Forumi Kuq E Zi
Seksi përmirëson shëndetin në 6 forma  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Seksi përmirëson shëndetin në 6 forma  Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Seksi përmirëson shëndetin në 6 forma  Empty Seksi përmirëson shëndetin në 6 forma prej Fri 09 Aug 2013, 18:59

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Seksi përmirëson shëndetin në 6 forma

Jo sepse ju duhet një arsye për të kryer marrëdhënie seksuale, por këto përfitime shëndetësore do të justifikojnë nevojën për ta provuar pak më shpesh. Jo vetëm se ju bën të ndiheni mirë, por seksi bën vërtet mirë në përgjithësi.


1. Ju bën të dukeni më të rinj.
Ju e dini që seksi ju bën të ndiheni më të rinj, por a e dinit që ju bën edhe të dukeni më të rinj? Një kërkues skocez pretendon se duke bërë seks tre herë në javë ju ndihmon të dukeni deri dhjetë vjet më të rinj.

2. Lufton stresin.
Një studim i kohëve të fundit në Universitetin Shtetëror të New York-ut në Albany, tregoi se akti seksual vepronte si një antidepresant i mirë.

3. Rrit vetëvlerësimin.
Sipas një studimi në Universitetin e Teksasit, seksi ishte një ndër arsyet e vlerësimit për veten. Pjesmarrësit në studim treguan se marrëdhëniet seksuale i ndihmonin të ndiheshin më mirë me veten dhe me trupin e tyre.

4. Djeg kaloritë.
Edhe pse kohët e fundit kemi treguar që seksi nuk djeg aq kalori sa mendonim (vetëm seksi djeg 21 kalori mesatarisht), ai është një justifikim për një stërvitje të shpejtë para se të shkoni të flini. Këto supozime janë relative, pasi një trajner stërvitjeje thotë për revistën “Cosmopolitan” se në varësi të aktit seksual mund të digjen deri 440 kalori.

5. Kuron migrenën.
Një studim i fundit në Gjermani tregoi se seksi ishte i suksesshëm për trajtimin e migrenës në 60% të atyre që u morën në studim. Le ta hedhim poshtë Ibubrofenin, atëherë!

6. Rrit imunitetin.
Sipas studimeve të Universitetit Wilky, marrëdhëniet seksuale një herë ose dy herë në javë është i lidhur me nivelet më të larta të disa antitrupave që quhen imunoglobulina A ose lgA të cilat ju mbrojnë nga e ftohura dhe infeksione të tjera. Studentët të cilët kishin pasur marrëdhënie një ose dy herë në javë treguan nivele më të larta të lgA në krahasim me ata të cilët kishin kryer më pak seks.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons