Forumi Kuq E Zi
Poezi Dashurie Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Poezi Dashurie Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 2]

1Poezi Dashurie Empty Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:47

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Une per ty mendoj tani
ndoshta dhe ti mendon per mua
une nga larg te them nje fjale
ndoshta dhe ti thua Te Dua
une e di dhe ti e di
bashke dy zemra behen nji.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

2Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:48

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ende une lutem qe te vish nje dite ...
Ende po pres qe te mos mbese pa drite ...
Ende s'te kam harruar edhe pse shkove ...
Ende te dua edhe pse u largove ...
Ende te dua edhe pse ti nuk me done ...
Ende do te kerkoj edhe pse u be vone ...
Ende i dua syte e tu te bukur ...
Ende i kerkoj ditet qe jane zhdukur ...
Ende do te dua nga do qe te shkosh ...
Ende po te them edhe pse sdo te me besosh ...
Ende per ty vazhdoj te mendoj ...
Ende tani dhe pergjithmone do te dashuroje.


 


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

3Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:50

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor Shoh detin e kalter, Dhe dielin plot shkelqim 
I zhytyr ne mendime ,Mbyll syte me trishtim
E ne nje cast te bukur ,Ndjej parfumin tend 
Shoh.po ti sje. dhe dhimbja, ze prape vend.
Dhe aty kuptoj ,qe ti je mjaft larg 
Dhe lotet ne sy ,gati me behen varg.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

4Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:51

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Do te them te dua
gjersa goja te mos flas..
Do te them te dua
gjersa zemra te me Plas..
Do te them te dua
gjersa shpirti te mos duroj..
Sepse ti je ai/ajo qe un dashuroj...


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

5Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:54

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Cdo sekonde te jetes time, mendimi im je ti,
Largesine per ty do ta shkurtoj do ta bej afersi.
Cdo pike shiu qe bie dashurine per ty me kujton,
Do deshiroja qe pikat e shiut zemren tende te mbulojne.

Ne endrrat e mia cdo nate ty te shoh,
Te perqafuar te dy sebashku ne qendrojme,
une I afrohem zemres tende, dhe te them me embelsi,
Se te dua zemra ime gezimi im je ti.

Me kete dua te them,
se ti je gjithcka per mua,
dhe sikur te gjithe boten te me falnin,
une vetem ty do te dua.

E di veshtire eshte ta besosh,
Sepse jeta keto na ka dhuruar,
Por dashurine qe kam per ty,
BESOJE eshte dhurata me e cmuar.


 


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

6Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:55

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
 Shpirt me mungon
akoma dhe sot te kujtoj
shpirti im po vajton
se ska pran
dashurin qe kerkon

larg je kete e di
dhe ndoshta me ke
harruar pergjithnji
por un akoma te mendoj

dashurin qe kemi pasur
JO kete se harroj
sot u ben gati 2 vjet
dhe zemra akoma te kerkon

neper endrra te theret
TE DUA me te thon
por jo ti kurrizin e kthen
dhe dashurin ton me se kerkon

e ke harruar pergjithnji
por nuk ka problem moj zemra ime TI
un prap do te te DUA
deri sa te vdes do te ta
them fjalen ….TE DUA


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

7Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:56

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kur te lexosh kete poezi
Dije qe un jam ne vetmi
Qe kur u ndame
Asnjeher nuk u pame
Akoma te dua
Perse vuajtje do ket gjithmone per mua ?
Sa te jem gjall ty do te dua
Se je e vetmja per mua
Ndoshta tabi je me tjeter njeri
Nje tjeter qe te dhuron dashuri
Gjera te ndryshme perjeto
Por dije askush ne bot si un s`te doEdituar për herë të fundit nga $EB@$TJ@N në Sun 28 Jul 2013, 17:00, edituar 1 herë gjithsej


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

8Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:57

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ti nuk kishe zemer
edhe pse ishe femer
mendove veqc avanturat
ne mes nesh i shkatrrove urat!

ti nuk e meriton
qe une per ty te shkruaj
e lere te qaj me lot
e me zemer te vua
ti nuk kishe zemer
luftove vetem per emer
per aq dhe pasuri
humbe kete dashuri !
pranoje se ke gabuar
se ne zemer me ke vra
solle deri ne perfundim
dhe rruget tani na jane nda
nese e kupton lotin
qe une ne sy e kam
kupto se shum po vuaj
qe tash me ty me sjam
por une jam pajtuar
me jeten reale
edhe pse kam nje dhimbje
kuptova se ishe fatale
shiko zemren time
ajo po qan e vajton
vuajtjet e saj te medha
ska mjek qe i sheron
ti nuk kishe zemer
ishe e pashpirt
shum isha me ty
e kete se kam dite
do te vdes per ty
dhe loti do te me mbes ne sy
te gjith do ta kuptojne
se zemren ti ma ke thy
mos u pendo per gabimet
nese ka ardh nje vonese
se asgje me nuk ndryshon
tash ka humbur qdo shprese
fatin qe une mendova
tjetrit iu kishte shkruar
dhe une u desht te harroj
se dikur te kam dashuruar
edhe pse me dhimbje ne zemer
e kuptova kete te vertete
vendosa qe pa ty se pa ty
une ta vazhdoj kete jete
me vjen shum keq nga jeta
qe keshtu me mundoi
me vjen shum keq per ty
kur mendoj se dikush te mashtroi
por sillem ka te sillem
me duhet ta pranoj
se ti nuk kishe zemer
dhe askush ste mashtroj
u mundova te te bind
qe te kthehesh perseri
por ti kurr me nuk u ktheve
dhe humbe kete dashuri
mbaje tash te vetmin kujtim
unazen qe une ta dhash
kujto sa te deshti shpirti im
kujtoj dhe fjalet qe ti thash
kjo jete nuk eshte reale
dhe ska fare te verteta
me lot dhe me vuajtje
mua po me shkon jeta
po te kishe zemer
dhe ndenja per dashuri
do ta kuptoje se loti im
po pikon vetem per ty
do te ishe e lumtur ne bote
sdo te shihnim kurr ne lot
do te ishim te bashkuar
dhe dy persona te dashuruarEdituar për herë të fundit nga $EB@$TJ@N në Sun 28 Jul 2013, 17:00, edituar 1 herë gjithsej


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

9Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 16:59

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Me fal zemer se ndoshta
me fjalet emia te lendova,
me fal shpirt se ndoshta nga
dashuria te gjykova,me fal i
dashurse veq per ty un mund
te jetoi,me fal engjellushi
im se pa ty nuk dua te egzistoi.
Mos harro se vetem ty te deshta
ne ket bot,mos harro se per
tynuk mu ndalen lot…
mos harrose pa ty qdo gje
esht ekot,mos harro se te
dua ma shum se dje sot…
Me kujto edhe kur thojn
se nuk jam gjall,mos harro
se as guri skishte plas me par,
me thuaj nje her se kot nuk ishte
krejt ky vajtim,mos harro se ti
je e vetmja lumturi ne shpirtin
tim,mos lejo qe t’i behem dashuris
edhe nje viktim,me thuaj nje her se
me do sa te dua shpirti im,mos
mendo se edhe nese me ty nuk
jam,beso se vetem ty te dua
me zemer ta tham…

 


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

10Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:01

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Pse ekziston kjo dashuri?
Pse secili te shijon fjalen tradhti?
Pse s’deshirojn ta njohin dashurin?
Pse filluan ta shkatrojn rinin?
Pse tek rinia sekziston e verteta?
Pse per qdo gje ju merzitet jeta?
Pse keshtu po ndodh a me thoni?
Pse dashurin e vertete e tradhtoni?
Pse nuk rrini dore- per- dore?
Pse askush nuk e beni veten fajtore?
Pse thoni qe seriozisht dashurojm?
Pse ia vyshkeni gjethet luleve?
Pse ia theni krahet pellumbave?
Pse e harroni nje shpirt te ri?
Pse ate here jetoni ne dashuri?


 


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

11Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:05

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ne perjetesi do te dua

Duke ecur perkrah njeri-tjetrit
te thashe ngadale “te dashuroj”
ti me veshtrove me lot ne sy
dhe me the te te harroj
Dhe ece ti me hap te shpejte
u zhduke ne erresireune vazhdoja pas teje si e cmendur
te te perqafoja kisha deshire
Kembet filluan te ecnin
as vete se dija ku me conin
shkelja ne pellgje shiu
ne vesh hapat e mia kumbonin
E nje trup i pajte ra perdhe
era me terbim u tua…


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

12Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:06

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kur dasmen tende do ta kesh a me fton te vi
do vesh fustan te bardh pran teje do rri
une syt me lot e dhenderr behesh ti
do rri me kok ulur
te gjithe do ta kuptojn se ”TE DUA” ty….

E Dua Nje Puthje Te Heshtur Ne Nje Nate Me Shi
Nje Perqafim Te Ngroht Ku Sna Sheh Njeri
Nje Puthje Ne Buze Nje Lutje Per Mua Nje Enderr Te Bukur
Dhe Mem Than Te Dua…….

Jeta Te Merzitet Te Behet Monoton
Kur E Ke Larg Ate Qe E Dashuron
Duhesh Ti Japesh Vetes Nje Pik Shpres
Nese E Don Me Zemer qendroj Gjithmon Ne Bes……


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

13Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:07

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Per ty Zemer

E dua syrin tend
te me shikoj vetem mua
e dua zemren tende
te rrahi vetem per mua
e dua trupim tend
te bjere vetem mbi mua
i dua buzet e tua
te me puthin vetem mua
i dua fjalet e tua te flasin
vetem per mua
i dua te gjithe pjeset
e trupit tend te me perkasin vetem mua
por mbi te gjitha vetem ty “TE DUA”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

14Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:07

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nuk e di….ku limitin,
mund ta kete dashuria,
nuk e di a eshte e afte,
te sheroje plaget e mia….

Nuk e di pse shume vonohet,
neper zemra qe te mbije,
nuk e di pse valle e tremba,
qe te une me te mos vije…

Nuk e di pse kaq e ndjej,
ndoshta prane nuk e kam,
nuk arrij dot ta kuptoj,
pse e brishte kaq shume jam?!

Nuk e di pse petalet,
kaq papritur mu keputen,
se kuptova pse nje dite,
vete endrrat mu zhduken….

NUk e di pse ti zog,
po rri mbyllur ne kafaz,
nuk te shoh dot ty moj ,
kur je mbushur plot maraz!

Nuk e di pse ti “luan”,
kafshe e pyllit qe mbreteron,
si te kapen,te burgosen
dhe me tela te rrethojne?!

Nuk e di pse te burgosur,
pse denon kjo dashuria?
nuk e di a ka te lumtur,
sa shume doja qe te dija…..!!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

15Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:09

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Mbi avullin e xhamit te thyer,
copat e qelqit formuan emrin tend,
dhe kujtimi qe nga pluhuri i kohes ish lyer,
sonte qiejve te pafund u end.

Dhe rrokullisem nostalgjite,
nga maje e mallit qe zemren vret,
nate e erret i mbydh syte,
teksa shpirti ne nate te therret.

Te kerkon i mjeri shpirt,
neper heshtje ne erresire,
ne pritje te nje tjeter dite,
nje tjeter cast,qe ndoshta do behet me mire.

Dhe lote i dhimbjes bie,
ne dy sy qe vec te qajne dine,
asgje nuk shoh,vec disa hije,
qe me shume ma shtojne merzine


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

16Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:10

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Dashurova syte e tu,
qiellin dukej sikur pashe,
dashurova trupin tend,
ne ekstaze papritur rashe!

Dashurova fjalet e tua,
dashurova puthjen tende,
degjova une fjalen “te dua”,
pashe veshtrimin tend me endje….

Duart e tua,me perkedhelnin,
ndjeva afshin e lumturise,
puthjet jo,kurre nuk me velnin,
nuhata aromen e dashurise…

Koken lehte te ty e vija,
siguria me mbulonte,
frymen tende afer ndjeja,
asgje tjeter sme mungonte…

Me pelqente te shikoja,
çdo gje qe te perkiste ty,
zemra fort brenda me rrihte,
sa here qe isha me ty…

Me mungojen sot,se ste kam,
me mungojne se prane nuk jam,
me mungon sot lumturia,
mbi te gjitha.. dashuria!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

17Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:11

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Varka e Lumturise

Ne varken e lumturise
Kishim hipur te dy
Une i jipja rremave
Ti me shihnje ne sy

Ne mes te detit ndaluam
Aty,ku s’na shihte njeri
Larg halleve e jetes
Beme dashuri

Nga larg te pyes ty vajze
A grua, cfare je,se di
kete ngjarje te bukur
A e kujton dhe ti ??


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

18Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:12

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Lotit tënd

O pikë e lotit, margaritar,
Ku vallë ke rënë dhe më je
tretur !?
Mbi cilën buzë të larë në ar,
Që puthje ende nuk ka prekur
!?

Unë nuk desha të të prek kot
Nuk desha thjesht, të shuaj
etjen
Desha veç që, në një pik lot
Të bje ngadale, aty të tretem


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

19Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:13

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ti , tejçon sembim në shpirtin tim
më deh me fjalë me nota muzikore
nga do-ja të si-ja thurën
të thëna e të pathëna fjalë
Ti nën ritmin muzikor
pakuptimsisht të dërgon në të panjohurën mendim
mendim çmendurak apo i trisht
kjo per ty s’ka më rëndësi

Sa keq!
Doja të të takoja
Të të pyesja
24 orë me ty të flisja
Se egër më sillesh
Në Lucifer më dërgon
E me përdallosje në qiell të shtatë po prapë më çon

Të tillë sjellje bëjnë njerëzit
Ti pse kështu ?
Të gjithë të duam
Me hir apo pahir
Je ti balsam i shpirtit njeri

Në çdo gjuhë që ti flet
Ne po prapë të kuptojmë
E përkëdhelur nga të gjithë
Si aureole ngjason melodi
Por të lutem
Si tingujt e Carmina Buranes
Me trishtim mos m’u sill!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

20Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:13

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ne syt e tu!

Ne syt e tu te bukur frymzohem per te shkruar
Buzet e tua te kuqe vdes per ti shijuar
dhe zjarin qe kam ne zemer sme len te qet
ai ndizet dhe nuk shuhet let.
Deshira per te qen afer teje
Digjet si zjari te un
Me madhe se deti pa ane
Me e madhe se fjala TE DUA.
Tek syt e tu humbet zemra ime
Tek buzeqeshja jote lundron shpirti im
Tek buzet e tua prehet shikimi im
TE DUA me shum se shpirtin tim.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

21Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:14

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Edhe pse ti nuk e di,
është dikush pranë teje,
që për ty, çdo çast mendon.

Edhe pse ti nuk e ndjen
është dikush pranë teje,
që përher të dashuron.

Edhe pse ti nuk e prek,
është dikush pranë teje,
që për Të ti ekziston.

E do ta shohesh udhës tënde,
kur në të askush s`kalon,
do ta ndjesh prekjen e Tij,
të shenjtë,plot hirë, e dashuri.

Se veç Ai do të thërras në emer,
kur të gjithë ta kenë harruar,
se me gjakun e Tij të shenjtë,
emrin tënd në qiellë ka shkruar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

22Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:14

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ne boten magjike po futem dhe sot,
aty ku trishtimi dhe ankthi srri dot,
ne boten magjike po futem me mall,
me pelqen kjo bote pasi eshte e rralle…

Po futem dhe endrra me vete me mer,
po futem dhe endrra me duket plot vlere,
po futem aty ku parfumon veç ere,
po futem aty ku ka dhe te tjere!!

Ne boten magjike e vetme u futa,
nga momenti dhimbjes nje cast u shkeputa,
se dua vetmine,urrej merzitine,
mbi te gjitha dua …dua dashurine!

Ne boten e arte dikush seç me dha,
me thuri nje kenge me fjale te medha!
Nje kenge poetike e dale nga zemra,
nje kenge poetike siç e do vete femra!

Ne kengen e bukur une isha ky yll,
e fshehur poshte letres te mbyllur me dyll,
nje shpirt i perlotur qe plage shume kishte,
nje ndjenje e gjakosur qe vdekjen po priste!!

Ne kengen e bukur une isha nje diell,
e bukur ,e nxehte,aty lart ne qiell,
ne kengen e bukur isha ngritur lart,
dikush me kish bere me krahe te arte….

Ne boten magjike sa shume qe me njohin!
Ne kete bote te bukur qe te gjithe me shohin,
ne boten magjike dua te pushoj,
dua kesaj bote hallet ti tregoj…

Dua qe te flas,dua te vajtoj,
dua te kendoj dhe shume te lotoj,
dua te perulem para lumturise,
dua qe te jem mikja dashurise….


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

23Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:15

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Plag Dashurie


Gjendesh diku larg,
qe as vete s’mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.

Ndoshta ke gjetur dike
per ty te mposhtur vetmine
per te luftuar jeten
te kujtosh dashurine.

Te frenosh shpresen
e nje te riu ne lulezim
Zoti do te dhuroj
me te madhin denim

Ndoshta do te kthehesh
po ku ta di i shkreti
edhe nese vdes
nuk behet kijameti

Te gjitha qe i permenda
s’jan aq me rendesi
por desha ta sheroj
plagen per dashuriEdituar për herë të fundit nga $EB@$TJ@N në Sun 28 Jul 2013, 17:17, edituar 1 herë gjithsej


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

24Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:15

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Per se jemi te ndar
Edhe sjemi te bashkuar
Pse zoti na ka vrar kaq shum jemi te larguar
Per se syt e mi po rrjedhin veq lot
nga qe jemi t ndar
edhe ste perkdhel dot
zemra nuk me rre
se nuk gjen gezim
sepse ti mungon ne krahrorin tim
perse zemra nuk me rra
se per ty ka ndjenja
pse syri nuk sheh
se ti je rrezja te zgjedhesh nje rrug sa nuk esht von
te vish tek un zemrat ti bashkojm


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

25Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:16

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ne ato çaste te me falesh
ne ato çaste nuk jam une
por nje tren qe del binaresh
e ta kontrolloj me nuk mund.

Ne ato çaste te me falesh
per asgje nuk dua t’ia di
ne te dhemb a shkrihesh fare;
e nese digjesh, jemi dy.

Ne ato çaste te me falesh
kur si thupur fort do te t’tund
sikur jeten pastaj t’ma marresh
prap se prap me ty do humb.

Jane çaste unike n’turbullire
ndaj s’heq dore, jo, kurrsesi.
Jane si lulja ne shkretetire.
Jane ç’ka jemi dhe une e ti.

Ne ato çaste s’kam meshire
kam egoizem ne maksimum
jam altruist nese ke deshire
qe pastaj lehte te t’perkund.

Ne ato çaste te me falesh,
si nje cigare po te shkund,
si nje leter kur t’me kallesh
me ler te digjem deri ne fund.

Para se te vish matu dy here
se jam dragua qe leshoj zjarr
edhe po s’erdhe do behem ere
do depertoj qe te vi te t’marr.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

26Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:18

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Dashuria lindi në perëndim të diellit
Atëherë kur ti ia mirrje shkëlqimin,
Të përqafoja, të ledhatoja, të doja
Kurse ti m’a provoje durimin!

Bëheshe i pjekur, i matur tej mase
Nuk më lejoje të të them se çfarë ndjen zemra,
E dashuria ime po më kallte shpirtin
Sikur një vullkan më vlonte përmbrenda!

Dhe kur dashuria jonë mori udhë të mbarë
Kur më the: Të dua, me tërë fuqinë,
Dhe kur unë për ty hapa zemrën time
Bëra armik botën, familjen, shoqërinë!

Sa fillova të shijoj bukuritë e jetës
Të flutroja në flatrat e puhisë verore,
Para meje u hapën dyert e ferrit
Dhe pa ty e mbyllur unë mbeta prore!

Ishe i kombit tjetër, por kishim një fe
Dhe një gjuhë e flisnim, pa asnjë dallim,
Unë ty të kuptoja dhe ti më kuptoje
Nuk na duheshin fjalët, vetëm një shiqim!

Më ndalojnë të të dua, të mendoj për Ty
Duan që të ma vrasin në zemër dashurinë,
Më rrahin, më mundojnë, me nervat e mia luajn
Në vend të dashurisë, më ofrojnë vetminë.

Unë dashuri tjetër më s’dua të kem
Besën të pata dhënë dhe kurrë s’do t’a thej,
Edhe në këtë botë, edhe në botën tjetër
Njerëzisë dhe engjujve unë do të ua rrëfej!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

27Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:20

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Dashuria..eshte fjale e arte,
Qe natyrsheme shkelqene.
Kush e di dhe e ka prane,
Zemren veten s’e genjen.

Ai qe per maske e mbane..!
Shpirtin..veten ka maskuar.
Kurre maska s’mund te fsheh,
Dashurin..e dashuruar.Edituar për herë të fundit nga $EB@$TJ@N në Sun 28 Jul 2013, 17:21, edituar 1 herë gjithsej


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

28Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:21

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
As ne shpirt nuk ndjej me gezim
gjithqka me le pas, eshte thjesht
hidhrim ne jeten time erdhe
ashu pa pritur. pastaj u largove
ne dretim pa ditur!!

Ne syt e mi s’ka me jete
ty te harroj nuk eshte letefytyra me nuk me ndryqon
mendja te ti me rrin!!

Si mund te harrosh diqka te vjetor
nje fjal gjithashtu thot
zemra kerkon gjysmen tjeter!!!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

29Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:23

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Te pata thene dikur
se rruget nje dite do ndahen
do ndahesh dhe Ti nga Un

Do ndahet gjithcka
qe eshte reale ne kete bote
do ndahet gjithcka
qe se fshehim dot

Si mund ta fshehim dhimbjen
nga nje cast gezimi?
si mund ta kuptoj un
qe ti je i imi???

SI mund ta fal heshtjen
kur pas saj fshihet nje gabim
dhe nje dite te me thuash
nuk ishim per njeri-tjetrin shpirti im!!!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

30Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej Sun 28 Jul 2013, 17:25

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Te shikoj ne sy
dhe me ty ne endrra tretem,
te mendoj çdo çast,
dritherimat me pershkojne,
zemra dridhet,syri qan,
jetime mbetem,
iluzionet e pashpresa,
dite e nate po me mbulojne…..

I besova dashurise,
ndjenja vete seç me genjeu,
adhurova lumturine,
pamundesine nuk ja kerkova,
nuk e di pse shpirtin mori,
pse ne bese ajo me preu,
ne udhekryqin e vajtimit,
krejt e vetme seç ndalova….

Bej te dal,po smund te ece,
bej te iki..skam fuqi,
bej te qesh dhe lot me dalin,
bej te qaj dhe me lot skam,
dashurova pabesine,
ne mjerim me tha te rri,
trendafil dikur i çelur,
sot petale e thare jam……


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
https://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons