Forumi Kuq E Zi
Zbulohet një gropë gjigande në Rusi  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Zbulohet një gropë gjigande në Rusi  Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Zbulohet një gropë gjigande në Rusi  Empty Zbulohet një gropë gjigande në Rusi prej Wed 16 Jul 2014, 19:36

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Zbulohet një gropë gjigande në Rusi 


Zbulohet një gropë gjigande në Rusi  Rusi-gropa


Një gropë misterioze me një krater rreth 260 metra është zbuluar në gadishullin Yamal në Rusinë veriore. Imazhet e marra nga ajri tregojnë gropën në një zonë të pasur me gaz të Rusisë. 
Mësohet se një grup ekspertësh është nisur drejt zonës, ku do të studiojnë mënyrën se si mund të jetë formuar krateri gjigant.

 

Një ekspert rus është shprehur se si pasojë e ngrojes globale gazrat nën sipërfaqen e tokës kanë sjell një shpërthim, të cilin ai e krahason me hapjen e një shampanje. 
Nga pamjet e marra nga helikopteri dallohet djegiet që ka pësuar krateri i gropës gjigande. Një tjetër teori është ajo e rënies së një meteori vetëm 20 milje larg zonave të gazit. Por kjo hipotezë është hedhur poshtë nga një zyrtar vendas, i cili më pas kë thënë se është ende herët për të folur në lidhje me shkaqet e formimit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons