Forumi Kuq E Zi
Cfare eshte Google Adsense ? Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Cfare eshte Google Adsense ? Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Cfare eshte Google Adsense ? Empty Cfare eshte Google Adsense ? prej Thu 21 Aug 2014, 08:37

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Cfare eshte Google Adsense ?

Cfare eshte Google Adsense ? Google10

Google AdSense është një produkt i lancuar nga kompania gjigande e internetit Google në vitin 2003. Është mënyra më e thjeshtë për të gjithë ato persona që kanë një faqe interneti dhe që duan të fitojnë para prej saj. Fitimi i parave bëhet nepërmjet shfaqjes së reklamave nga Google në faqen tuaj. Paratë shtohen kur vizitori që është në faqen tuaj klikon reklamën që shfaq Google. Matësi është pagesë për klikim, pra ti paguhesh me një shumë për 1 klikim që vizitori bën në reklamë. AdSense gjithashtu ju lejon të ofroni Google Search për përdoruesit e faqes tuaj, duke fituar të holla nga shfaqja reklamave në faqet e rezultateve të kërkimit.SI FUNKSIONON ?
Zgjidhni llojin dhe vendin ku deshironi qe te shfaqen reklamat tuaja.
• Specifikoni ku doni që të shfaqen reklamat tuaja.
• Zgjidhni cfarë lloj reklamash mund të kenë lidhje me slotin tuaj.


Shfaqja e reklames qe paguhet me shume.
• Reklamat që shfaqen shpiken në kohe reale.
• Gjithmon shfaq reklamën që paguhet më shumë.


CFARË DUHET TË KENI ?
Nje website ne gjuhën angleze ose në gjuhët e tjera që i mbështet Google Adsense (shiko me poshtë).
• Një Gmail Account.
• Pak njohuri rreth faqeve të internetit.


SI FITOHEN TË HOLLAT ?
Të hollat fitohen duke vendosur reklamat ne faqen tuaj, dhe kur dikush klikon në ato reklama që ke vendosur ti në faqen tuaj atëherë të shtohen të hollat.

SA PAGUHET PËR KLIKIM ?
Kjo nuk qendron konstante, por nëse të shfaqen reklama të reklamuesve që paguajnë më tepër atëherë për 1 klikim mund të paguahesh mbi 1€, por nëse shfaqet ndonje reklamë "e dobët" ateherë klikimi mund të jetë edhe 1 cent.
GJUHËT QË NJEH GOOGLE ADSENSE :
Arabishten
Gjermanen
Portugezeb
Bullgarishten
Greqishten
Rumanishten
Kinezce
Hebrej
Hungareze
Kroate
Indoneziane
Ceken
Italianen
Sllovenen
Daneze
Japoneze
Spanjolle
Hollandeze
Koreane
Suedeze
Angleze
Letoneze
Estoneze
Lituaneze
Turke
Finlandeze
Polake
Ukraine
Franceze
Norvegjeze


CFARË DUHET TË PËRMBAJË FAQJA INTERNETIT ?
Faqja e internetit që krijoni ju duhet të permbajë më shumë tekst sesa video apo foto etj.

APLIKIMI PËR GOOGLE ADSENSE :
Klikoni në këtë link : [You must be registered and logged in to see this link.]
Pastaj zgjedh opsionin "Yes, proceed to Google Acount sign in".
Pasi te klikoni Sign up do te ju shfaqet nje faqe ku duhet te plotesoni te dhenat.SA DUHET TË PRES PËR PRANIMIN ?
Kjo nuk varet nga askush, por kjo procedurë shkon 1-2 ditë ose me shum.

U PRANOVA, CFARË DUHET TË BËJ ?
• Hapi i dytë për tu pranuar plotësisht është që të vendosësh reklamat në websiten tënd dhe më pas të presësh për mesazhin tjetër qe duhet te vijë [Full Approved].

NUK U PRANOVA, CFARË DUHET TË BËJ ?
• Nese nuk je pranuar në Google Adsense, të kanë dërguar një email me arsyet e mospranimit.

SI T'I TËRHEQ TË HOLLAT E FITUARA ?
• Ne fillim pasi të arrini shumën 10€ do të niset një PIN nga Google për në shtëpinë tuaj.

CFARË ËSHTË PIN ?
Pini eshte nje kod të cilin e keni vetëm ju, pasi të arrijë në shtepinë tënde ju duhet ta shkruani atë në Google Adsense dhe ta vertetoni se adresa e vendbanimit është e saktë.

PININ E MORA, LLOGARIA U VERIFIKUA, CFARË DUHET TË BËJ TANI ?
Pasi që adresa juaj është e saktë ateherë ju jeni të gatshëm ta nisni pagesën tuaj të parë, pasi të ju vijë një çek në shtepinë tendë, merre atë dhe dergoje në bankë, pastaj aty ceku do të thyhet dhe do të kthehet në të holla.
Shuma që të niset ceku është 70€.Është e rëndësishme që t'i përmbaheni rregullave të Google Adsense, përndryshe përjashtohesh menjëherë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons