Forumi Kuq E Zi
    Seksi në Ujë a duhet bërë apo jo? Arsyet Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
    Seksi në Ujë a duhet bërë apo jo? Arsyet Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Infinit

Infinit
Princeshe
Princeshe
Nëse moti i ngrohtë, një qiell i pastër ju nxit juve për të kaluar një ditë në det apo në pishinë merreni atë thjesht për t'u çlodhur nga vapa e madhe apo dhe stresi i punës së përditshme.

Por kur ju futeni në ujë bashkë me partnerin apo partneren tuaj, me siguri ju lind dëshira pse jo dhe provuarit e mardhënieve seksuale në ujë.
Por a e keni menduar ndonjëherë se a duhet dhe a është i shëndetshme seksi në ujë? Edhe pse duke e bërë dashurinë tuaj të ëmbël në ujë, tingëllon sensuale dhe natyrore, por mos harroni nuk është pikërisht rruga më e sigurt për të bërë dashuri në ujë.

Ky vend është një vrasës për ju: liqeni, lumi, oqeani, dhe përmbajnë baktere, kështu që duke kryer mardhënie intime, bakteret mund të vendosen në vaginën tuaj, të cilat ju vënë në rrezik për infeksione që ju nuk dëshironi.

Pishina me ujë gjithashtu nuk është më mirë pasi ajo përmban klor që mund të irritojë "biznesin tuaj" zonjë, ose të prishë ekuilibrin natyror, pH në vaginën tuaj, duke çuar në një infeksion mykotik. Sa për "Hot Tube", ata nuk klorinohen shpesh dhe mjaftueshme, që do të thotë se ata janë të mbushur me kush e di se çfarë.

Ju mund të keni dëgjuar se seksi në ujë parandalon infeksionet seksualisht të transmetueshme (STI) ose shtatzaninë, por kjo është larg nga e verteta. Për sa kohë që ka kontakt midis dy partnerëve, sperma dhe lëngjet tjera trupore ende mund të kalojnë nga një person në tjetrin, gjë që e bën konceptimin ose tkurrje e STI të mundur.
Ju thoni: përdor prezervativ - Edhe pse në dhomën e gjumit, prezervativët janë shumë efektive në parandalimin e shtatzënisë si dhe përhapjen e infeksionit, në ujë, mungesa e lubrifikimit natyror mund të bëjë që prezervativët më shumë gjasa të çahen ose të dalin jashtë pa e kuptuar personi.

Mungesa e lagështisë natyrore gjithashtu mund të shkaktojë fërkime, e cila do të acarojë pjesët tuaj të ndjeshme.

Uji dhe seksi thjesht nuk përzihen, kështu që këshilla nga mjekët infeksionistë dhe seksologë është që të rezervoni kohën në pishinë vetëm për not, dhe për të shpëtuar veten tuaj nga infeksionet ndoshta dhe të rrezikshme.

    Seksi në Ujë a duhet bërë apo jo? Arsyet Img54391YMWYM-boy-girl-love-sex-water-Favim.com-141999_large

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
te kenaq krejt

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ahahah interesante kjo tema, tani e lexova un     Seksi në Ujë a duhet bërë apo jo? Arsyet 1416650876


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
te shkrine

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons