nga IP-ia, dhe nuk di ne c'vit eshte cliruar Shqiperia
E lashe gjithe leket ne Ineternet Caffe, kur lodhem i them dukuj : hajd dalim nje xhiro se nuk kam lek per kafe. hahaha.

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNE

mos e mallko mesuesin e shkret
se hiq nuk bene sot,pa u mesua ne internet
nese interesohesh me shume per portale
une te gjeje sa te duash,jane bere si livadhe
Shqiperia u clirua me 1912,sigurisht ti ishe fjete
ne internet cafe mos shko ti shpesh
se ta dergon baca nje PC peshqesh
per leket kurr mos u ben merak
une i paguaj harxhimet,ne te cilin duash pallat.

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO

Djali kerkon nuse!

Kreh baluket dite e nate
koken e shkrete se le rehat
perdor vajra ,xhelra e llaqe
tu be koka porsi faqe.

Tre pasqyra na i theve
me parfum tere lagjen leve
kater pale kepuce i grise
mendjen vajzes dot sja prishe.

Per ty paska qene nje fat i keq
se vajza te qelloi e ftohte akull
ah i mjeri cke per te heq
do pendohesh qe je mashkull.

Dije nje dite do dashurohesh
prandaj mos e merr me ngut
por ta dish shume do pendohesh
se nusja ne shishe ka me te fut.

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNE
Ne ate feste kishte burra te fuqishem dhe te
pasur, por ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte burra te bukur dhe te pashem,
por ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte te rinj te shkathet dhe elegante
por ti me shikoje mua,
ca shonc ***, nje here qe me bie nje femer yll ne dore...i ka syte e shtremta

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO
ne dritare rrija une,
ne dritare rrije ti.
buke me gjalpe haja une
buke me gjize haje ti.
...eh dashuria, dashuria..

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNE

ti poete
don me me mashtrua
banketin une e kam shkruar
jo qe isha kauboj
por me qesh kisha nevoje
mprehe lapsin,blej fletoren
poezis ja ke marr doren
veq mos mendo me gabua
se s´mund matesh fare me mua.

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
AJO

Vdiq Naimi vdiq Naimi
Lumja ti moj Shqiperi
si nuk vdiq pak me pare
qe mos benim letersi

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
UNE

Vdiq Naimi
vdiq Naimi
moj e mjera Shqiperi
sikur ai te ishte gjalle
nuk do shkruanim
une dhe ti.

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
UNË
15 katshi
si mos te ken lift
nisemi per takim
s´mund takohem tri dite.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Te shkomi i kavajes
Tdielen kom shku ne plazh
Kur te bregu detit
Turinin tat pash

Me trupin si njal
Ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syte
O zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
Si drane kopliku
Po u rrotullojshe
Qe tshifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
Po ti refuzove
Gjasme se nuk do

Po une e di
se ti per mu vdes
dhe une ste ndahem
o ylli lalit t vet

Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen sta ha.

Per drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per thy ne muhabet
Te kerkova nje kaptin qep
po ti sme dhe gjo
se nje gjysem kishe vet.

Dallget bejne shkum,
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon

O zot faleminderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e tgjitha ça ka...

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynjah ska!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
n'internet kafe ty mi floke jeshile tpash
me nji te pame ndashni me ty rashe
mausin me dore e preke
tgjith robt i mahnite e i meke
ntastjere kur mshkruje plot elegance
mu duk vetja sikur isha nfrance
flok jeshile tmort e mira
zemres sime iu plotsu deshira
emailin prij ekranit tat e vodha
ne me iher nji postcard dashnia ta cova

S mund e harroj heren e pare qe te hypa
ne te dy gezonom dhe me s ndaloshim, ishte eksperienca
me e bukur ne jeten time moj e dashura makina ime....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ne nje are ne nje lendine
te pashe tek beje pipine
u zgjata me pa ne cik mo mire
po su duk gjo ishte erresire

Nga turpi shpejt e shpejt nxitove
nga hutimi patallonat hap harrove
u munova prap me pa
jo mer vlla su dukte gja

nen hijen e limonit
ti hajshe kajsia
katunari lalit
per ty ka me vdek ija

rruges kur kalojshe
gjith serbes serbes
gomari merte vrull
si me qen mecedez
kur shkonim me lope
kapur dore per dore
zemra ime shkriej
tamon si akullore

kalun i vit
kalun dy vjet
un po pres
e ti po pret

i dite mo sdurova
afer tu afrova
turp mo nuk pata
troc ta kerkova

ti embel me shikove
i trrullos e me habi
hape gojen ene fole
Ca osht sexi oj ti??


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
At suxhuk maje per veti
Se s'han ma suxhuk mileti
boll na keni torturuar
me suxhuk te perveluar
Gjithmon populli i ngrat
han suxhukun per sallat
Socialist e demokrat
vec suxhukun t'bajn dhurat
A ba suxhuku rend i dites
n'per seanca t'politikes
Ndaj o popull mos duroni
dilni n'shesh e protestoni
Ket suxhuk qe kena majt
politikes me ja la fajt...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Prej hotmailit kur ti lshova syt
kur te pash paswordin ne fyt
thash u myt kuku per mu
shpejt windowsin e kam startu

ja po qeli mesengjerin me shum deshir
per me gjet nje qik te mire
kam vendos edhe pike
u njoftova me nje qike

tung i thash qka po ban
une jam baca shaban
tung me tha me dashuri
une jam dada selvi

une e vese per dashuri
kam deshir me i pas pes femi
ajo me tha o babalok largohu
se ta futa blok

ok i tash nuk te lus
po ta futi ni virus
nuk eshte gajle tha per mu
kam adres edhe ne yahoo


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons