Forumi Kuq E Zi
3 Gabime që bëjnë femrat në shtrat Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
3 Gabime që bëjnë femrat në shtrat Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

13 Gabime që bëjnë femrat në shtrat Empty 3 Gabime që bëjnë femrat në shtrat prej Mon 09 Dec 2013, 22:04

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
3 Gabime që bëjnë femrat në shtrat Dukepyetur

Është e vërtetë se të gjithë bëjnë seks dhe shumica janë shumë të kënaqur me të, por nuk janë të pakta femrat që shfaqin disa sjellje tipike që mund të largojnë partnerin tuaj, në mos menjëherë në të ardhmen po. Sipas terapistes së seksit Dr. Xhejn Greer këto sjellje apo gabime janë 3.Gabimi Nr. 1 - Rrobat e Rehatshme

Të gjithë jetojmë në një botë dhe e dimë shumë mirë se sa e rendesishme është për ne rehatia, dhe askush nuk ju thotë të mos i vishni ato bluzat e pambukut të gjëra e të freskëta, apo tutat (mundësisht me ngjyrat më abstrakte për mendjen mashkullore). Por, nëse jeni në një lidhje ajo çfarë largon një partner të eksituar është pikërisht veshja e një femre me të ashtuquajturat rroba të rehatshme. Në qoftë se doni të sillni diçka të re në jetën tuaj seksuale, largoni një ose dy (edhe të gjitha nuk ju ndalon njeri) prej atyre "teshave". Blini diçka më provokuese, të brëndshme seksi ose rroba të ngushta. Nxirrini në pah format tuaja, e mos mendoni se nuk keni forma sepse po të ishte ashtu atëherë partneri juaj as nuk do t'ju ishte afruar. Dhe, këto rroba eksituese, përpiquni t'i vishni shpesh në dhomën e gjumit jo vetëm për raste te veçanta.

Gabimi Nr. 2 - T'i bëjë AI të gjitha

Ky është ndoshta gabimi më i madh i femrave të cilat shtrihen dhe duket sikur futen në "stand by" duke pritur që partneri i tyrë të shfryjë tensionin e tij seksual. Mos prisni t'ju kërkojë partneri për seks, por të jeni ju iniciatoret herë pas here. Përfshihuni me atë që është duke bërë ai. Të dy keni për t'u kënaqur shumë herë më shumë se normalisht.

Gabimi Nr. 3 - Kritikat

I fundit por jo më i parëndësishmi, femrat kanë prirje të kritikojnë. "Jo ashtu se më vret; Po si nuk e mësove një herë ..." - dhe lista mund të vazhdojë. Që të vijeni në dijeni, nëse ka një buton Shkrehu, ju e shtypni sa herë bëni një kritikë gjatë aktit seksual. Nëse vërtetë doni të kritikoni përpiquni të tregoheni dinake dhe të dashura njëkohësisht. Filloni të tregoni partnerit se çfarë të bëjë ndryshe, më shumë apo në ndonjë "stil" tjetër. Kjo teknikë është mënyra më e mirë jo vetëm për t'u kënaqur edhe ju por ka për të çmendur partnerin tuaj nga kjo femër kaq epshore.

Pra për të bërë një përmbledhje të shkurtër, vishni rroba seksi, shprehuni se si doni që partneri juaj t'ju kënaqë dhe për atë zot (siç themi ne shqiptarët), tregoni dëshirën ju të parat për të bërë seks herë pas here.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons