Forumi Kuq E Zi
Sëmundjet që ndikojnë negativisht shëndetin seksual Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Sëmundjet që ndikojnë negativisht shëndetin seksual Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Gjatë 30 viteve të fundit, hulumtimi zbuloi se sëmundjet, të cilat më parë konsideroheshin të parrezikshme për shëndetin seksual, sot kanë lidhje të drejtpërdrejtë me impotencën seksuale. Studimet epidemiologjike në mbarë botën tregojnë se 1 në 4 burra do të vuajë nga impotenca seksuale në një çast të caktuar të jetës së tij.

Deri tani dimë se Diabeti është arsyeja që 1 në 3 burra shfaq impotencë seksuale. Tensioni i lartë i gjakut dhe barnat (antihipertensive) janë përgjegjëse për një numër të madh problemesh, 1 ne 4 burra hipertensiv do të përballet me probleme seksuale në një çast të caktuar të jetës së tij.

Sëmundjet kardiovaskulare: Tashmë njohim me siguri të plotë se janë nënshtresë e dëmtimit të venave të penisit. Impotenca seksuale konsiderohet si paralajmëruese e sëmundjeve të zemrës, për këtë arsye, specialistët kërkojnë ekzaminime shtesë, për të zbuluar forma të gabuara të ishemisë kardiake.

Mosha: Është gjithashtu një faktor i rëndësishëm rreziku. Më kritikja mendohet të jetë ajo midis 40 – 45 , ku përqindja e problemeve nga 8% (për 20 vjeçarët) rritet në 40% (për 40 – 45 vjeçarët). Prandaj burrat që i përkasin kësaj moshe duhet të dinë pak a shumë se pikërisht në këtë periudhë të jetës së tyre shfaqen problemet e para (serioze) seksuale. Prostata: Më parë, burri që vuante nga prostata, nuk kishte ide se kjo sëmundje e pafajshme (teorikisht) mund të përgjegjësohej për impotencën seksuale, ndërsa sot ky konstatim është dokumentuar tërësisht dhe fatkeqësisht mbetet një fakt i pashmangshëm. Kanceri i prostatës: Sot, zbulohet dhe trajtohet relativisht lehtësisht. Por mund të bëhet shkaktar impotence në rast se burri i nënshtrohet prostatektomisë radikale, domethënë heqjes së plotë të gjendrës. Depresioni: Është sëmundja e shekullit, prosperitetit dhe mënyrës së jetesës, ku dëshirat digjen në altarin e konsumit të menjëhershëm duke përbërë kështu një rezerve serioze të problemit. Depresioni ka pllakosur milliona njerëz në mbarë botën, duke rënuar pamëshirësisht gjendjen e tyre shpirtërore e duke ndezur flake në problemet zinxhir të një jete pa rrugëdalje.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons