Forumi Kuq E Zi
Zuckerberg, 3.3 miliardë $ fitime Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Zuckerberg, 3.3 miliardë $ fitime Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Zuckerberg, 3.3 miliardë $ fitime Empty Zuckerberg, 3.3 miliardë $ fitime prej Tue 01 Apr 2014, 21:38

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Zuckerberg, 3.3 miliardë $ fitime Zucker-berg

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg fitoi 3.3 miliardë dollarë me shitjen e aksioneve në vitin 2013, tregon një llogaritje e fundit.

Zuckerberg ka përfunduar kështu operacionet e shitjes të stoqeve si rezultat i ofertës publike të Facebook. Ai ofroi 60 milionë aksione për të siguruar ndihmën në shlyerjen e taksave.

Rroga e tij bazë për vitin 2013 ra në 1 dollar, njësoj sikurse ndodhi me liderët e tjerë të gjigandëve të teknologjisë, si Larry Page nga Google dhe Steve Jobs nga Apple.

Megjithatë, kompensimi i tij total për të gjithë vitin ishte 653 mijë e 165 dollarë, më poshtë se 1.99 milionë që ishte në vitin 2012.

Facebook deklaroi se shumica e këtyre të ardhurave shërben për të paguar fluturimet e stafit të tij në avionë privatë, që konsiderohen si jetikë për arsye sigurie.

Zoti Zuckerberg ende zotëron 426.3 milionë aksione të rrjetit social, që vlejnë rreth 25.7 miliardë dollarë. Aksionet e Facebook janë më shumë se dyfishuar në vlerë gjatë vitit të kaluar, duke kaluar parashikimet.
/ Top Channel


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons