Forumi Kuq E Zi
C’farë e bën një grua të lumtur ? Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
C’farë e bën një grua të lumtur ? Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
C’farë e bën një grua të lumtur ? Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
C’farë e bën një grua të lumtur ? Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
C’farë e bën një grua të lumtur ? Safe_image-1
Gjatë një seminari për çiftet , një gruaje i bëhet kjo pyetje :

Burri juaj ju bën të lumtur ? Ju bën me të vërtetë të lumtur ?

Në atë kohë , burri i saj reagon duke ngritur kokën , gjë që nënkuptonte besim .

Ai e dinte se gruaja e tij do të thoshte Po , sepse ajo kurrë nuk ishte ankuar gjatë martesës. Megjithatë gruaja u përgjigj me oshëtimë : Jo !

Jo , burri im nuk më ka bërë të ndihem e lumtur !

Në këtë moment , burri po kërkonte me sy daljen më të afërt të sallës ..

Burri im nuk më ka bërë të lumtur , nuk më bën të lumtur , unë ndihem e lumtur !

Dhe vazhdoi :

Fakti që unë jam apo jo e lumtur nuk varet nga ai por , nga mua ! Lumturinë time e vendos vetëm unë !Unë vendos të jem e lumtur !

..në çdo moment , në çdo situatë të jetës time , nëse lumturia ime do të varej nga dikush tjetër , atëherë unë do kisha telashe të mëdha !



Çdo gjë që ekziston në këtë jetë është në evolucion të vazhdueshëm: pasuria e njeriut ,trupi , koha ,koka ime , kënaqësitë , miqtë , shëndeti fizik dhe mendor .Kështu pa mbarim unë mund të citoj një listë shumë të gjatë…

Unë vendos të jem e lumtur !Nëse shtëpia ime është e zbrazët apo e mbushur : Unë jam e lumtur !

Nëse dalim bashkë , apo kur dal vetëm : Unë jam e lumtur !

Nëse në punë më paguajnë mirë ose jo : Unë jam e lumtur !

Jam e martuar , por isha e lumtur kur isha vetëm ! Jam e kënaqur për veten time !

Gjërat e tjera , njerëzit , situatat ,apo momentet unë i quaj : Përvoja që mund të më japin momente gëzimi apo trishtimi !

Kur më vdes një person i afërt , unë jam një person i lumtur , në një moment të pashmangshëm trishtimi .

Kam mësuar nga eksperiencat kalimtare dhe jetoj ato që janë të pafundme : Të dashuroj ,të fal , të ndihmoj,të pranoj , të kuptoj …

Ka njerëz që thonë :Unë tani nuk mund të ndihem i lumtur, sepse jam keq ,sepse nuk kam para , sepse bën shumë nxehtë , sepse më kanë fyer , sepse dikush nuk më do më,sepse nuk arrijnë të më vlerësojnë,sepse im shoq nuk është ai që prisja ,sepse fëmijët e mi nuk më bëjnë të lumtur ,sepse punoj në një profesion të rëndomtë , e kështu pa mbarim…

Unë e dua jetën , jo sepse jeta ime është më e lehtë se e të tjerëve .Është sepse unë kam vendosur të jem një person i lumtur dhe jam përgjegjëse për lumturinë time !Kur kam marrë këtë vendim e kam bërë për të vetmen arsye : T’ju heq një barrë të rëndë nga supet tim shoqi dhe të tjerëve …

Në këtë mënyrë martesa ime funksionon e lumtur prej shumë vitesh.



Mos lejo askënd të jetë përgjegjës për lumturinë tënde !

Të jesh i lumtur edhe pse është nxehtë, edhe pse je sëmurë ,edhe nëse dikush të ka lënduar , edhe nëse nuk të duan dhe nuk të vlerësojnë !

Mjafton të kemi qetësinë për të pranuar gjëra që nuk mund t’i ndryshojmë ,kurajën për të ndryshuar gjërat që mund të ndryshohen dhe mençurinë që të bëjmë dallimin midis tyre !!

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
ehhh amon ku ka burr qe e ben grun e lumtur...sma merr mendja se ka burr qe ka deshir te shoh buzqeshje e jo lot ne syt e gruas se tij...jan te rradh ato burra

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons