Forumi Kuq E Zi
10 rekordet më të çuditshme Guinness! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
10 rekordet më të çuditshme Guinness! Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
10 rekordet më të çuditshme Guinness! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
10 rekordet më të çuditshme Guinness! Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Janë të gatshëm të bëjnë gjithçka, mjafton që të zënë një vend në librin Rekordeve Guinness.

Njerëz anë e mbanë botës përpiqen çdo vit që mbledhin forcat e fuqitë e tyre, me qëllim që të shkruajnë emrin e tyre në “faqet e arta” të librit.

Disa ia dalin mbanë, disa të tjerë jo. Gjithsesi, rëndësi ka përpjekja…

Më poshtë kemi shkëputur disa nga rekordet e veçanta Guinness…

10 rekordet më të çuditshme Guinness! Record_11
E pabesueshme por tejet e vërtetë! Kinezi që shikoni në fotografi, duroi në trupin e tij rreth 331.000 bletë të cilat e mbuluan kokë e këmbë. Kështu, kinezi She Ping, së bashku me bletët në trup peshonte 33 kg më shumë. Sigurisht që çmimin Guinness e meritonte plotësisht.


10 rekordet më të çuditshme Guinness! Record_2
Thaneswar Guragai hyri në rekordet Guinness, pasi arriti të mbante për plot 23 sekonda një top basketbolli mbi një furçë dhëmbësh, të cilën e kishte vendosur në gojën e tij.

10 rekordet më të çuditshme Guinness! 330
Brian Spott nga Kolorado (SHBA) arriti të ekuilibronte njëkohësisht 439 vezë mbi një dysheme.


10 rekordet më të çuditshme Guinness! 429
Një divan gjigand me gjatësi shtatë metra dhe lartësi 200 centimetra u ndërtua nga një punëtor nga Jordania brenda dy javësh.


10 rekordet më të çuditshme Guinness! 528
Ky sandviç mund të ushqejë një fshat të tërë. Ai peshon 3.2 kg dhe punëtorët në Meksikë u detyruan të përdornin një tryezë gjigande të lëvizshme, për ta transportuar.


10 rekordet më të çuditshme Guinness! 615
Etibar Elchiyev me 50 lugë metalike të magnetizuara në trupin e tij theu rekordin Guinness për lugët më të shumta në trupin e një njeriu në Tbilisi (Gjeorgji).



10 rekordet më të çuditshme Guinness! 715
Quhet Rolf Bucholz dhe fitoi titullin e burrit me më shumë piercing. Për të qenë më të qartë, kishte plot 453 të tilla.


10 rekordet më të çuditshme Guinness! 810
Omeleta më e madhe që është gatuar ndonjëherë në botë, u gatua në Turqi në tetor të vitit 2010. Omeleta u skuq në një tigan gjigand me diametër 10 metra. Për gatimin e saj morën pjesë 65 kuzhinierë, të cilët thyen 110.010 vezë brenda në tiganin gjigand, ndërkohë që u deshën 2 orë e gjysmë që të piqej omëleta.


10 rekordet më të çuditshme Guinness! 910
Me maska në fytyrë dhe bombla oksigjeni në sup, 27 polumbarë arritën që të kërcenin njëkohësisht për 10 sekonda brenda në një pishinë në Sidnei të Australisë.


10 rekordet më të çuditshme Guinness! 108
Mbi 6.400 çifte në Hungari thyen rekordin e puthjeve, pasi ata u puthën njëkohësisht para parlamentit të vendit. Ngjarja e ndodhur në vitin 2007 e meritonte të hynte në Rekordet Guinness.

https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons