Forumi Kuq E Zi
Ja si të testoni veten nëse jeni i infektuar me SIDA pa shkuar te mjeku Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Ja si të testoni veten nëse jeni i infektuar me SIDA pa shkuar te mjeku Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ja si të testoni veten nëse jeni i infektuar me SIDA pa shkuar te mjeku Screen-Shot-2014-07-23-at-9.02.19-AM-300x163

Ja si të testoni veten nëse jeni i infektuar me SIDA (AIDS) pa shkuar te mjeku

Keni kohë që dyshoni për një infektim të mundshëm, por nuk guxoni të kaloni pragun e qendrave diagnostikuese nga frika e diskriminimit që mund të pasojë?
Tashmë, kjo gjë nuk duhet t’ju shqetësojë më, pasi falë një testi të shpejtë dhe praktik, ju jepet mundësia të mësoni brenda 5 minutave nëse jeni apo jo mbartës të HIV-it.

Një nga përparësitë e këtij testi është kurimi në kohë i të prekurve si dhe ulja e rrezikut të transmetimit të virusit. Ekzaminimi mund të kryhet fare lehtë në mjediset e shtëpisë tuaj, përmes një sasie të vogël jargësh.

Brazili është vendi i parë në botë që ka krijuar kurë parandaluese për AIDS-in në sistemin e shëndetit publik. Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë të Brazilit, vetëm 150.000 persona me AIDS nga 700.000 gjithsej, janë infektuar pa e ditur.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons