Forumi Kuq E Zi
Fantazma e Fisherit Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Fantazma e Fisherit Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Fantazma e Fisherit Empty Fantazma e Fisherit prej Sun 23 Aug 2015, 14:20

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Fantazma e Fisherit


Fantazma e Fisherit 11888010
Legjenda e fshatarit Frederick Fisher është një nga historitë më të zakonshme të fantazmave në Australi. Në një mbrëmje të qetë qershori në vitin 1826, Fisher ka shtëpinë e tij në Campbelltown për të kryer disa pune dhe nuk u kthye kurrë më. Ai u zhduk pa gjurmë, duke mos lënë pas asnjë shenje që mund të shpjegojë zhdukjen e tij të papritur. Ai nuk u bë i gjallë për katër muajt e ardhshëm, dhe pas kësaj kohe, një tjetër banor i Campbelltown hyn në hotel i zbehtë dhe duke u dridhur. Ai tha se kishte parë fantazmën e Frederick Fisher. Ai i ishte ulur në gardhin afër rrugës, duke treguar me gisht shtratin e lumit aty afër. Me pas, burri kishte parë fantazmën të shpërbëhej deri në zhdukje përpara syve të tij.

Burri që kishte parë fantazmën ishte shumë i pasur dhe i respektuar në komunitet, ndaj policet vendosen të hetonin në vendin ku ai tha se kishte parë fantazmën. Ata u shokuan kur gjeten atje trupin e pajetë të Fisherit. Vrasësi i tij u zbulua me vonë të ishte George Worrall, fqinji i Fisherit që merrej me çështjet e tij ligjore. Ai u kishte thënë të gjithëve se Fisheri ishte nisur për në Angli. Fisher ka pushuar në paqe që pas rrëfimit të vrasësit të tij, megjithëse shpesh thonë se ende pushton hotelin pranë Campbelltown.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons