Forumi Kuq E Zi
Tekstet e kengeve te mia te preferuara Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Tekstet e kengeve te mia te preferuara Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Tue 17 May 2011, 13:18

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ti Je Hije B-genius

Bidaki:

7 vjet i kom pas kur pej neve je largu
e vetsha mamin mam babi ku ka shku
e majshe msheft thojshe babi
ka shku me punu realiteti ishke
babi ka shku me luftu dikur e kuptova
qe kto sene nuk jon te verteta
e kuptova qe s`kish shku me punu
ti per fleta e verteta osht
ti ke shku me luftu me ushtri
kosoven me shliru. e maj n`mend
kur ke ardh naten e vitit t`ri
qe na ke perqaf e thojshe ju dua
fmit e mi deshira jem
ma e madhja qaty u pat plotsuvitin e ri si familje krejt bashk
me festu shpesh e kqyri at kaset
me neve kur je pershendet
qe um ke than mos harro se babi
ty te don perjet pate than
ruje motren nanen edhe vllavin
se babi po shkon po ik me perzan shkavin

B-Genius Ref x2:

Ti je nje hije hije ziii qe ke ndrruar jeten
askush se diii me shikojn me pyesin
ku ke mbetur ne trupin
tim je i gjall jo nuk je tretur

Bidaki:

Neser nuk je kan t`i te shpija
jemi kan veq mami edhe na 3 fmija
nje dit e kum pa mamin me lot ne sy
e dita meniren qe babi ajo po kan
per ty e veta qka ki m'tha qe t`kishin plagos
a une nuk e disha qe veq t`kishin vorros
n'qat moment une shum keq u pata ni
mami u nis meniren te ti n`shipni
kur u kthy mas 2 jave
i thash treja qka ka um kallxoj qe legjend
ti ishe ba shum e njeri um thot
Katana nuk ka vdek per mu ai ka vdek
po jeton, n`zemren tem perjet
ai ka vdek tu luftu ska vdek si tulifar
ai dha jeten per Kosov edhe nuk u tuti
qyky sen mu um bon mos me u merzit
qeky sen mu um shtin me prit tjetren dit..

B-Genius Ref x2:

Ti je nje hije hije zii qe ke ndrruar jeten
askush se diii me shikojn me pyesin
ku ke mbetur ne trupin tim je i gjall
jo nuk je tretur

Bidaki:

Per qato un per jet mat mir luftoj
kqyri perparoj qka mos boj
perher fitoj amanetin qe
ma ke dhan kurr se harroj
hiq ty mos ta nin se ku eka venin
un e qoj qe 10 vjet pa ty
i merzit e i vetmum po veprat e tua babi jem
kurr s'i harrum gjithmon i maj ne men
nuk ta harrojm burrnin gjithmon ki me met
legjend per shqiptarine malli per ty
shum mu um ka marr me te perqafu
e me ti thon ty do fjal lirin per neve
ti e ke fitu kufirin e urrejtur
ti e ke shkatrru i qet pusho tash
babi im jom shum krenar qe pata
un nje babe trim..

B-Genius Ref x2:

Ti je nje hije hije zii qe ke ndrruar jeten askush se diii
me shikojn me pyesin ku ke mbetur ne trupin
tim je i gjall jo nuk je tretur


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

2Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Tue 17 May 2011, 13:34

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
B-genius - S'me Mungon


yeyee no u no noo ..

Ti mua gjith me fajsovee mos pyet pse u largove pse shkova ne një rrugë pa kthim. Per mua asgjë nuk ndryshove t`mirat e mia jo nuk i meritove kot i lutesh qiellit per kthim.
Un te dhash fjalën qe dot jetosh me mu
po me rrenat e tua un nuk muj me vazhduu..

Ref.
S`më mungon edhe pse ti sje zemra jem spo te kerkon
Mos thuaj pse Zoti po na largon
Ky shpirti im edhe pa ty mund t`vazhdon
asnjë fotografi ftyren tënde s`ma kujton.
S'gabon njëher ti gjithmon gabon tani qe je wet wetmin po e perqafon nuk kom adress per ty nuk kom as telefon a pe kupton historia po na perfundon.

Ti ne fund e kuptowe sa keqq weten mashtorve nuk ta fali asnjë gabim a pe shef ktu perfundove spo du me dit a m`don a m`harrowe spo du met pas as si kujtim
mos kerko falje mos thuj qe je pendu
provo harrom se un moti tkom harru
ditet met vështira ti shpinen ma ke kthy
tash jom me tjetren spo du me kon me ty.

Ref. x3
S`më mungon edhe pse ti sje zemra jem spo te kerkon
Mos thuaj pse Zoti po na largon
Ky shpirti im edhe pa ty mund t`vazhdon
asnjë fotografi ftyren tënde s`ma kujton.
S'gabon njëher ti gjithmon gabon tani qe je wet wetmin po e perqafon nuk kom adress per ty nuk kom as telefon a pe kupton historia po na perfundon.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

3Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Tue 17 May 2011, 13:35

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Un Me Ty B-Genius (Feat. Noga)


Po duh met phas
gati qdo natt se...
Qashtuh nina ma rahat
rahat nina kur t'kom ngat(ngat,ngat)
per ass 1 sen nuk du mem vet...
Ku kesh prom?
Me kon kom fiet...?
Une me tyh sekret me met (met,met)

Per tyh une iom online
tierave busy jav qet
per zemra une iom hajn
me viedh e kom shum leht...
Unn me tyh ndryshe ekom
pi tierave shum dallon
nuk I bon bashk me kerkon
qato qe weq me mu I bon...
Umm don sum dashuron
nuk em ndrron bash me kerkon
kjo o ni prij arsyeve qe te une ki special'ven
Merre me men ni sen
unne me plot a
ajo weq me mu e then
ajo weq me mu e then


Po duh met phas
gati qdo natt se...
Qashtuh nina ma rahat
rahat nina kur t'kom ngat
per ass 1 sen nuk du mem vet...
Ku kesh prom?
Me kon kom fiet...?
Une me tyh sekret me met

S'du me thon qi dashurona
nese po ma then
zemer une se kom problem
nese B-g t'pelqen
sahere um shef n'qytet
menihere tietrin e len
menihere bg e nxen
mjafton me ta permen
me mu don me bo
sun em thu jo
mjafton met thirr
por nuk gjen koh
e din qysh iom s'kom qa met bo...
Mos xhelozo nese rri me ato
e ki provu me mu
per qato s'lyp tieter'
zemer une iom shum I but nuk iom I egger
se kih patjeter ti mem qu letter
ta boi ni zile shihum
te veni I vjeter

Po duh met phas
gati qdo natt se...
Qashtuh nina ma rahat]
rahat nina kur t'kom ngat(ngat,ngat)
per ass 1 sen nuk du mem vet...
Ku kesh prom?
Me kon kom fiet...?
Une me tyh sekret me met(met,met)


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

4Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Tue 17 May 2011, 13:40

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ditet E Shkolles Kusha (Feat. Lyric Master)

Kusha.
Shpejt kaluan ditet e shkolles veq kujtimet
na kan mbet 4 vite shpejt kaluan sikur tishin 4 net
4 vite shpejt kaluan sikur tishin 4 net

Lyric Master
n`klasen ton me shokun tim ma sdot jem
n`banken e vjeter maturant me kurr s`dot
bahem tash fillon krejt nje jet tjeter
maturant me kurr s`dot bahetm tash
fillon krejt nje jet tjeter

reff.
kater vjet u ben nje nat
edhe sonte maturant
mos pushoni ne ket nat
se kjo nat nuk esht e gjat shpejt kalon
kater vjet plot lumturi
shkoll e dashur t`falem ty
ku mesova dituri ku njoha nje dashuri
o shokt e mi.

Kusha.
aventura ditet tona tash me historit e te kaluares
e sonte mbaron libri jon faqja e fundit mbremja matures
sonte mbaron libri jon faqja e fundit mbremja e matures

Lyric Master.
zgjatma doren t'tvallzojm ne ket nat per her
te fundit bashk n'perqafim
mos i fshi syt qe po qaj
se lotet mjapin ngushllim.
mos i fshi syt qe po qaj
se lotet mjapin ngushllim

reff.
kater vjet u ben nje nat
edhe sonte maturant
mos pushoni ne ket nat
se kjo nat nuk esht e gjat shpejt kalon
kater vjet plot lumturi
shkoll e dashur t`falem ty
ku mesova dituri ku njoha nje dashuri
o shokt e mi.

Kusha.
gjithmon fundi esht i rand
po ky sonte shum i veshtir
a dot mund tju kthej pergjigjen
kur tme thoni lamtumir
a dot mund tju kthej pergjigjen
kur tme thoni lamtumir

Lyric Master.
shpejt dot vin ditet e shtatorit
gjethet vyshken bie shif
n'klasen ton qe shume deshtem tash vin maturant te ri
n'klasen ton qe shume deshtem tash vin maturant te ri

reff.2x.
kater vjet u ben nje nat
edhe sonte maturant
mos pushoni ne ket nat
se kjo nat nuk esht e gjat shpejt kalon
kater vjet plot lumturi
shkoll e dashur t`falem ty
ku mesova dituri ku njoha nje dashuri


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

5Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Tue 17 May 2011, 13:42

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
E Gjate Kjo Nate Stine


Sa here moj te kam besu
Aq here te mira moj me ke mashtru
Nuk e di pse lun me mu yeahyeahyeah
Sa shum kam endrru per ty
E sa here me ke cu nburim e uj sme ke dhen me pi
Si tja bej me ty nuk e di , si tja bej me ty nuk e di .
Mo ki frike zemer mos u merzite
E do ta gjegim e bashke ne do ta dim
yeahyeahyeah
plus le ta marr vesh moj kush te doj
E le ta din moj se un ty te dashuroj
REFRENI
E gjate do jete kjo nate , kjo nate do jte e gjate u yeah vec per ne te dy yeahyeahyeah
E gjate do jete kjo nate ,kjo nate do jete e gjate , se un te ndjej ty ne cdo hap.

kjo nate eshte per mu dhurate e
E jam djali me i lumtur , djali me me fat
Se kam rasti me t'shiju ohhhh
Te prek un e me prek tei
Buzet shkrihen si qiri
Dije se kete nat e kam vetem un e zoti
E kam humb jam corientu edhe nxehtesia po vjen tu mu shtuuuuu yeahyeahyeah
Nuk e di moj neshte e vertete
por e di se me ty paska lezet.
REFRENI:
E ghate do jte kjo nate , kjo nate do jete e gjate yeahyeahyeah
Plot surprisa fantaziii
E gjate do jete kjo nate , kjo nate do jete e gjate
se kete ndjen e kam me dashuri oh no

SE PRESIONI ESHTE RRITUR DHE SHAMPANJA ESHTE BERE GATI
DHE PO HOQA ZEMER TAPEN DO TE MBUSHET GHITHE TAVANI
NUK BENE PUNE TANI KURANI, AS BIBLA APO SHEJTANI
I EKSITUAR SHUME PO ME DUKET VETJA SI TARZANI
TE SHTRENGOJ FORT PAS VETES DHE ME TY TE HUMBAS
PARA KAFSHEVE TAN SI UJKU DO ULERAS
U ALARMUA TANI MOTORRI TIMONI QE UN TI JAP GAZ
TE HARROHEM UN ME TY DHE CDO GJE TA LE PAS
TE SHIKOJ SE EMBELSIA JOTE VAJZ E SHKALLOI
SPO DUROJ ME PELQEN QE TE HEQ CDO MBUROJ
TE SHIJOJ TRUPIN TEND KAM NET QE ENDERROJ
ATO QE DI GJITH NATEN DUA TE TI TREGOJ
SME INTERESON MU ASGE KUR TY AFER TE KAM
ASHTU SI EVA DHE ADAMI JEMI VETEM NE TE DY
KUR ME SHEH ME ATO SY THEM SE FUNDI DO JET KY
BOLL I RASHE DERES ZEMER TANI BRENDA PO HYJ

REFRENI:
E gjate do jete kjo nate , kjo nate do jet e gjate u yeah
vec per ne te dy
E gate do jete kjo nate , kjo nate do jete e gjate
se un te ndjej ty ne cdo haaap haaap
E gjate do jete kjo nate , kjo natedo jete e gjate
plot surprisa fantazi , plot surpriza fantaziiiii
E gjate do jete kjo nate , kjo nate do jete e gjate
se kete ndjen e kam ne dashuriiiiii
E gate do jete kjo nate , kjo nate do jete e gjate e gjaaaaaate uuuuuuuu.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

6Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Sun 01 Jan 2012, 19:13

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
"Xhamadani Vija-Vija" nga Top Media''


e kam një lot pikon si ar
se me shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mloj bora
për atdhe kangës ja mora
e kur malet mi mloj bora
për atdhe kangës ja mora

Ref:
Xhamadani vija vija
ësht Kosova o ësht Shqipnia
rreh si zemër qiftelia
oh sa e madhe esht shqipnia

osht një qiell që na bashkon
e një diell që na burrnon
ësht një gjuhë që flasim tane
e një tok që th'rrasim nane
ësht një gjuhë që flasim tane
e një tok që th'rrasim nane

Ref:
Xhamadani vija vija
ësht Kosova o ësht Shqipnia
rreh si zemër qiftelia
oh sa e madhe ësht shqipnia

rrugës sime për shqipri
m'ka përcjell një drin i zi
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardhe
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardhe

Ref(x5):
Xhamadani vija vija
ësht Kosova o ësht Shqipnia
rreh si zemër qiftelia
oh sa e madhe ësht shqipnia


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

7Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Sat 21 Apr 2012, 20:52

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Iliret - Xhamadani Vija Vija


kam një lot m'pikon si ar
se ner shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mloj bora
për atdhe kangës ja mora
e kur malet mi mloj bora
për atdhe kangës ja mora

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër ciftelia
oh sa e madhe asht shqipnia

asht një qiell që na bashkon
e një diell që na burrnon
asht një gjuhë që flasim tan-e
e nji tok që th'rrasim nan-e
ësht një gjuhë që flasim tan-e
e nji tok që th'rrasim nan-e

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër ciftelia
oh sa e madhe asht shqipnia

rrugës sime për shqipri
m'ka përcjell një drin i zi
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e

Ref(x5):
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër ciftelia
oh sa e madhe asht shqipnia________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

8Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Sun 22 Apr 2012, 17:43

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Click Clack ETS ft Daniela - Bised dashurie

Ne qetesi dicka po menoj pse vall ty dot nuk te harroj
gjithmon me teper tkerkoj me shum ty te dashuroj
as veten time skuptoj nuk di me ca te mendojj
ka kalu koh ste takoj po nzemer prap ty tvecoj
EEEj zemer mos thuj ate fjal un per ty kam shum mall
ti je i vetmi per mu tkam dash ather ma shum tdu
dhe pse jemi nlargesi kjo per mu ska rendesi
aq shum sa po mungon ti vetem zoti kte e dI
Me mungon zemra ime sa her ty te kam larg
gjithmon do jesh pran meje nese tkam lendu me fal
shpirt
me sinqeritet te them se ku gabova
qe marrezisht mas teje un u dashurova
TTe dy u dashurum se dhe un te dua shuuuum
per ta shprehur kete ndjenj nuk gjej fjal se jan pafun
jam pa fat nuk e di por jam nlarges
a do te them dicka te du me shum se cdo njeri
REFRENI
pse o zot i madh pse duhet tjetojm te ndar
pse nje bised dashurie dhe nga syt ne duke qar
e penduar si gjithmon dashuris po i kendoj
pa ty pa ty jo nuk mundem te vazdhoj tjetoj
PJESA 2
CLIKU
un takova tvlersova shum gjana per ty mesova
shum plane per ne i thura po jo dot si realizova
sdi pse nuk di se si ndoshta me ska rendesi
apo mduhet ta kujtoj dashurin ton si nje loj
SSe ke iden sa mlendoj shum gjana me kutjoj
ndoshta dhe ti mke harru po un vazdhoj te te du
ngre koken lart dhe shikoj shikoj dhe vetem mendoj
sa shpejt dhe koha kalon si jeta ne na ndryshon
Per tmir apo per tkeq nuk di skuptoj asgje
Ti me thua shum te dua po prap vetem me le
Skam faj
cfar
jO as ty nuk te ve faj
hyrre thell ne zemren time dhe gjithmon ktu do te mbaj
Me kallzo nje pergjigje nga ty dua ta di
se per mu rruga ka ligje dashuria snjef kufi
tymos te zez kalova nstres nuk di me sa duhet te pres
Vec nje deshir mka mbet me ty duaa te vdessss


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

9Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Wed 06 Feb 2013, 16:56

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
B2n - Gezuar 100 Vjetorin (Feat. Florida)


Florida :

Ne jemi nje komb
Ne jemi je shtet
Flasim nje gjuhe
Gezuar 100 vjet (2x)

Mbaj koken lart
Qendro krenar
Tregoi te gjitheve
Qe jemi Shqiptar (2x)

B2N :

Me 250 km n'or
U nisem per Vlor
Uli xhamat e makinave
Edhe valvite flamurin me dor

Shetisim qytet e n'qytet
Lushnja e FierBerat e Permet
DurresiKavajaKrujaFush-Kruja
LaciMilotiTirana na pret

Jam rrit me traditaqe i mora nga Mirdita
Kam shoke nga Dibran'Shengjin e n'LEZHE u rrita
KuksiTropojaShkodra e Velipoja
ShkupiTetovaStruga e Kumanova
Hajde shkojme nga Kosova
PrishtinaGjakova
PrizreniDecani
Mitrovica e Gjilani

Florida :

Ne jemi nje komb
Ne jemi je shtet
Flasim nje gjuhe
Gezuar 100 vjet (2x)

Mbaj koken lart
Qendro krenar
Tregoi te gjitheve
Qe jemi Shqiptar (2x)

B2N :

Hape bagazhin
E nxjerre kallashin
Se ne keshtu festojme
Jemi nje komb e flasim nje gjuhte gjithe ju urojm

Nga Korca ne Mallakaster
Tepelene e Gjirokaster
BurreliKacaniku
BulqizaCerriku
RresheniRubiku
ShijakuKopliku

PejaPeqini
PukaUlqini
ElbasaniKercova
FerizajKucova
PogradeciGramshi
SkrapariLibrazhdi
MalsiaLaprak
SarandaDivjak

XHAMADANI VIJA VIJA
ESHTE E JONA CAMERIA

Florida :

Ne jemi nje komb
Ne jemi je shtet
Flasim nje gjuhe
Gezuar 100 vjet (4x)

Mbaj koken lart
Qendro krenar
Tregoi te gjitheve
Qe jemi Shqiptar (4x)


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

10Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Wed 06 Feb 2013, 17:41

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Capital T- U Bo Von

Ndarja kurr su kon opcion,
ti hala nuk pe kupton,
Ti hala sun pe pranon,
qe veq per mu menon,
Edhe Stilat qe mi bon,
edhe loja qe i lun,
Boll mas teje e kom ngu,
Te ti trendafilet m'shkun!
Boll veten e kom munu ,
se ty tkom dasht shum,
Gjithqka ka perfundu,
tash mo sun em gjon kerkun,
Ti ski dit mem vlersu ,
vetja teper tka pelqy,
E tash qe sjom mo me ty
qa kii hup e ki kuptu .!

Reff (2x):
U bo von ...
tash o von.. tash o von...
ti se din sa von u bo per ty
tash o von...tash o von ..
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty .
Na kena mujt mu kon
çifti ma i mir n'qytet,
Edhe shoqet tkan thon
se si un me gjet so leht,
E di qe ti ke menu,
qe kii mem pas gjth ktu,
Koha shpejt ka kalu ,
senet krejt kan ndryshu .!

Boll veten e kom munu ,
se ty tkom dasht shum,
Gjithqka ka perfundu,
tash mo sun em gjon kerkun,
Ti ski dit mem vlersu ,
vetja teper tka pelqy,
E tash sjom ma me ty
qa kii hup e ki kuptu .!

Reff (2x):
U bo von ...
tash o von.. tash o von...
ti se din sa von u bo per ty
tash o von...tash o von ..
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty .


Ka kalu goxha koh
ka kalu Goxha koh
Un per ty krejt i kom bo
ka kalu goxha koh
kshtu që fajin leht prano o'ou ou'o ou`o
ka kalu goxha koh o'ou ou'o ou`o
ka kalu goxha koh o'ou ou'o ou`o
ka kalu goxha koh ...!!
Reff (2x):
U bo von ...
tash o von.. tash o von...
ti se din sa von u bo per ty
tash o von...tash o von ..
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty .


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

11Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Wed 06 Feb 2013, 17:42

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Eni Koçi & Capital-T - Diva

Eni Koci..
Erdhi Diva Diva Diva
Diva Diva Diva

Capital T..
Sonte krejt po dojm me kcy n'hava (2x)

Eni Koci..
Vetëm lodh më kot kush do që dëgjon
Muzikën më të mir e kërkon s'kupton
E kem edhe një her von kjo dit te bjer
Jom un dhe vetem un
STOP
Degjom edhe kete her

Capital T..
God damn
Njerz um um gjejn
Fillimisht n'Prishtine e masnej n'Tirane mu gjejn
Je fresh je edhe clean
Bo qa dush hiq mos ta nin
Nisja me kcy si me kon e pa kryy
Sonte je mu krejt le ta din

Eni Koci
Hey.. ye yeehh

Capital T..2x
Sonte krejt po dojm me kcy n'hava
Ke ardh me pi e me dosta mu paaa
Sonte probleme per neve nuk kaaa
Kshtu qe po du tu kcy mju pa


Eni Koci..
E di e di e di ti më do
One two step sonte mos ndalo
erdhi diva diva diva.. diva diva diva
Sot jam diva diva diva.. diva diva diva
Une jam diva diva diva
Shhtt mos flisni diva diva diva..therisini

Capital T..
Stand up
Qoni durt nalt kur t'na shini n'qytet e 'e 'e ejj
Une po vi per qdo diele apet ej
çka po fol ti po e mohon
Je diva me siLikon
Si kur sje ka pranon
çdo dit ma shum deshton

Eni Koci..
Hey.. ye ye yehh yehh
oooh

Capital T..
Qo qo qo qo qo qo
Sonte krejt po dojm me kcy n'hava
Ke ardh me pi e me dosta mu paaa
Sonte probleme per neve nuk kaaa
Kshtu qe po du tu kcy mju pa (2x)


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

12Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Wed 06 Feb 2013, 17:43

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
So Hot Noizy & Eni Koçi

Ou, excuse me .. haha !
Jam e vetmja..(ya-yopyop Noizy)
jam e vetmja(talk to me baby girl)
jam e vetmja(ya-yopyop What's up)
jam e vetmja(hahaha..!)

(Eni)Jam e vetmja sa e sheh ti e don
(Noizy) Talk to me baby girl
(Eni)Jam e vetmja zemrën tënde pushton
(Noizy) The one and only in my life
(Eni)Unë e di se një shikim na bashkon
(Noizy) O,o you look so nice
(Eni)Jam e vetmja që e kërkon ..!

(Eni)Është thjeshtë një shikim që të verbon
(Noizy) Yeah, Got you thinking of me
(Eni)Stili që kam të bën të mendosh
(Noizy) Sa shum shkojmë ne të dy
(Eni)Filloi dhe mbaroi ky iluzion
(Noizy) Filloj edhe mbaroi
(Eni)Kjo që unë jam ty të mundon ..!
(Eni-Noizy)
Gjeje çfarë duhet (aha)
Gjeje çfarë thuhet (Ey)
Fshtirë që të luhet (right,wrong)
Beat-i po luhet (aha)
Nata nuk shuhet (aha)
Akoma të duhet, (ok, thats right) .

Noizy:
Wine for me lady, wine for me baby
the way you moving, u're so hot
Ya, wine for me lady, wine for me baby
is the way you do it, So Hot!

(Eni)Jam e vetmja sa e sheh ti e don
(Noizy) Talk to me baby girl
(Eni)Jam e vetmja zemrën tënde pushton
(Noizy) The one and only in my life
(Eni)Unë e di se një shikim na bashkon
(Noizy) O,o you look so nice
(Eni)Jam e vetmja që e kërkon ..!

God damn it zemër here we go again
1 në 1 milion dhe për mu shum ti vlen
ma e mira ndër tanë dhe ma s'shumti shkëlqen
dhe n'rast se njoni ka diçka per me thon?! Do ket problem!

Like winne for me baby, wine for me lady
s'ke krahasim kur je afër meje
Talk to me darlin', tjerët le t'plasin
krejt m'kan inat se kërkujna s'ja rasi .

Lord aleluja qysh na shkoj puna
dikur sm'kan dasht tash dhe venin jau zuna
më t'mirët perkrahi, eyes on the shorty
duket shum Fly on top of a massaratte .
Thirrum buggati kush sun em kapi
targat jau lo smun na zen paparaci
Kush o gati flo so ANTI
prej krejt estradës unë jom ma i veçanti .

(Eni-Noizy)
Gjeje çfarë duhet (aha)
Gjeje çfarë thuhet (Ey)
Fshtirë që të luhet (right,wrong)
Beat-i po luhet (aha)
Nata nuk shuhet (aha)
Akoma të duhet, (ok, thats right) .

Noizy:
Wine for me lady, wine for me baby
the way you moving, u're so hot
Ya, wine for me lady, wine for me baby
is the way you do it, So Hot!
(Eni)Jam e vetmja sa e sheh ti e don
(Noizy) Talk to me baby girl
(Eni)Jam e vetmja zemrën tënde pushton
(Noizy) The one and only in my life
(Eni)Unë e di se një shikim na bashkon
(Noizy) O,o you look so nice
(Eni)Jam e vetmja që e kërkon ..!

Intro: 5x
SO HOT SO HOT - YOU NOT, YOU NOT !
I GOT I GOT, TO ROCK THE CLUB, CLUB !


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

13Tekstet e kengeve te mia te preferuara Empty Re: Tekstet e kengeve te mia te preferuara prej Wed 06 Feb 2013, 17:45

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Noizy (Feat. No-One) Ku Jan Shqiponjat


Uoo oo ua aa
Ku Jan shqiponjat Noizy Ku Jan Shqiponjat

Ref:
O Kuku Q'na zu Belaja
Shqipet Nalt Për Kuq E zi 4x

Noizy

O Kuku Q'na zu Belaja
Zoni Jem Shkriu Akullnaja
O Kuku Më raft Damllaja
Për inati u Ngjita n'Maja
OTR me Zemër Histori shumë e gjat
Na jena Mbretër këta tjeret nuk patën fat se

2x
Shqipërin Evropën Kosovën dhe Diasporën
Shqiptart Tregun Dashni
Dhe shashni tregum edhe ne

2x
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
kaq mjafton sdu tjetër gja
No One :
Shqipet jan per Kuq e Zi
Kosovë Shqipni ku ka ma zi
Kur jena bashk 1 net sna ngin
2 net sna ngin ,3 net vet na vyin
Maqedoni edhe ty të dum
Se Kujtove se ty t'Harrum
Jena vllezër 1 komb krejt 1 emër
Shqiptar me shpirt e OTR me zemër
Pse dallona na prej tjerëve
Do thojn se jena shqiptar
Nuk ju pyti kush për emëra por ju pyta kush jon tpartë

Noizy : 2x
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
kaq mjafton sdu tjetër gja
Kom Shqipnin Krejt për mas
kom Kosovën nga c'do qast
Maqedonin e du pa mas
ku jan Shqiponjat n`qiell këtë natë
kush ka than që na nuk dim
Kishe na bojm veq probleme
nase njoni lyp probleme
Hajde preke shqipën teme
t'respektoj pa fund me emër
t'japim dorën me dorë n'zemër
vllezër motra krejt barabart
gëzuar dhe një her për kurorën e art
Ku Jan Shqiponjat Ey E Eyy
ku Jan Shqiponjat A A
2x
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
kaq mjafton sdu tjetër gjaShqipet nalt për Kuq e zi uououoo
Shqipet nalt për kuq e zi ye ye yeah
Shqipet nalt për kuq e zi ë ë ë
Shqipet nalt për kuq e zi yeah yeah

2x
unë Me ty sonte jom vlla
edhe Pse ndoshta nesër s'të njoh
ti je shqiptar e une po
tash mjafton s'du tjetër gja
2x
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
kaq mjafton sdu tjetër gja


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons