Forumi Kuq E Zi
Poezi Dashurie - Faqe 2 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Poezi Dashurie - Faqe 2 Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 2 e 2]


1Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:47

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
First topic message reminder :

Une per ty mendoj tani
ndoshta dhe ti mendon per mua
une nga larg te them nje fjale
ndoshta dhe ti thua Te Dua
une e di dhe ti e di
bashke dy zemra behen nji.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

31Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:27

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Te duash pa mbarim,keshtu duhet te jete,
te duash pa pas kushte,te jesh i paster vete,
te duash dhe te japesh cdo gje qe brenda ke,
te duash dhe te marresh,te jesh ai qe je!

Te duash dhe te ndash,te ndash pa patur cmire,
asnje te mos pengosh,te gjithe jemi te lire,
asnje nga ne se ka te drejten e roberimit,
asnje nga ne nuk eshte nje preh e skllaverimit…

Te duash pa meshire,te duash pa pengesa,
te duash cdo njeri,mos prit te te bejne ftesa,
te duash ti vetveten,atehere arrin te duash,
te duash dashurine dhe kurre ti te mos vuash…!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

32Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:27

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Syte e mi lotojne dhe ngjyra eshte shuar,
dua qe ti mbyll,por zemra rri zgjuar,
ku e gjejme forcen te durojme kaq shume,
perse dashuria veç na ve ne gjume?

Te verbon ajo dhe asgje me s’shoh
ne vatren e brenges veteveten e ngroh,
me jane prere forcat,asgje me sbesoj,
kjo vetmi e shkrete,shpirtin roberoj…

Dhe dua te iki,larg ne hapesire,
dua qe nje dite te jem zog i lire,
sme pelqen kjo dhome,as dhe ky kafaz,
urrej roberine dhe kete maraz…

Dua te largohem ne nje bote te qete,
ku mos kete intriga,por engjej me flete,
nuk dua tu flas,vetem ti shikoj,
dua tjeter bote…kesaj si besoj!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

33Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:28

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sonte ndihem vetëm,
nuk kam gjumë në sy.
Shikoj lart në qiell dhe lutëm vetëm për ty.
Vetëm një ënderr,
vetëm një dëshirë,
vetëm një lutje,
kam për Perendin.
E di se më do, aq të dua edhe unë ty.
Por largësija është shkaktar,
që sjemi bashk ne dy.
Mos lejo largësin zemër,
të të shtyn në pikllim,
kur e di se dashuria jon,
nuk ka përfundim.
Mos lejo largësin,
të bën as te dyshosh,
se në jetën time,,
veq TI do egzistosh..!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

34Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:31

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kjo mbremje
Sa e ftohte qenka pa ty
vetem heshtje qe me mbyt
Tek kjo shtepi ku kthehem
pas kaq kohe
nuk ka asgje,asnje kujtim.
si per magji u fshine.
Ti
Sot ndjeva nevojen te flas me ty
ku!!!!!!!!!!!!
Ku te gjej serish une ty
Kush ma shoi driten e diellit
kush i mbuloi rrezet e tij
kush do me percjell e do me pres
tek kjo shtepi.
Kush buzeqeshjen do ma dhuroj
e ne sy drejte te me shikoj…
Sot nuk e di
sa nevoj te paskam
Lotet nuk po mi sheh njeri
nuk je ti…..
E sa te dua do peshperis
por pergjigje me nuk do kem
E di
Te dashurosh eshte e lehte
por te harrosh
qenka si vdekja vete…


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

35Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:33

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Malli per ty


Mbase nuk bej mire se po te shkruaj
pasi nuk di nga t’ja filloj
se kam shum per te treguar
nuk e di mund dhe te gaboj
ndoshta ate qe ndjej nuk e shpreh dot
sepse fjalet kan varferi dhe cdo te mjaftojn
gjithsesi disa germa po i formoj
“me gjith shpirt te dashuroj”
por te lutem mos e merr per dobesi
keto jan ndjenjat e mia per ty
edhe nese un te ngjaj si femi
eshte malli dhe deshira te jem me ty ne perjetsi…


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

36Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Mon 29 Jul 2013, 14:33

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Qielli im..

Qiell me lot qiell me re ku fluturojn me mijra endrra
Ndalu pak e me shiko nje mezash ti ma dergo
tek lulet ne oborr nje trendalif me mungon

Qiell me shi qiell gri dita agon dhe erresohet perseri
Nje buzqeshje me dergo me eren qe po fryn si e marre
kete lotin tim e paska thare

Qiell me diell qiell me ngjyra vallezojn engjejt nga ngrohtesia
Flladi doren time prek, me afron leht ne gjirin e vet

Ne pafundesin e qiellit blu i kerkova, dhe i gjeta syt e tu...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

37Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Mon 29 Jul 2013, 14:34

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Heshtja

Egersi e strukur thelle
Rruge e care nga shperthimi
Kange e ndalun cicerimi
Diell i shuar
Qiri i fikur
Fjale e pashkruar
Zog i ikur
Sy i verber
Shpres e pashpres
Tavoline e pashtruar
Bisede e paparfunduar
Zjarr ne shi
Unaze pa gisht
Femije pa nene
Qenje e brisht
Peme pa gjethe
Nate pa yje
Gozhde ne kembe
Lot femije


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

38Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Mon 29 Jul 2013, 14:35

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Sikur....

Sikur kembezbathur te endem sot
Neper pentagrame te melodis
Do krijoja notat e kenges tone
Si dhurat per engjejt e dashuris

Sikur shpresa e vetme
Te ishte nje keshtjelle mbi qiell
Do ta ndertoja me deshire
Duke kaluar mbi diell

Sikur jete ti jap jetes
Dhe drite ti marr henes
Do ndjekja nga pas yjet
Dhe te pushtoja qiejt

Sikur bulezet e ujit
Qe formohen heshtur mbi xhama
Do ta merrja lotin tend
Dhe ta ktheja ne endrra
Sikur kjo pen ne leter
Me vrull te vershoj skajeve
Te formoj ekuacione
E te jape pergjigje cdo gjeje

Sikur te kishte nje sens
Kjo galaktika jone
Ti do ishe nje komete e panjohur
Qe planetin tim ndryshon....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

39Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Mon 29 Jul 2013, 14:35

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Ne nje te shkrira

Dy zemra
Dy rrahje
Dy shikime te thella
Dy endrra
Dy mendje
Dy friga te embla
Dy pika lot
Dy molekula
Dy rruge
Dy kthesa
Dy deshira
Dy pole te largeta
Ne nje te shkrira


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

40Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Mon 29 Jul 2013, 14:35

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Shume vargje per dashuri u shkruan

Shume zemra ne mijra copa u thyen

Shume dashuri u kurorezuan

Kurr se kerkuari zemrat s pushuan ...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

41Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Mon 29 Jul 2013, 14:35

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
¤¤Te dua ty …
¤Per ty une shkruaj…
¤¤Te dua ty…
Per ty un vuaj …
¤Te dua ty …
¤¤Per ty un jetoj …
¤Te dua ty …
¤¤Derisa fryma ime te me ¤pushoi ♥


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

42Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Fri 02 Aug 2013, 18:10

luani

luani
Administrator
Administrator
per te shkruar nje poezi.
per ty...
nuk mjafton nje nate,
ndaj te them nje deshire,
zemra ime te don prane,
te shuaj etjen te .
te heqe malle pa kufi,
qe ka vtem per ty....

43Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Sat 07 Sep 2013, 15:42

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
O Dashuri ,ti erdhe per te me sjelle helm ne zemer
nga vetja dot ste ndaj
kam frike te te belbezoj si emer
dhe te te harroj fuqi nuk kam...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

44Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 08 Sep 2013, 17:47

luani

luani
Administrator
Administrator
Dashuri...
mehlem per zemer,
Dashuri...
Per me te dashuren femer,
me deh,
aroma jote e embel,
Dashuria...
me ben te endrroj,
per buzet e tua,
per gjoksin tend,
per qenjen tende ,
te jete ne qenjen teme,
dhe ti dhe une ,
te jemi nje,
dy zemrat tona te behen nje.

45Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Tue 10 Sep 2013, 05:57

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Nata nuk eshte per femrat e lehta!
Nata i perket misterit,sigurise ne vetvete dhe dyshimit tek te tjeret!
Nata na perket ne,femrave qe duam pushtetin jo krevatin!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

46Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Thu 19 Sep 2013, 04:00

luani

luani
Administrator
Administrator
Poezi Dashurie - Faqe 2 Poezi2

47Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Thu 19 Sep 2013, 04:03

luani

luani
Administrator
Administrator
Poezi Dashurie - Faqe 2 Poezia7

48Poezi Dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi Dashurie prej Fri 11 Oct 2013, 09:46

luani

luani
Administrator
Administrator
Poezi Dashurie - Faqe 2 T8cdxlfihho


Tak me sy...

Tak, ma bene me sy,
tak...kur te shikoj,
zemren ma kall,
shpirtin ma pervelon,
s'ngopet syri...
Cdo gje harroj,
tretem ne qenjen tende,
zemra me gufon,
zjarri dhe akulli me duken njesoj,
akulli me ngrine,
zjarri me pervelon,
ka vetem nje ilaq,
i cili me sheron,
buzet e tua te embla,ti provoj,
puthja e pare sa po te shkrepetije,
zjarrin e shuan,
akullin e shkrine.

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 2 e 2]

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons