Forumi Kuq E Zi
SHMANGNI PERTYPJEN E CAMCAKEZIT SHKAKTON DHIMBJE KOKE Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
SHMANGNI PERTYPJEN E CAMCAKEZIT SHKAKTON DHIMBJE KOKE Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
SHMANGNI PERTYPJEN E CAMCAKEZIT SHKAKTON DHIMBJE KOKE 10432951_431726363637080_5708221442854099934_n
Një studim i fundit i kryer mbi 30 adoleshentë, ka dalë në përfundimin se përtypja e vazhdueshmme e çamçakëzit, sjell dhimbje koke. Reduktimi në masë i çamçakëzit, ka dhënë rezultate mjaft të mira tek një pjesë e madhe e tyre, ndërsa tek pjesa e mbetur, dhimja ishte reduktuar.
Studimi izraelit përçon mesazhin se përtypja në mënyrë të vazhdueshme e çamçakëzit, mund të shkaktojë dhimbje koke në mënyrë kronike. Një studim i Universitetit të Tel Aviv, ka arritur në këtë përfundim pas studimit të bazuar në një grup adoleshentësh, të cilët përdornin rregullisht çamçakëz.
30 adoleshentëve, që të gjithë të prekur nga migrena, i'u kërkua që të shmangnin përtypjen e çamçakëzave për një muaj, dhe ju ndaluan ilaçet për dhimbjen e kokës. 19 prej tyre, pas eksperimentit thanë se dhimbja e kokës ishte zhdukur plotësisht, ndërsa për shtatë të tjerë, këto simptoma ishin reduktuar në mënyrë të ndjeshme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons